• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Dijital çağın kazananları tasarruf etmeyi bilen “Akıllı” KOBİ’ler olacak

06 Aralık 2019 Cuma 15:00
12
14
16
18

Dijital çağın kazananları tasarruf etmeyi bilen “Akıllı” KOBİ’ler olacak

           HABER MERKEZİ     
     Dijitalleşen dünyada KOBİ’lerin işlerini geleceğe taşıyabilmeleri vizyonuyla sektörün önde gelen isimlerini KOBİ’lerle buluşturan Dijital Anadolu Zirvesi, Eskişehir’de gerçekleşti. Zirvede yaptığı konuşmada KOBİ’lerin ‘Akıllı KOBİ’lere dönüşmek için iş yapış şekillerini yeniden kurgulaması gerektiğini söyleyen Edenred Türkiye Pazarlama Direktörü Zeynep Ege Dura, KOBİ’lerin bu süreçte kaynaklarını daha etkin ve verimli yönetmesi için Edenred’in sunduğu çözüm önerilerini paylaştı.
 
     Türkiye’de işletmelerin yüzde 98’ini KOBİ’ler oluşturuyor. Toplam ihracatın yarısından fazlasını gerçekleştiren KOBİ’ler, istihdamın da yaklaşık yüzde 74’ünü üstleniyor. KOBİ’ler için küresel rekabet ortamında sürdürülebilir büyüme sağlamak ise dijital dönüşüme ayak uydurmaktan geçiyor. KOBİ’lerin pazarda güç kazanması ve teknolojik dönüşüm vizyonunun geliştirilmesini hedefleyen Dijital Anadolu Projesi, Denizli, Elazığ ve Diyarbakır’dan sonra Eskişehirli KOBİ’lerle buluştu. Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve İş Bankası işbirliği, Marmara ve İç Anadolu Sanayici İş Adamları Dernekleri Federasyonu (MARSİFED) ve Eskişehir Sanayici ve İş Adamları Derneği (ESİAD) ev sahipliğinde gerçekleştiren Dijital Anadolu Zirvesi’ne sektörün önde gelen firmalarının temsilcileri de konuşmacı olarak katıldı ve KOBİ’lere yönelik öneri, hizmet ve çözümlerini paylaştı. Zirvede sunum yapan Edenred Türkiye Pazarlama Direktörü Zeynep Ege Dura, günümüzde KOBİ’lerin rekabet avantajı için “Akıllı KOBİ’lere” dönüşmeleri gerektiğini söyleyerek, kaynak tasarrufunun önemine dikkat çekti.
 
“Eski alışkanlıklarınızdan vazgeçin”

     Konuşmasına Akıllı KOBİ’nin tanımıyla başlayan Zeynep Ege Dura; bütünü görebilen, değişen koşullara adapte olabilen, çevik ve iş gücü, zaman ve maliyet gibi kaynakların kıymetini bilen işletmeleri “akıllı” olarak niteledi. Dura şöyle devam etti; “Yaşadığımız dijital ekonomi çağında büyüme potansiyeline sahip olmak için yaptığımız işi yeniden düşünmemiz ve kurgulamamız gerekiyor. Bu da dünün yöntemlerini bırakıp ‘akıllanmak’ ile mümkün. Size her gün para kaybettiren eski alışkanlıklarınızdan vazgeçmeniz gerekir. En önemli gider kalemleriniz olan öğle yemeği, akaryakıt alımı, iş seyahati planlaması ve ofis harcamalarınızda operasyonel verimlilik ve tasarruf sağlayan, iş yükünüzü hafifleten çözümlerimizle eski alışkanlıklarınızı bırakmanızı kolaylaştırıyoruz.”

“İşverenlere yüzde 100’e varan vergi tasarrufu sağlıyoruz”
     Çalışanlarının sağlığını, öğle yemeğini, mutluluğunu düşünen firmaların performansını da artırdığını söyleyen Dura, işletmelere gelir vergisinden damga vergisine, KDV’den işveren primine, kaynak tasarrufu sağlayan hizmet ve çözümlerini anlattı: “Türkiye’de yemek kartları aracılığıyla çalışanlarına yemek sağlayan işverenlere yüzde 100’e kadar vergi avantajı sağlıyoruz. Bu da işveren için çalışan başına ayda ortalama 420 TL, yılda ise 5 bin TL’ye kadar tasarruf anlamına geliyor. Ticket Restaurant Yemek Kartı ile işverenlere nakit ödemeye oranla %100’e varan vergi muafiyetinin yanı sıra çalışan başına her yıl 5.000 TL’ye kadar tasarruf imkanı sunuyoruz. İşveren yemek kartları aracılığıyla çalışanlara özgürce yemeğini seçme hakkını verirken hem tasarruf ediyor hem de çalışanların motivasyonunu artırıyor. Ayrıca işletmeler ister bir kişi için isterse de 1000 kişi için olsun, aynı hizmetten faydalanarak avantaj sağlayabiliyor. Edenred’in Türkiye’de 28 yıldır işletmelere pek çok avantaj sunan yemek kartı çözümü Ticket Restaurant yemek kartı 45.000’den fazla noktada kullanılabiliyor.”
 
“Edenred’den yeni nesil ödeme sistemi yatırımı!”

     Konuşmasında çok yakında yeni nesil bir ödeme sisteminin lansmanını yapacaklarını ilk kez Eskişehirli KOBİ’lerle paylaşan Dura, dijitalleşmeye odaklı çalışmalarına dikkat çekerek, “Uzun yıllardır yatırımlarımızda en büyük payı dijitalleşme ve yeni nesil mobil ödeme sistemlerine yapıyoruz. Hatta, çok yakında yeni nesil bir ödeme sisteminin lansmanını yapacağız. Kaynaklarını doğru kullanan şirketler, ölçeği ne olursa olsun, büyüme potansiyellerini daha etkin bir şekilde kullanabilen ve kalkınan şirketlerdir. Biz de dijitalleşmeye yaptığımız yatırımlarla kaynakları etkin ve verimli kullanma anlamında benzersiz çözümler sunuyor, iş yükünüzü hafifleterek sizin asıl işinize odaklanmanıza yardımcı oluyoruz” dedi.
 


+ Benzer Haberler
» Alışveriş hacmi 3 yılda 2 kat arttı
» “Kalkınmanın ve turizmin anahtarı coğrafi işaret”
» TCMB’den zorunlu karşılıklara ilişkin değişimlik
» Özel sektörde 2020 yılı ücret artışı beklentisi yüzde 16
» FAO Genel Direktörü ve Bakan Pakdemirli Gıda ve Tarım Küresel Forumu’nda görüştü
» Altının kilogramı 294 bin 600 TL’ye yükseldi
» Çin ekonomisi 2019’da %6 büyüdü
» Türkiye’den en çok Iraklı vatandaşlar konut aldı
» Sudan 1 milyar dolar ihracat yaptık
» Çin’in hizmet alanındaki offshore dış kaynak kullanımında artış


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 20.01.2020
  Ticaret 18.01.2020
  Ticaret 17.01.2020
  Ticaret 16.01.2020
  Ticaret 15.01.2020
  Ticaret 14.01.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni