• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

EMD Medya Okulu İKÇÜ’lü Medya ve İletişim öğrencileriyle buluştu

25 Ekim 2021 Pazartesi 15:00
12
14
16
18

EMD Medya Okulu İKÇÜ’lü Medya ve İletişim öğrencileriyle buluştu


           HABER MERKEZİ      
     Ekonomi Muhabirleri Derneği’nin (EMD) hazırladığı ve Avrupa Birliği (AB) ile Gazeteciler Cemiyeti’nin desteği ile başlatılan EMD Medya Okulu’nda ‘ders zili’ bu hafta sonu İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümü öğrencileri için çaldı.
     EMD Medya Okulu’nun bundan gerçekleşen 6 eğitim programında EMD Genel Merkez üyeleri ders verirken, 7. Eğitim Programı’nda bu sefer Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi üyeleri, İKÇÜ Medya ve İletişim Fakültesi öğrencileriyle deneyim paylaşımında bulundu. 
     Zoom üzerinden çevrimiçi düzenlenen eğitim programına 3 gün boyunca 90 civarında öğrenci yoğun ilgi gösterdi.

     Ekonomi Muhabirleri Derneği Genel Başkanı Turgay Türker, EMD İzmir Şubesi Başkanı Murat Demircan, EMD Genel Sekreteri Hüseyin Tuncay, İKÇÜ Medya ve İletişim Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Nazım Ankaralıgil’in açılış konuşmalarıyla başlayan eğitimde ilk günde İzmir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Meltem Seyis ‘Haber kaynaklarıyla ilişkiler’ başlığında deneyim paylaşımında bulundu.
     Haber Yazım Teknikleri Dersi’nde, Ticaret Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Seda Gök, “Gazete ve Dergi” haberciliğini anlatırken, Anadolu Ajansı Başmuhabiri Tolga Albay, “Ajans haberciliği”nin püf noktaları hakkında iletişimci gençleri aydınlattı.
     Gazeteci Arzu Çetik, TV haberciliğinin detayları hakkında bilgi verirken, Yeni medya başlığında deneyim paylaşımında bulunan isim Gazeteci Burcu Taner oldu.

     EMD İzmir Şubesi Üyesi Engin Tatlıbal’ın moderatörlük yaptığı EMD Medya Okulu’nun ikinci günü Finansal Okuryazarlık dersini Gazeteci Mustafa Seven verirken, Ekonomi Muhabirliği dersinde Dünya Gazetesi Muhabiri Nihat Delibaşı ve Hürriyet Gazetesi Ekonomi Editörü Mete Tamer Omur deneyimlerini genç iletişimcilerle paylaştı.
     Ekonomi Gazeteciliği için hayati öneme sahip olan “Ekonomi Gazeteciliğinde Veri Kullanımı” başlığını EMD Medya Okulu’nun üçüncü günü Kent Yaşam Haber Portalı Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Erciyas aktardı.

     EMD İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Mevlüt Dağdeviren’in moderatörlüğünde geçen üçüncü günde, Ekonomi muhabirlerinin “Haber Takibi”nde yapması gerekenleri Dünya Gazetesi İzmir Haber Müdürü Ahmet Usman paylaşırken, “İstihbarat Toplama”nın ipuçlarını Gazeteci Sinan Doğan verdi. İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Oya Altar Yavuz’da son derste “Haber Kaynaklarıyla İlişkiler” başlığında deneyim paylaşımında bulundu.
     EMD İzmir Şubesi Başkanı Murat Demircan, “EMD Medya Okulu”nda ekonomi gazeteciliğinde minimum 15 yıl ve üstü deneyime sahip 12 gazetecinin deneyimlerini, yakın gelecekte meslektaşları olacak İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümü öğrencileriyle paylaştıklarını, interaktif geçen eğitimler sonrasında iletişim sektörüne sorgulayan, araştıran genç iletişimcilerin katılacağını görmekten mutlu olduklarını dile getirdi.

     Aktif olarak gazetecilik yapan ekonomi muhabirleriyle, iletişim öğrencilerini benzer organizasyonlarda buluşturmaya devam etmek istediklerini anlatan Demircan, “İklim haberciliği konusunda EKOSFER Derneği ile İKÇÜ Medya ve İletişim Bölümü öğrencilerini bir araya getirmek için harekete geçtik. Gençlerin yoğun ilgisi bize daha fazla projeler geliştirme sorumluluğu yüklüyor” şeklinde konuştu.


+ Benzer Haberler
» İzmir sevdalıları Konak’ta anıldı
» Karşıyakalı minikler ‘Şubadap Çocuk’ ile buluştu
» İzmir’de kadınlar “temsilde eşitlik” için yürüyecek
» Güveli Barajı tamamlandı
» Elektrik üretiminde en büyük pay rüzgar enerjisinin
» Çiftçinin kuraklık kaybı 20 bin TL
» İzmir’in bisikletli ulaşım projeleri ödül kazandı
» Pamukkale Belediyesi A0 tarayıcı satın alacak
» Türk Telekom ile engelsiz yaşam
» Pamukkale Belediyesi çiçek satın alacak


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 02.12.2021
  Ticaret 01.12.2021
  Ticaret 30.11.2021
  Ticaret 29.11.2021
  Ticaret 27.11.2021
  Ticaret 26.11.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni