• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

E-ticaretin gözü okula dönüş pazarında

07 Eylül 2018 Cuma 12:00
12
14
16
18

E-ticaretin gözü okula dönüş pazarında

   ► 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı’nın başlamasına birkaç gün kaldı. Yaklaşık 20 milyon öğrenci 17 Eylül’de ders başı yapacak.

           HABER MERKEZİ     
     2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı’nın başlamasına birkaç gün kaldı. Yaklaşık 20 milyon öğrenci 17 Eylül’de ders başı yapacak.
     Öğrenciler, yakında arkadaşlarına kavuşacak olmanın heyecanını yaşarken; velilerin telaşı okul alışverişleri...
     Bir okul çantasını doldurmak, alınacak ürünlerin kalitesine göre 150 ila 500 lira arasında değişiyor. Özellikle birden fazla çocuğun okula başladığı ailelerde ebeveynler,  bütçeyi fazla  sarsmadan okul alışverişlerini yapmanın yollarını arıyor.
     İstanbul’da Mahmutpaşa, Ankara’da Ulus, İzmir’de ise Kemeraltı, okul alışverişlerinin en ucuza yapılabildiği yerler olarak velilerin akınına uğruyor. Üç büyük ildeki bu ucuzluk merkezlerinin tahtlarını ise internetteki sanal mağazalar sallıyor.

     500’e yakın sanal mağazadan alışveriş yapanlara nakit para ödeyen Avantajix.com’un kurucu ortağı Güçlü Kayral, e-ticaret sektörünün,  rekabetçi fiyatlar ve rahat alışveriş gibi faktörleri kullanarak yaklaşık 6 milyar Liralık “Okula Dönüş Pazarı”ndaki payını artırmaya çalıştığını söyledi.
     Türkiye’nin yıllık 20 milyar lira olan kırtasiye pazarında satışların üçte birlik kısmının Eylül ayında yapıldığının altını çizen Kayral, “Şu sıralar yoğun bir rekabet yaşanıyor. Mahmutpaşa, Ulus, Kemeraltı’ndan dahi ucuza okul alışverişi fırsatı sunan online mağazalar, pastadan daha fazla pay alabilmek için yoğun şekilde kampanyaya başladılar.  Bu yüzden okul alışverişinde interneti tercih edenlerin sayısı gözle görülür şekilde arttı” dedi.

     Kayral’a göre, internetten okul alışverişi yapmanın avantajları şöyle:
     Yer ve Zaman Sınırlaması Olmaması:  Online alışverişin en büyük artısı. Saatlerce dükkan, mağaza gezmeden, günün her saati oturduğun yerden dünyanın her yerinden alışveriş yapmak mümkün.
     Üründe Zengin Seçenekler: Bir dükkan ve mağaza içine sığmayacak kadar çok olan ürünü online mağazalarda bulmak mümkün.  Öyle ki sadece kırtasiye malzemesi olarak internette 90 bin ürüne ulaşmak mümkün.
     Güven Verici Olması-İade Kolaylığı:  Ucuzluk merkezlerinde alışverişler genellikle kayıtdışı yapılıyor.  Online alışveriş sitelerinde ise kayıtlı, şeffaf ve faturalı işlem yapmak kullanıcılara güven veriyor. İade işlemlerindeki kolaylık da online alışverişi cazip kılıyor.

     Ürün Ve Fiyat Karşılaştırma İmkanı: Oturduğu yerden birçok markanın mağazasını gezme fırsatı bulan kullanıcılar bu sayede aynı ürünün farklı modellerini karşılaştırabiliyorlar. Bununla birlikte fiyat karşılaştırmaları yaparak satın almaya karar verdikleri ürünün en ucuzuna ulaşabiliyorlar Ayrıca, sanal mağazalara Avantajix.com üzerinden giderek, yaptıkları her alışveriş karşılığında nakit para iadesi kazanarak,okul alışverişleri karşılığında hiç hesapta olmayan ekstra paralar kazanabiliyorlar.
     Ücretsiz Kargo İmkanı: Online alışveriş siteleri belli bir rakama ulaşılması halinde ücretsiz kargo hizmeti verebiliyor. Böylelikle, ucuzluk merkezine giderken kaybedilen zaman ve yol masrafı da ortadan kalkıyor.

 


+ Benzer Haberler
» Şubat ayında kapanan şirket sayısı azaldı
» Türk Eximbank, ihracatçılar için 11 yeni ürünü devreye alacak
» Büyüme dostu bankacılık
» Çorapçının hedefinde Japonya ve Avustralya var
» “Yarına Yatırım” oturumunda katılımcılar start-up dünyasını ve girişimciliği konuştu
» Bakan Pakdemirli “Zeytinde hedef birinci lig”
» Ege Finans Derneği’nden krizden çıkış reçetesi
» Ege-Koop, işyerleri için ticaret merkezi oluşturuyor
» “Bizim kökümüz Kuvai Milliye, bölücülükle işimiz olmaz”
» Karabağlar’daki muhtarlardan Başkan Selvitopu’na “Yanındayız” mesajı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 25.03.2019
  Ticaret 23.03.2019
  Ticaret 22.03.2019
  Ticaret 21.03.2019
  Ticaret 20.03.2019
  Ticaret 19.03.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni