• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Doğa Koleji’nde lise tanıtım günleri düzenleniyor

16 Temmuz 2019 Salı 13:00
12
14
16
18

Doğa Koleji’nde lise tanıtım günleri düzenleniyor

           HABER MERKEZİ     
     Türkiye genelindeki Doğa Koleji kampüsleri, 6 Temmuz Cumartesi günü gerçekleşen Veli Tanıtım Günleri kapsamında 8. sınıf öğrenci ve velilerini ağırladı. Saat 10.00 ve 14.00 olmak üzere iki oturum olarak gerçekleşen tanıtım programında, konferans salonunda Doğa Koleji lise akademik anlayışı sunulurken, velilerin ve öğrencilerin soruları yanıtlandı. Bir sonraki Lise Tanıtım Günleri programı ise 20 Temmuz’da gerçekleşecek.

     Doğa Koleji, akademik programını 8. sınıf öğrencileri ve velilerine aktardı. Lise Tanıtım Günleri kapsamında gerçekleşen buluşmada, veli ve öğrencilere sunumlar yapıldı. Sunumda, öğrencilerin liseye adım attıkları andan itibaren güçlü bir akademik altyapı oluşturmaları için uygulanan lise programındaki eğitime bakış açısı, ders ve okul saatleri, basılı ve dijital yayınlar, ölçme değerlendirme takvimi, danışman öğretmenlik sistemi aktarılırken, LGS başarılarına göre Doğa Koleji burs olanakları anlatıldı. Rehberlik ve kariyer danışmanlığı ve üniversite başarıları ile ilgili bilgiler verilen sunumların ardından, öğrenci ve velilerle birlikte kampüsü keşif turuna çıkıldı.

“Uluslararası Platformlarda Başarılarını Taçlandırıyorlar”
     Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, 9. sınıftan itibaren TYT ve AYT gibi üniversite giriş sınavlarına yönelik yapılan çalışmalara değinirken, “Öğrencilerimizi dışarıdan hiçbir takviyeye ihtiyaç duymadan üniversiteye hazırlıyoruz. 11. ve 12. sınıfta yoğun bir YKS kurs programı ve deneme takvimi uyguluyoruz” dedi.

     Genel Müdür Lüle, üniversite hazırlık programının yanında, öğrencilerini geleceğe çok yönlü hazırladıklarını belirtirken, “Proje modelli lise eğitim programımızla öğrencilerimiz 9. sınıfta bilimsel araştırma basamaklarını öğreniyor. Lise çağında proje üreten öğrencilerimiz, mezun olmadan önce mutlaka bir proje yarışmasına katılıyor. Uluslararası platformlarda başarılarını taçlandırıyorlar” dedi.
     Lüle, sözlerini “Türkiye’de ilk kez Doğa Koleji tarafından düzenlenen ve Harvard Üniversitesi’ne davet alan ve Uluslararası Bilimsel Araştırma Projeleri Kongresi’nde proje sunumu yapan öğrencilerimiz, TÜBİTAK’ta da önemli dereceler elde etti” şeklinde sürdürdü.

     Yabancı dilin lise eğitiminin en önemli bileşenlerinden olduğunun altını çizen Lüle, “Öğrencilerimizin sadece okuma, yazma ve konuşma becerilerini değil, karşılıklı iletişim ve duyduğunu anlama becerilerini de geliştiriyor, 11. sınıfta, beş yeti temelli İngilizce eğitimi ile uluslararası sınavlara hazırlıyoruz. İngilizce eğitiminde 21. yüzyıl becerilerini de kapsayan bir yaklaşım sergiliyor, sadece sınıfta değil, sınıf ve okul dışında organize edilen D’MUN ve İngilizce tiyatro ve münazara etkinlikleri ile öğrencilerimize becerilerini sergileme fırsatı sunuyoruz” dedi.

Lise Çağında Profesyonel Hayata Hazırlık…
     İşletme yüksek lisans programının liseye uyarlanmış hali olarak özetlenebilecek t-MBA lise programında yer alan dersler, iş seminerleri, mesleki gözlem ve iş projeleri ile ilgili detaylar paylaşılırken; t-MBA Öğrenci Meclisleri’nin yaptığı çalışmalar, sosyal sorumluluk etkinlikleri ve t-MBA Zirvesi’ne ilişkin detaylar da anlatıldı.
     Genel Müdür Ali Rıza Lüle, “t-MBA eğitiminin önemli kazanımlarından biri olan Öğrenci Meclisleri ile öğrencilerimiz liderlik becerilerini lise çağında geliştirirken, iş dünyası ile ilgili farkındalıkları artıyor. Pearson onaylı t-MBA sertifikası ile öğrencilerimize vakıf üniversiteleri tarafından burs olanakları sağlanıyor” dedi.


+ Benzer Haberler
» Başkan Sandal, “Biz bir aileyiz”
» Başkan Kılıç eleştirilere yanıt verdi
» Kentsel dönüşümde yol haritası belirlendi
» YKS tercihine dijital destek
» Kızılçullu’nun öğrencileri 32 ülkeyi geride bıraktı
» Bornova’da önce iş güvenliği
» Kızılay’dan Bornova’ya teşekkür
» Askıda kurban kampanyası hedefine ulaştı
» Buca’da 5 bin 400 tonluk moloz dağına neşter
» Üniversiteli gençler rotasını BEM’de belirliyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 08.08.2020
  Ticaret 07.08.2020
  Ticaret 06.08.2020
  Ticaret 05.08.2020
  Ticaret 04.08.2020
  Ticaret 30.07.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni