• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Egeli turizmciler sektörü HORECA’da buluşturdu

26 Şubat 2020 Çarşamba 09:00
12
14
16
18

Egeli turizmciler sektörü HORECA’da buluşturdu

           HABER MERKEZİ     
     İzmir’de ikincisi düzenlenen HORECA Ege Uluslararası Otel Ekipmanları, Teknolojileri Fuarı’na ilginin artması Egeli turizmcileri sevindirdi. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı ve Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, HORECA Fuarı’nın İzmir’e kazandırılmasında ve gelişiminde pay sahibi olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. İşler, “Bu fuarın önümüzdeki yıllarda giderek büyüyeceğine, gelişeceğine, uluslararası nitelik kazanacağına inanıyorum” dedi.

     TÜROFED, ETİK, Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) ve GL Platform Fuarcılık işbirliğiyle düzenlenen HORECA Ege Uluslararası Otel Ekipmanları, Teknolojileri Fuarı 19 - 22 Şubat 2020 tarihleri arasında Fuarİzmir’de gerçekleştirildi. HORECA fuarları, mal ve hizmet alım satımı için çaba harcayan tedarikçilerle konaklama, ağırlama ve gastronomi sektörünün temsilcilerini bir araya getirdi.

     İzmir’de ikince kez düzenlenen HORECA Fuarı, otel tekstili, mobilyaları, mutfak, otel odası, çamaşırhane, restoran ürün ve ekipmanları, aydınlatma, güvenlik sistemleri, havuz ve aksesuarları, soğutma grupları, otel ve restoran yapı danışmanlık firmalarını buluşturdu. Fuarİzmir’in C holünde, 18 bin metrekare alan üzerine kurulan ve yaklaşık 400 markayı buluşturan HORECA Fuarı’nda yurt dışından alım heyetleri, ziyaretçiler, turizm sektörüne yön veren isimler hem katılımcı hem de düzenlenen panellerde konuşmacı olarak yer aldı.

     TÜROFED Başkan Yardımcısı ve ETİK Başkanı Mehmet İşler, GL Platform Fuarcılık işbirliğiyle düzenlenen HORECA Fuarı’nın turizm sektörünün ve hizmet sağlayıcıların gelişimine katkı koyan önemli bir etkinlik olduğunu belirtti. Uluslararası rekabette yapı ve hizmet kalitesiyle öne çıkan tesislerin yenilenme ve yenilikler yapma ihtiyacı duyduğunu dikkat çeken İşler, “Bu ihtiyaç, İzmir’de ikinci kez düzenlenen HORECA Ege Uluslararası Otel Ekipmanları ve Ağırlama Konaklama Teknolojileri Fuarı’nı öne çıkarıyor, önemli kılıyor” dedi.

     HORECA Fuarı’nın kolay erişilebilir olması nedeniyle başta İzmir ve Ege olmak üzere Türkiye’nin tüm bölgelerinde faaliyet gösteren tesisler için önemli bir avantaj sunduğunun altını çizen Mehmet İşler, konaklama ve ağırlama sektörünün ihtiyaç duyduğu ekipmanı sağlamak için Antalya ya da İstanbul’daki fuarlara gitmek zorunda kalmadığını söyledi. HORECA Fuarı’nın İzmir’e kazandırılmasında pay sahibi olmaktan mutluluk duyduklarını vurgulayan İşler, sözlerini şöyle sürdürdü:
     “İzmir’de geçen yıl ilk kez düzenlenen HORECA Fuarı 12 bin metrekare alan üzerine kurulmuş, 229 katılımcı firma ve 11 bin dolayında ziyaretçi ağırlamıştı. Artan ilgiyle bu yıl 18 bin metrekarelik alanı kaplayan, katılımcı sayısını 305’e çıkaran fuarın zengin içeriği ve etkinlikleriyle cazibesini arttırdığını, ziyaretçi sayısını katladığını söyleyebilirim. Turizm sektörünün en önemli paydaşlarından konaklamacıları ve aşçıları İzmir’de buluşturan bu fuarın önümüzdeki yıllarda giderek büyüyeceğine, gelişeceğine, uluslararası nitelik kazanacağına inanıyorum.”

     TÜROFED Başkan Yardımcısı ve ETİK Başkanı Mehmet İşler, HORECA Fuarı’nın düzenlenmesine verdikleri destek ve katkılarından ötürü İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Karaçanta, İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener, TÜROFED Başkanı Satın Sururi Çorabatır, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, İZFAŞ Genel Müdürü Canan Karaosmanoğlu ile TÜROFED, ETİK, TAFED üyelerine ve sektör temsilcilerine teşekkür etti.


+ Benzer Haberler
» Başkan Karakayalı’dan örnek davranış; Bir aylık maaşını bağışladı
» Yaşlı kadının ‘Kuş’ isteğini belediye yerine getirdi
» Sağlık çalışanları adına teşekkür etti
» Çeşme Koronavirüse karşı köpüklerle yıkandı
» Evde kalacaklar taşa sanat katacaklar
» Bayraklı’da izinsiz üretilen 25 bin maskeye el konuldu
» Karşıyaka’da salgınla mücadele atağı: Dip bucak dezenfeksiyon
» “Destek kapsamına bizi de dahil edin”
» Nakliyeciler sitesine neşter; Zabıta ve Emniyet girişleri kısıtladı
» Gaziemir Belediyesi’nin Sosyal Market projesi yaşama geçiyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 01.04.2020
  Ticaret 31.03.2020
  Ticaret 30.03.2020
  Ticaret 28.03.2020
  Ticaret 27.03.2020
  Ticaret 26.03.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni