• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Ege-Koop 3 Farklı projeyle krize meydan okuyor

31 Ocak 2019 Perşembe 14:00
12
14
16
18

Ege-Koop 3 Farklı projeyle krize meydan okuyor

           HABER MERKEZİ     
     Yılın ilk ayında “Yenilenebilir Enerji Üretim ve Tüketim Kooperatifi” kuran Ege-Koop, kırılgan bir dönem geçiren inşaat sektöründe gücünü yine gösteriyor. Ege-Koop, İzmir’in hızla gelişen ilçeleri Menderes’te 350 bin metrekarelik alanda 1000 m2 parsellere 800 m2’den oluşan  250 adet iş yeri, Seferihisar’da 81 dönüm imarlı arsada 300 m2’lik bağımsız arsalar üzerine özel sağlıklı yaşam sitesi, Çeşme Ildır’da 200 dönüm arazide  500 ile 1000 metrekarelik arsa üzerine doğa dostu “hobi bahçesi” projeleri ile üç ayrı yatırımı birden hayata geçirecek.

     Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, 2018 yılının üçüncü çeyreğinde yüzde 5.3 oranında daralan inşaat sektörünün durağan bir dönemi yaşadığını söyledi. Aslan, “Böyle bir dönemde değil yatırım tüm sektör elindekini korumaya çalışıyor, hayatta kalma mücadelesi veriyor. İşte biz Ege-Koop olarak sektörün gerçek amiral gemisi olduğumuzu her kriz döneminde olduğu gibi bir kez daha gözler önüne sermekten onur duyuyoruz” dedi.

Menderes’te 6 sektöre yeni sanayi bölgesi
     Üç yeni yatırım alanında yine bir ilk olacağını söyleyen Aslan, ilk yatımlarının “Mobilya” sektörü başta olmak üzere firmalara sınırlı sayıda ayırdıkları kontenjan ile  sanayicinin derdine derman olacağını belirtti. Aslan “Bugün İzmir’de kent merkezlerinde sıkışıp kalan sanayici ve üreticiler kendilerine yer bulamıyor. Menderes’teki yatırımımızla bu dert bitecek” dedi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından İzmir’in ilk “Kentsel Servis Alanı” ilan edilen Menderes’teki 350 bin metrekarelik imarlı alanda 250 adet iş yeri inşaa edilecek.

     Her biri 1000 m2 parsellere 800 metrekareden oluşacak işyerleri, İzmir’in yeni sanayi bölgesi olacak. Bu projenin, “Kentsel Servis Alanları” kapsamında İzmir’in ilk projesi olacağına dikkat çeken Aslan, “Bu iş yerleri üretim, teşhir satış yerleri, imalat, depolama, inşaat malzemeleri, tasarım, satış işyerleri, gümrükleme ve ihracat işyeri, yenilikçi teknoloji ile yüksek katma değerli mal üretim işyerlerinden oluşacak. Mobilya ve orman ürünleri sektörü de yer alacak. Onlara yönelik özel kontenjanlar düzenledik. Mayıs ayında temeli atılacak ve şimdiden yüzde 30’u sahiplerini buldu” diye konuştu.

Seferihisar’da deniz keyfi
     İkinci yatırımın ise Seferihisar’da olacağını söyleyen Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan “Herkesin hayali doğa ve denizle iç içe güzel bir ev. Ancak bugün böyle bir hayali gerçekleştirmek gayrimenkul fiyatları nedeniyle mümkün değil. İşte Seferihisar’da yapacağımız konutlarla bu hayaller gerçek olacak” dedi. Ege-Koop, Türkiye’nin en çok tercih edilen ilçeleri arasında gösterilen Seferihisar’da 81 dönüm imarlı arsada 300 metrekarelik bağımsız arsalar üzerine Akarca Körfezi’ne 500 metre mesafeli 168 dubleks konut inşaa edecek. Aslan, yıl sonuna kadar temelini atacakları konutlar için “Kaçırılmayacak bir fırsat sunuyoruz” dedi.

Çeşme’de “Hobi bahçeleri” ile yeni bir hayat
     Ege-Koop üçüncü projesini ise Türk turizminin gözbebeği Çeşme’de  hayata geçirecek. Ildır’da denize 550 metre mesafede zeytin ağaçların olduğu tarım alanında 500 ve 1000 metrekarelik parsellerde hobi bahçelerinden oluşan yaşam sitesi kurulacak. Aslan “Burada tam 6 bin civarında zeytin ağaçlarının olduğu alanda tamamen doğa dostu ‘hobi bahçeli’ konutlar yapılacak. İçinde zeytinyağı üretim fabrikası da olan bölgede dileyen kendi yağını elde edebilecek. Elbette tüm çalışma doğa dostu üretimle yapılacak. Tüm konutlar ahşap olacak ve buradaki yaşam da toprakla iç içe olacak” diye konuştu.

Güvenin gerçek adresi
     Bugüne kadar 30 bin konut inşaa ettiklerini hatırlatan Ege-Koop Genel Başkanı Aslan, “Bu 3 müjde hem sektöre can suyu hem de İzmir’imize yeni yıl hediyemizdir. 34 yıldır güven inşaa eden Ege-Koop, bir kez daha güvenin gerçek adresi olduğunu göstermiştir” dedi.

 


+ Benzer Haberler
» Kapanan şirket sayısı yüzde 13 arttı
» İşler: Ara tatiller soluk aldıracak
» İngiltere-Türkiye arasında anlaşma
» Güler Sabancı: “Gençliğimize inanıyoruz”
» Microsoft nesnelerin interneti laboratuvarını Shanghai’de açtı
» Canlı doğan bebek sayısı 1 milyon 248 bin 847 oldu
» Palandöken, “Ülkemiz güçlü bir tarım politikasına sahip”
» 10. yılda da organik ürünlerle devam
» Sosyal medya tatil tercihlerini etkiliyor
» Gülle: Yeni bir ihracat hikayesine ihtiyacımız var”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 20.05.2019
  Ticaret 18.05.2019
  Ticaret 17.05.2019
  Ticaret 16.05.2019
  Ticaret 15.05.2019
  Ticaret 14.05.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni