• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Ege Orman Vakfı’ndan 26 yılda 10 milyon fidan

09 Mart 2021 Salı 12:00
12
14
16
18

Ege Orman Vakfı’ndan 26 yılda 10 milyon fidan

           HABER MERKEZİ      
     Ege Orman Vakfı’nın 10 milyonuncu fidanını Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak toprakla buluşturdu. Ege Orman Vakfı ile Folkart iş birliğinde Buca-Kaynaklar Ağaçlandırma Sahası’nda 10 bin fidanlık orman oluşturulacak.
     Gelecek nesillerin daha sağlıklı bir çevrede yaşaması için, ormanların sürdürülebilirlik ilkesini dikkate alarak korunmasını, iyileştirilmesini ve yeni orman alanları oluşturulmasını sağlamak misyonu ile 26 yıl önce kurulan Ege Orman Vakfı, 10 milyonuncu fidanını toprakla buluşturmanın gururunu yaşıyor. Ege Orman Vakfı’nın 10 milyonuncu fidanı İzmir-Buca-Kaynaklar Ağaçlandırma Sahası’nda dikildi.  

     Doğa dostlarının destekleri ile ağaçlandırma çalışmalarına devam eden Ege Orman Vakfı ve yapı sektörünün öncü markalarından Folkart anlamlı bir iş birliği gerçekleştirdi. İş birliği kapsamında Folkart, İzmir-Buca-Kaynaklar ağaçlandırma sahasında 10 bin fidanlık orman oluşturdu.
     Folkart Ormanı’na dikilen ilk fidan, aynı zamanda Ege Orman Vakfı’nın kurulduğu günden bu yana dikmiş olduğu 10 milyonuncu fidan oldu. İki kurum içinde ayrı bir anlam taşıyan bu özel fidanı Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Ege Orman Vakfı Kurucu Üyelerinden Enver Bakioğlu ve Sertaç Bakioğlu, Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Perihan Öztürk hep birlikte toprakla buluşturdu.

26 YILDA 10 MİLYON FİDAN
     Ege Orman Vakfı Yönetim Kurulu adına Vakfın Kurucu Üyelerinden Enver Bakioğlu, “Bugün bizim için çok önemli bir gün. 10 milyon fidana ulaşmamızda büyük destekleri olan tüm doğa dostlarına sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Gurur duyduğumuz ve çok mutlu olduğumuz bu anımızda bizimle oldukları, ayrıca 10 bin fidana can verdikleri için Folkart’a da çok teşekkür ediyorum” dedi.

FOLKART ORMANI
     Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, “Ormanımızın ilk fidanını, aynı zamanda da Ege Orman Vakfı’nın 10 milyonuncu fidanını dikmekten dolayı büyük bir mutluluk duyuyorum. Böylesine anlamlı bir olayı bizimle paylaşma nezaketini gösteren Ege Orman Vakfı’na teşekkür ediyorum. Vakfın Kurucu Üyelerinden Enver Bakioğlu ve Sertaç Bakioğlu nezdinde başta Vakıf Başkanı Cem Bakioğlu olmak üzere bugüne kadar 10 milyon fidanın tek tek dikilmesinde emeği geçen herkesi kutluyorum. Nice 10 milyon fidanlara” dedi.
     İzmir-Buca-Kaynaklar’da 10 bin fidanlık bir orman oluşturulmasına katkı sağlayacaklarını belirten Mesut Sancak, “İlk fidanını diktiğimiz 10 bin fidanlık ormanımız Folkart Dostlarına hayırlı uğurlu olsun. Bundan sonra da Ege Orman Vakfı ile birlikte sürdürülebilir olarak doğaya katkılarımız devam edecek” diye konuştu.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
     Tarım ve Orman Bakanlığı ile yapılan protokollerle tüm Türkiye’de hatıra ormanları oluşturmaya devam ettiklerini, 26 yılda 65 bin dekarlık alanda 10 milyon fidan dikimini gerçekleştirdiklerini belirten Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Perihan Öztürk ise Buca-Kaynaklar ağaçlandırma sahasında ve kentin farklı noktalarında çalışmaların İzmir Orman Bölge Müdürlüğü iş birliği ile devam ettiğini kaydetti.
     Ege Orman Vakfı Kurucu Üyelerinden Enver Bakioğlu ve Sertaç Bakioğlu, doğaya katkılarından dolayı Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak’a plaket takdim etti.
     Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Ege Orman Vakfı Kurucu Üyelerinden Enver Bakioğlu ve Sertaç Bakioğlu, Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Perihan Öztürk Folkart Ormanı’nın ilk, Ege Orman Vakfı’nın 10 milyonuncu fidanını toprakla buluşturarak can suyunu verdi.


+ Benzer Haberler
» Aktif vak’a sayısı azalarak da olsa artmaya devam ediyor
» Dirgine Orman İşletme Müdürlüğü orman yolu yaptıracak
» MB faizi %19’da sabit tuttu
» Konut satışları Mart’ta yüzde 2,4 arttı
» Bütçe Mart’ta 23,8 milyar TL fazla verdi
» Rüzgarda 2021’de %10’luk paya göz diktik
» Türkiye’de e-ticaret 226 milyar TL’lik bir hacme ulaştı
» BESD-BİR: Fiyat değerlendirmeleri gerçekçi değil
» Ekolojik Girişimler Kooperatifi kuruldu
» Ücretli çalışan sayısı yıllık %5,1 arttı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 16.04.2021
  Ticaret 15.04.2021
  Ticaret 14.04.2021
  Ticaret 13.04.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni