• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

ESBAŞ bu yıl ödüllere doymuyor

31 Mayıs 2021 Pazartesi 11:00
12
14
16
18

ESBAŞ bu yıl ödüllere doymuyor

           HABER MERKEZİ      
     Great Place to Work-GPTW Sektör Ödülleri açıklandı. Sektör, Bölge ve Özel kategorilerinde yapılan değerlendirmede, ESBAŞ, Türkiye’nin En İyi İşverenleri Sektör Ödülü Kategorisinde Profesyonel Hizmetler Sektörü Ödülüne layık görülürken, Türkiye’nin En İyi İşverenleri Bölge Ödülü Kategorisinde de Ege Bölgesinin En İyi İşverenleri arasında yerini aldı.
     GPTW’nin Nisan ayında açıkladığı ‘Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2021 Listesine de girme başarısını gösteren ESBAŞ, bu yıl GPTW’nin Türkiye’nin en iyi şirketler değerlendirmelerinden 3 ödül birden almış oldu.

     Nisan ayında Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesini açıklayan Great Place to Work, bu kez de ‘Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2021 Sektör, Özel ve Bölge Ödüllerini alan firmaları açıkladı. GPTW, bu yıl Sektör Ödülleri için 48, Özel Ödüller için 21 ve Bölge Ödülleri için ise 13 şirket arasında yaptığı değerlendirmelerin sonucunda ödül alan firmaları belirledi.
     GPTW, ‘2021 Türkiye’nin En İyi İşverenleri Rapor Sunumu & Sektör, Bölge ve Özel Ödülleri’ sonuçları ile ilgili yaptığı açıklamada; en iyi işveren unvanı alan işyerlerinde çalışanların, en fazla güven ve gurur değerlerini deneyimledikleri belirtirken, listeye giren şirketleri, giremeyenlerden ayıran en önemli unsurun ise ‘güvenirlilik’ olduğunu vurguladı. GPTW’nin açıklamasında, bu çalışma ile sadece üst yönetimin ya da şirketin çıkarlarını ön plana almanın, sürdürülebilir başarı elde etmeye yardımcı olmadığının bir kez daha görüldüğü ifade edildi.

ESBAŞ, Çalışanlarından Aldığı Takdirle 2 Yılda 5 Ödül Aldı
     ESBAŞ’ın GPTW’nin 2021 yılında ülke genelinde yaptığı değerlendirmede aldığı ödül sayısını üçe çıkardığını vurgulayan ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler, 2020 yılında da iki ödül almış olduklarını hatırlatarak, 2 yılda toplamda 5 ödül almış olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
     Bu ödüllerin, tüm dünyada pandemi nedeniyle milyonlarca çalışanın işinden olduğu ve milyonlarcasının da en kötü çalışma şartlarına maruz kaldığı son iki yılda alındığına dikkat çeken Dr. Güler şunları söyledi. “Son derece zor şartların yaşandığı bu iki yılda ESBAŞ çalışanları, şirketlerine duydukları güven, bağlılık ve sadakat duygusuyla yüksek puanlar vererek bu ödülleri şirketimize kazandırdılar. ESBAŞ çalışanlarının verdiği puanlarla, Türkiye’nin en iyi işverenleri sıralamasında iki yılda 5 ödül almış olmamız, şirketimizin en zor şartlarda dahi çalışanına sahip çıktığının ve hep birlikte mükemmellik yolunda yeni bir adım atabilme mücadelesini bırakmadığının en güzel kanıtı olmuştur.”

     Çalışanlarının mutluluğunu ön planda tutan bir şirket olarak insan kaynakları politikalarını geliştirirken, çalışanların da şirketlerine bağlılıklarını arttırdığını belirten Dr. Güler şöyle dedi: “ESBAŞ’ta, hepimiz yüksek güvene dayalı iş yeri kültürünü yaşatıyoruz. ‘Cesurluk, Kararlılık, Etik Olmak, Müşteri Odaklılık, Yenilikçilik ve İnsan Odaklılık’ olarak belirlediğimiz değerlerimiz şirketimizde bu kültürün gelişmesine katkı sağlıyor. İnsan kaynakları politikamızın temel unsurunu ‘Mutlu ESBAŞ’lılar Yaratmak’ felsefesi oluşturuyor. Bu yaklaşım tüm ESBAŞ’lıların işlerine gönülden bağlı olmalarını ve işlerini kendi işleri gibi görüp başarı odaklı çalışmalarını sağlamıştır. Pandemi döneminde Great Place to Work’tan aldığımız bu ödüller, tüm bu anlatılanların şirketimizde hayata geçmiş olduğunun kanıtı olmuştur.“


+ Benzer Haberler
» Efesli Bebelere bez ve mama desteği
» Maden çalışanları için İSG eğitiminin ilki İzmir’de gerçekleşti
» Tekstil Mühendisliğini tercih eden iki kere kazanıyor
» Coca-Cola’nın tanıtım desteği devam ediyor
» Pandemide dijital dönüşümü sağlayan şirketler ayakta kaldı
» Migros’tan sürdürülebilirlik algısı araştırması
» Nural: Finansal piyasalarda panik kaybettirir
» Çiğ süt kalitesini geliştirmek için AB ile işbirliği
» İzmir’in altyapı yatırımlarına uluslararası kaynak
» Afrika’nın doğu kapısı yapı malzemeleri sektörüne açıldı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 23.06.2021
  Ticaret 22.06.2021
  Ticaret 21.06.2021
  Ticaret 19.06.2021
  Ticaret 18.06.2021
  Ticaret 17.06.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni