• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Efes Opera ve Bale Festivali devam ediyor

12 Eylül 2018 Çarşamba 15:00
12
14
16
18

Efes Opera ve Bale Festivali devam ediyor

   ► Festivalin ikinci etkinliği olan Gala Konseri Efes Antik Kenti’nin muhteşem atmosferinde sanatseverleri buluşturdu.

           HABER MERKEZİ     
     Bu yıl ilki düzenlenen Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali devam ediyor. Festivalin ikinci etkinliği olan Gala Konseri Efes Antik Kenti’nin muhteşem atmosferinde sanatseverleri buluşturdu. Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Murat Karahan’ın da yer aldığı Gala Konseri’nde opera tarihinin en bilinen eserleri seslendirildi.

     Konser için Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı ve Selçuk protokolünün de aralarında bulunduğu binlerce sanatsever antik kente akın etti. Gala Konseri için gelenler arasında çevre ilçe ve illerden çok sayıda kişinin olması da dikkat çekti. 
     Efes Antik Kenti’nin tarihi atmosferinde bu yıl festival olarak düzenlenen 1. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali devam ediyor. İlk etkinliği Zorba Balesi olan festivalin Gala Konseri’nde Türk Tenor Murat Karahan, İspanyol Soprano Carmen Solis, Rus Mezzosoprano Yulia Mazurova ve Türk Bas-bariton Burak Bilgili, opera tarihinin en çok bilinen eserlerini seslendirdiler.

Konserde İzmir’in Kavakları sürprizi
     Selçuk uluslararası büyük bir sanat etkinliğine ev sahipliği yapıyor. Selçuk Belediyesi’nin katkıları ve Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı’nın çabalarıyla  hayata geçen 1. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali’nin ikinci etkinliği olan Gala Konseri yine binlerce sanatseveri Efes Antik Tiyatro’da buluşturdu.

     Gala Konseri’nde Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü, TürkTtenor Murat Karahan, İspanyol Soprano Carmen Solis, Rus Mezzosoprano Yulia Mazurova ve Türk Bas-bariton Burak Bilgili, opera tarihinin en çok bilinen eserlerini seslendirdi. Konseri İtalyan şef Alberto Veronesi yönetti.  İzmir Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşliğinde sunulan konserde; Puccini, Verdi, Rossini, Bizet, Saint-Saens ve Ahmed Adnan Saygun’un çeşitli eserlerinden aryalar ve düetler dinleyicilerle buluştu. Konserin  sonunda seslendirilen İzmir’in Kavakları Türküsü büyük beğeni topladı.

İZBAN’dan ek sefer
     Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali 14 Eylül Cuma günü saat 21.00’da Türk ve konuk yabancı solistlerin rol alacağı, Puccini’nin ölümsüz eseri Tosca operası ile devam edecek. Festivalin son gösterisi; 18 Eylül  Salı günü saat 21.00’da sunulacak olan Carmina Burana balesi sanatseverlerle buluşacak.
     Festival kapsamında gerçekleştirilecek gösteri günlerinde temsil sonrası; İzmirli sanatseverlerin ulaşımları için İZBAN tarafından Selçuk’tan İzmir’e ek tren seferleri konuldu.

     1. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali biletleri tam 40.- TL, öğrenci 20.- TL, grup indirimli (50 adet ve üzeri talepler için) 25.- TL bedelle satılmakta olup; www.biletiva.com internet sitesinden, İzmir’de 14 Ağustos’tan başlayarak 09.30-18.00 saatlerinde Elhamra gişesinden, Karşıyaka’da 28 Ağustos’tan başlayarak Mavibahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi gişesinden 15.00-21.00 saatlerinde, 28 Ağustos’tan başlayarak Efes’te Antik Kent gişesinden 10.00-18.00 saatlerinde temin edilebilir.

 


+ Benzer Haberler
» Serter: “Düne dair deneyimleri yarına ışık tutuyor”
» Pet Fuarı Tepekule Kongre Merkezi’nde açılıyor
» Sanayideki yeni meslekler için nitelikli iş gücü şart
» Total Quartz Auto Care merkezleri yaygınlaşıyor
» Enerji ve ekonomiye duyarlılık artıyor
» Ode Yalıtım’dan ‘Express’ ile sektörde ilk: Membran siparişi ertesi gün kapıda
» RTB House, Avrupa’nın en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri arasında
» Aktif Bank Ar-Ge Merkezi, uluslararası proje iş birliğine imza attı
» Küçük işletmele finansmana kolay erişecek
» İlaç sektörüne yön verecek üç iş modeli


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 20.03.2019
  Ticaret 19.03.2019
  Ticaret 18.03.2019
  Ticaret 16.03.2019
  Ticaret 15.03.2019
  Ticaret 14.03.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni