• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

DEÜ, kariyer planlamada lider üniversiteler arasında

28 Eylül 2021 Salı 13:00
12
14
16
18

DEÜ, kariyer planlamada lider üniversiteler arasında


           HABER MERKEZİ      
     Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Kariyer Planlama Dersi Eğiticinin Eğitimi Programı’nda 2021-2022 dönemi başladı. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Eğitim ve Geliştirme Dairesi Başkanı Dr. Savaş Ceylan, DEÜ’nün Eğiticinin Eğitimi Programı’nda ve Staj Seferbirliği Projesinde lider üniversiteler arasında yer aldığını belirtirken DEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Uğur Malayoğlu ise kariyer yolcukları boyunca DEÜ’nün gençlerin yanında olduğunu ifade etti.
     Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Kariyer Planlama Dersi Eğiticinin Eğitimi Programı’nda 2021-2022 dönemi, DEÜ Üst Yönetimi ve akademisyenler ve DEÜ mensuplarının katılımıyla Rektörlük 15 Temmuz Şehitler Salonu’nda düzenlenen açılış toplantısıyla başladı. Kariyer Planlama ve Mezunlarla İlişkiler Koordinatörlüğü ile Akademik ve Kişisel Gelişimi Destekleme Uygulama ve Araştırma Merkezinin (Akademi-DE) işbirliği ile düzenlenen eğitim programının açılış toplantısına Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Eğitim ve Geliştirme Dairesi Başkanı Dr. Savaş Ceylan da video konferans yoluyla katıldı.

     Eğitim programının açılış konuşmasını yapan DEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Uğur Malayoğlu, Dokuz Eylül Üniversitesi’nin, öğrencilerinin kariyerlerini destekleyecek girişimlere büyük önem verdiğini belirterek, “Bu kapsamda; Cumhurbaşkanlığımızın projelerini yakından takip eden kurumumuz, geçtiğimiz yıl çevrimiçi Kariyer Planlama Dersini zorunlu dersler programına dâhil etmiş ve öğrencilerimizin kendilerini geliştirmelerini sağlayacak önemli bir atmıştı. Geçtiğimiz yıl 64 hocamızla lisans programlarımızdaki 11 bin 203 öğrencimize kariyer dersi vermiştik; bu yıl da 69 hocamızla daha fazla öğrencimize ulaşılmasını hedefliyoruz. Kamu Kurumlarında Staj Seferbirliği Projesi’ne de önemsiyoruz. Proje kapsamında 477 öğrencimiz stajlarını tamamladılar; 190 öğrencimiz ise stajlarına devam ediyor. Stajyerlerimizden aldığımız olumlu dönüşler, daha fazlasını yapmak için bizleri motive ediyor. Çok yönlü düşünen, aklını ve bilimi kullanan, milli ve manevi değerlerimize bağlı bireyleri topluma kazandırmaya özen göstermeye devam edeceğiz” dedi.

DEÜ’YE ÖVGÜ VE TEŞEKKÜR
     Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Eğitim ve Geliştirme Dairesi Başkanı Savaş Ceylan üniversite öğrencilerinin kariyer farkındalığı oluşturması amacıyla başlattıkları Kariyer Planlama Dersi projesinin ilk yılını başarıyla tamamlandığını ifade ederek, “2020-2021 akademik yılında 100’den fazla üniversitemiz bu eğitimleri başarıyla verdi. Bu üniversiteler arasında liderlik gösteren üniversitelerden biri de Dokuz Eylül Üniversitesi oldu. Şimdiye kadar yaptığımız çalışmalar neticesinde ‘Eğiticinin Eğitimi Programı’ da, Dokuz Eylül Üniversitesi’nin öncülüğünde ortaya çıktı. Bu akademik yılda da 203 üniversitemizde bu dersin verilmesi için gerekli hazırlıkları devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıl yaklaşık 200 bin öğrencimiz yararlanma fırsatı buldu. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi olarak üniversitelerde okuyan öğrencilerimizin daha verimli bir kariyere ulaşması için çabalıyoruz. 203 üniversitemizde kariyer merkezleri aktif bir şekilde çalışıyor. Dokuz Eylül Üniversitesi Kariyer Planlama ve Mezunlarla İlişkiler Koordinatörlüğü de gençlerimizin kariyer planlamasına, ülkemizin insan kaynağının geliştirilmesine katkı sağlıyor. Emeği geçen tüm DEÜ mensuplarına teşekkür ediyoruz” dedi.

     Kariyer Planlama Dersi ile ilgili geçtiğimiz yıl bir anket düzenlediklerini söyleyen Ceylan, “Anket çalışmamıza göre Dokuz Eylül Üniversitesi en başarılı üniversiteler arasında yer aldı. Özellikle eğiticilerden memnuniyetin yüzde 90’ın üzerine çıktığını gördük” diye konuştu. Kariyer Planlama Dersi’nin yanı sıra Danışman Bilgi Sistemi, Yetenek Kapısı, Kariyer Kapısı ve Staj Seferbirliği gibi örnek projeleri hayata geçirdiklerini ifade eden Ceylan, DEÜ öğrencilerinin de bu projelere büyük bir ilgi gösterdiğini ifade etti. Ceylan, birçok öğrencinin Staj Seferbirliği kapsamında DEÜ’de staj yapma imkanı bulduğunu belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.
     Akademi-DE Müdürü Prof. Dr. Ömür Özmen ise Kariyer Planlama Dersi ile ilgili geçen yıldan kazandıkları tecrübeyle birlikte daha verimli bir yıl geçireceklerini belirtti. Kariyer Planlama ve Mezunlarla İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Pınar Süral Özer ise Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi yetkililerinin katkılarıyla yeni eğitim dönemini de başarıyla geçireceklerini ifade ederek, “Vizyonuyla üniversitemizi ileriye taşıyan, bütün projelerde bizleri güçlendiren Rektörümüz Prof. Dr. Nükhet Hotar’a ve üst yönetimimize de desteklerinden ötürü şükranlarımızı arz ediyoruz” diye konuştu.


+ Benzer Haberler
» Yeni vak’a sayısı 25 binin altına indi
» Günlük vak’a sayısında %7 düşüş.
» TÜSİAD: Ülke risk primini düşürmek için öngörülebilirliği arttırmalıyız
» TAV ilk dokuz ayda 88,1 milyon avro net kar açıkladı
» Ağırdır: Senaryolarla üretim modeline geçin
» Piyasalar istikrar istiyor
» TÜRİB Tarımsal Ürün Endeksleri’ne ödül
» Son Kaynak Tedarik Tarifesi miktarı belirlendi
» Yabancı kartlarla yapılan ödemeler 59 milyar TL’ye ulaştı
» Türk Telekom’un yapay zekâ projesine birincilik ödülü


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 25.10.2021
  Ticaret 23.10.2021
  Ticaret 22.10.2021
  Ticaret 21.10.2021
  Ticaret 20.10.2021
  Ticaret 19.10.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni