• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Dikili’de hizmette sınır yok

13 Şubat 2018 Salı 10:00
12
14
16
18

Dikili’de hizmette sınır yok

   ► Dikili Belediyesi Acil Çözüm Ekipleri ilçe sınırlarında gerçekleştirdiği çalışmalarla vatandaşların gönlünü fethetmeye devam ediyor.

           HABER MERKEZİ     
     Dikili Belediyesi, cadde ve sokaklar ile sahil bandının estetik görünümünü koruma çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Belediye Başkanı Mustafa Tosun’un talimatı ile oluşturulan Acil Çözüm Ekipleri, cadde ve sokaklarda bakım, onarım, yenileme çalışmalarını titizlikle sonuca ulaştırırken, kent merkezi ile sahil bandındaki temizlik ve kent genelindeki kaçak moloz dökümüne karşı mücadele harekâtını da ivedilikle gerçekleştiriyor. Kısa zamanda başarıyla ortaya konulan çalışmalar vatandaştan da tam not almayı başardı.

Dört Koldan Seferberlik
     Çalışma kapsamında Dikili Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, çevreye duyarlı ve kent estetiğine önem veren bir anlayışla mahallelere çıkarma yaparak, cadde ve sokaklardaki bakım, onarım, yenileme çalışmalarına hız kesmeden sürdürüyor. Ekipler son olarak İsmetpaşa Mahallesi 76. Sokak’ı elden geçirerek, kullanıma bağlı olarak ömrünü tamamlayan yol zemini ve kaldırımlardaki kilit parke taşlarını yeniledi. Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de, yoğun çalışma temposunda ilk olarak tüm sahil bandında hummalı bir kıyı temizliği yürüterek, dalgaların kıyıya sürüklediği deniz eriştesi, yosun, midye kabuğu ve ağaç dallarından oluşan 12 kamyon atık toplayarak, bertaraf edilmesini sağladı.

Kaçak Moloz Dökümüne de Geçit Yok
     Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun’un talimatı ile tüm imkanları seferber eden Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ardından Şafak Pavey Gençlik Merkezi önünden başlatılan ve kent merkezi yönüne doğru ilerleyen çalışma ile de denize sıfır konumdaki yürüyüş alanını adım adım tazyikli suyla temizleyerek, daha temiz ve kullanışlı bir hale getirdi. Aynı çalışma kapsamında kaçak moloz dökümünün önüne geçmek için seferber olan Dikili Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, daha önceden belirlenmiş döküm alanları yerine boş arazilere, kırsalda bulunan yol kenarlarına kaçak moloz dökümü yapanlara da karşı etkin mücadele başlattı. Düzenli yapılan kontroller ile vatandaşlardan gelen şikâyetleri de dikkate alarak kent genelinde halk sağlığını tehdit eden ve kentte görüntü kirliliği yaratan 40 kamyon moloz ve inşaat atığını toplayarak, döküm alanına ulaştırılmasını sağladı.

“Yılmadan Usanmadan Çalışmaya Devam Edeceğiz”
     Çalışmalara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, Dikili insanının yaşamında kaliteyi baki kılmak için seferber olduklarını belirterek, “Vatandaşlarımızla el ele, omuz omuza katılımcı demokrasi anlayışımızla gerçekleştirdiğimiz her projede, her çalışmada Dikili’mize değer katmaya devam ediyoruz. Rutin hizmetlerimizin yanı sıra vatandaşlardan gelen taleplere göre gerçekleştirdiğimiz bu çalışmalarda toptan çözümler üretiyoruz. Ekiplerimiz bir yandan cadde ve sokaklarımızı modern ve kaliteli hale ulaştırırken, diğer yandan da kent geneli ile sahil bandında çevrenin ve doğanın koruması hassasiyetini en üst seviyeye çıkaran çalışmalar ortaya koyuyor” dedi.

 


+ Benzer Haberler
» “İzmir’de hak arama özgürlüğü var”
» Yüksek faiz yatırımları frenliyor
» Palandöken, “Yeniyıl indirimi diye zamlı fiyattan satış yapılıyor”
» Corendon Airlines, İzmirli turizmcilerle buluştu
» TBMM’den GYODER’e takdir plaketi
» Borusan Otomotiv, BMW Genius’ları BMW tutkunlarıyla buluşturuyor
» 380 milyon dolarlık anlaşma
» Otopark yönetmeliği 30 Haziran 2019’a ertelendi
» İzmir turizminde 10 milyar dolarlık potansiyel var
» TESK’den genel sekreterlere yönelik eğitim semineri yapıldı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 10.12.2018
  Ticaret 08.12.2018
  Ticaret 07.12.2018
  Ticaret 06.12.2018
  Ticaret 05.12.2018
  Ticaret 04.12.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni