• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Ege İhracatçı Birlikleri, KalDer İzmir Şubesi ve İnci Akademi güçlerini eğitim için birleştirdi

05 Mart 2019 Salı 14:00
12
14
16
18

Ege İhracatçı Birlikleri, KalDer İzmir Şubesi ve İnci Akademi güçlerini eğitim için birleştirdi

           HABER MERKEZİ     
     Ege İhracatçı Birlikleri, Kalite Derneği (KalDer) İzmir Şubesi ve Cevdet İnci Eğitim Vakfı bünyesinde hizmet veren İnci Akademi eğitim alanında işbirliği kararı aldı. İzmir’in 3 büyük kurumu “Eğitimde Güçbirliği Platformu”nu kurdu.
     İnci Holding binasında gerçekleşen törende “Eğitimde Güçbirliği Platformu” Protokolü imzalandı. Protokole Ege İhracatçı Birlikleri adına; Ege Demir ve Demir dışı Metaller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Ertan, KalDer adına KalDer İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Senem Kılıç, Cevdet İnci Eğitim Vakfı adına ise; Cevdet İnci Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Şerife İnci Eren imza attı.
     İmzalanan protokol uyarınca, Ege Bölgesi eğitim ekosistemini geliştirmek, bölgedeki şirketlerin ve kurumların ihtiyaç duyduğu eğitim, gelişim, paylaşım programlarının ortak olarak düzenlenmesi, eğitimcilerin yetiştirilmesi, değerlendirilmesi ve sürekliliğinin sağlanması amaçlanıyor.

‘Önemli bir adım atıldı’
     Eğitimin her dönem değerini koruduğunu ve hiç bitmeyen bir yolculuk olduğunu dile getiren KalDer İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Senem Kılıç, KalDer olarak kalite bilincinin yaygınlaşmasında önemli bir adım daha attıklarını söyledi.
     Senem Kılıç, “Eğitimde güç birliği felsefesiyle deneyimlerimiz ışığında kalitesinden emin olduğumuz yeni değerler yaratmayı bir öncelik olarak içinde bulunduğumuz topluma bir borç biliyoruz. KalDer İzmir Şubesi olarak işbirliklerini her alanda geliştirmeye odaklandık. Özellikle üniversite öğrencilerine yönelik gerçekleştirdiğimiz GençKal projemizle birlikte 8 yıldır gençlerin önünü açmak ve başarılı bir kariyere sahip olmaları için onları yönlendirmek gayretindeyiz. Kalite bilincinin küçük yaştan itibaren elde edilmesini gerektiğini savunan bir dernek olarak MiniKal projemizle de ilkokul çağındaki öğrencilerle buluşarak onlara toplam kalite anlayışının önemini anlatıyoruz. Bu anlamda İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile de bir işbirliği içindeyiz. Akredite olmuş değerli eğitmenlerle birlikte çocuklar ve gençlerde kalite algısını yaratmak, kaliteyi bir yaşam tarzına dönüştürmek ve yaşamda uygulamaya geçirmek için gönüllülük esasıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.
Kalite gönüllüleri olarak, kalite bilincinin toplumun tüm kesimlerinde yaygınlaşması için çalıştıklarını kaydeden Kılıç, 2019 yılı proje ve hedeflerinin de bu doğrultuda ilerleyeceğini dile getirdi.

İhracat hedeflerine eğitimli işgücü ile ulaşacağız
     Türkiye’nin dünya ihracatından yüzde 1.5 pay alma hedefi olduğuna dikkati çeken Ege Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Ertan, Türkiye’nin ihracat hedeflerine ulaşmasının öncelikli şartlarından birinin eğitimli işgücüne sahip olmaktan geçtiğini kaydetti.
     1950’li yıllarda Türkiye ile benzer konumda olan Almanya ve Güney Kore’nin iş disiplinleri ve eğitim sistemlerinde ortaya koydukları artı değerle bugün Türkiye’nin ekonomik büyüklüğünün çok üstünde bir konuma ulaştıklarını dile getiren Ertan, “Türkiye’nin eğitim konusunda köklü ve uzun soluklu adımlar atması gerekiyor. Eğitim alanında üç kurumsal yapı güzel bir sinerji yakaladı. EİB olarak eğitimlerin geliştirilmesi ve çeşitlendirilmesi için her türlü işbirliği ve çabanın içinde yer alacağız. Bölgemizde bulunan başta ihracatçılarımız olmak üzere tüm diğer kurum ve kuruluşların gelişimi konusunda üst düzeyde sorumluluk taşıyoruz. Bu sorumluluğumuz, sunduğumuz eğitim ve gelişim faaliyetleri kadar, bölgemizin değerlerini de ön plana çıkararak geliştirmek, yaygınlaştırmak ve sürekli hale getirmektir. Bu sebepten, bizi, bölgemizi tanıyan, eğitimli, kaliteli eğitmenlerin yetiştirilmesine çok önem veriyoruz. Bölgenin ihtiyaç duyduğu eğitim ve gelişim programlarına, kaliteli eğitmen ve eğitim hizmetlerine ulaşılması için gerçekleşen proje ve ortaklılara en üst düzeyde katkı sağlamak arzusundayız” dedi.

‘Eğitimde güçbirliği önemli’
     Gerçekleştirilen iş birliğinden ötürü memnuniyetini dile getiren Cevdet İnci Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Şerife İnci Eren, yaşamın her alanında olduğu gibi eğitimde de birleşerek güçlenmenin önemli olduğunun altını çizdi.
     Şerife İnci Eren, “İçinde yaşadığımız toplumun eğitim ihtiyaçlarını desteklemedikçe ileriye gidemeyiz. Cevdet İnci Eğitim Vakfı’nın, Gezici Kütüphane, Veli Seminer ve Eğitimleri, Çıraklık Eğitim Merkezi, her yaştan burs desteği ve çocuk orkestrası gibi eğitim odaklı pek çok farklı etkinliği devam ediyor. Vakfın bir başka eğitim faaliyeti olan İnci Akademi ile Ege Bölgesi şirketlerinin eğitim ihtiyaçlarına yanıt verebilmek önceliklerimiz arasında. Bu işbirliği ile bölgenin ihtiyaçlarına ilk sunacağımız eğitim “Eğiticinin Eğimi” olacak. Açılacak bu eğitimle bölgede kendi alanlarında uzman olan kişileri eğitim ekosistemine dahil ederek zenginleşmenin yolunu açmayı hedefliyoruz. Sonrasında ise ihtiyaçlara göre şekillenecek eğitim programları ile katkımızı ortaya koyacağız” ifadelerini kullandı.

 


+ Benzer Haberler
» Eximbank’ta hedef 48.4 milyar $
» EPDK katkılı akaryakıt ile ilgili düzenlemeye gitti
» Kısa vadeli dış borç, Mayıs’ta 120,4 milyar dolar
» İhracatçılara teminat mektubu kolaylığı
» Torba yasa meclisten geçti
» Başkan Sengel kadınlar için harekete geçti
» Karşıyaka’da ‘dayanışma’ ziyaretleri
» Bergama’dan Ankara’ya çam fıstığı seferberliği
» Radikal’den dereceye giren öğrencilere eğitim bursu
» “İzmir’in kalbi Çiğli’de atacak”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 19.07.2019
  Ticaret 18.07.2019
  Ticaret 17.07.2019
  Ticaret 16.07.2019
  Ticaret 15.07.2019
  Ticaret 13.07.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni