• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Dijital pazarlamada kesenin ağzı açıldı

28 Mart 2020 Cumartesi 09:00
12
14
16
18

Dijital pazarlamada kesenin ağzı açıldı

   ► Google SMB Premier Partneri EG Bilişim Teknolojileri, Pozitif Teknoloji ile dijital pazarlama alanında iş birliği yaptı. Pozitif Teknoloji, iş birliğiyle gelirini yüzde 2.000’e çıkardı.

           HABER MERKEZİ     
     Dijital reklamcılık alanında hizmet veren EG Bilişim Teknolojileri, yazılım, danışmanlık, sistem bakım ve onarım hizmetleri veren Apple Türkiye Apple Yetkili Eğitim Çözüm Uzmanı Pozitif Teknoloji ile iş birliği yaptı. Pozitif Teknoloji’nin Apple ile eğitim çözüm uzmanlığı hizmeti kapsamındaki dijital pazarlama sürecini yöneten EG Bilişim Teknolojileri, gerçekleştirdiği optimizasyonlar sayesinde Pozitif Teknoloji’nin Şubat 2020 dönemindeki reklam harcamalarından elde ettiği geliri yüzde 2.000 seviyesine ulaştırdı.
 
Dijital stratejide önce uyum, sonra ciro
     Pozitif Teknoloji ile yapılan anlaşmayı değerlendiren EG Bilişim Teknolojileri CEO’su Gökhan Bülbül, “Dijital pazarlamada uyum ve iletişim, stratejisinin etkin olması için kritik öneme sahip. Bunlar sağlandıktan sonra reklam stratejisinin oluşturulma, takip ve optimize edilme süreci başlıyor. Pozitif Teknoloji e-ticaret sitesi www.pt.com.tr ile aylık değerlendirmeler, kampanya ve ürün performansı gibi birçok metriği değerlendirdik. Uzman ekibimizin yönlendirmesiyle alternatif kampanya süreçleri kurguladık. Bütçe verimliliği için sonuç odaklı kampanyalarla süreci destekledik. Kategori bazlı ayrımlar yapmamız, ürün potansiyellerin keşfedilmesini beraberinde getirdi. Görüntülü reklamlarla hedef kitlede kırılımlar yapıp her kitleye uygun görsel tasarım gerçekleştirdik. Eğitim alanında, kitle hedeflemeleri ile projeye uygun bir çalışma kurguladık. Düzenli toplantılar ile beklentiler üzerinde sık sık görüştük ve hedeflere yönelik planlamalar yaptık. Pozitif Teknoloji’nin ürün bilgisi, satış stratejisi ve kullanıcı beklentileri konularındaki yönlendirmesiyle aktif bir reklam süreci yönettiğimizi söyleyebilirim.”
 
59 milyon vatandaş online
     Dijital pazarlamanın finansal büyümedeki rolüne değinen Bülbül şu ifadeleri kullandı: “Dijital pazarlamayı önemsemeyen ve bütçe ayırmayan şirketler, rekabette pazardaki rakiplerine göre geri plana düşüyor. Dijital pazarlama ve dijital kanallar, marka bilinirliğini, dolayısıyla da satışları artırıyor. Küresel Dijital Raporu’na göre, Türkiye’de 59 milyon internet kullanıcısı var. Kullanıcıların yüzde 84’ü her gün internete giriyor. Toplam nüfusumuzun yüzde 63’ü sosyal medya platformlarını kullanıyor. Doğru hedef kitle analizi, pazarlama stratejisi ve uygulamayla hedeflenen satış oranına ulaşmak ve marka değerini artırmak mümkün.”

Dijitale yapılan yatırımda yüzde 500 artış
     Pozitif Teknoloji Genel Müdürü Gazanfer Başel, dijital pazarlama sürecini şu sözlerle değerlendirdi: “EG Bilişim Teknolojileri ile geçmişte dijital reklam çalışmalarımız olmuştu. Apple ile eğitim çözüm uzmanlığı hizmetimiz kapsamında gelişen iş birliği süreci, Pozitif Teknoloji ile EG Bilişim Teknolojileri’ni yeni bir çalışmada buluşturdu. İşbirliğinin temelini oluşturan Apple ile eğitim çözüm ortaklığının sağlam temellere oturması için dijital pazarlama bütçemizi yüzde 500 artırdık. Yapılan yatırımlar ve EG Bilişim Teknolojileri’nin uyguladığı pazarlama stratejileri doğrultusunda 8 aylık süreçte 225 bin tıklama ile web sitemize ziyaretçi çektik. 32 farklı kampanya yüzlerce reklam grubu oluşturularak 5 bin adetin üzerinde satış elde ettik. Optimizasyon konusunda önemli adımlar attık ve Google Ads hesabı üzerinde 34 bin değişiklik gerçekleştirdik. Apple ile eğitim çözüm uzmanlığı hizmetimizin daha fazla insana ulaşması, eğitimde mobil cihazların kullanıldığı bu dönemde büyük değer taşıyor.”
 
Okullara ara verildi, mobil eğitim gündemde
     Nisan ayında yapılması planlanan ara tatilin erkene çekilmesiyle 18 milyonun üzerinde öğrenci uzaktan eğitime başladı. Eğitimin dijital platformlar üzerinden gerçekleşmesi mobil cihazlara olan ihtiyacı artırdı. Pozitif Teknoloji’nin sunduğu eğitim çözümleri, öğrenci ve öğretmenlerin eğitimi destekleyici yazılım ve uygulamalar hakkında bilgi ve hizmet almalarına yardımcı oluyor. Hizmetin daha fazla öğrenci ve öğretmene ulaşması, eğitimin sürekliliği açısından önem taşıyor.


+ Benzer Haberler
» Hem vaka, hem de iyileşen sayısı arttı
» Hem vaka
» Türkiye’den DTÖ ve AB’ye ‘karşı tedbir’ bildirimi
» MB’nin rezerv varlıklarında % 6,3 azalma
» Türkiye’nin yeni nesil haber ajansı, Hibya 1 yaşında
» Ulaşım modlarında normalleşmeye kademeli geçiş; ticari yatlar faaliyetlerine başlıyor
» Çevrimiçi Hazine Avı’nın sonuçları belli oldu
» Ekonomik güven endeksi 61,7 oldu
» Karantina günlerinde altınlar Loomis ile garanti altında
» Gürer sordu, Bakan yanıtladı; Gıda işletmelerine virüs denetimi yapıldı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 29.05.2020
  Ticaret 28.05.2020
  Ticaret 27.05.2020
  Ticaret 22.05.2020
  Ticaret 21.05.2020
  Ticaret 20.05.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni