• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Evler ofis oldu, içmimarlık hizmetlerine talep arttı

08 Ekim 2021 Cuma 12:00
12
14
16
18

Evler ofis oldu, içmimarlık hizmetlerine talep arttı


           HABER MERKEZİ      
      Pandemi nedeniyle yaygınlaşan evden çalışma sistemiyle birlikte, insanlar hem iş hem de ofis ihtiyacına aynı anda cevap veren ve verimli çalışma alanı sunan bir konut tasarımına sahip olmak istiyor.
     B+S İçmimarlık ve Tasarım Stüdyosu kurucusu İçmimar Betül Sezgin, evde daha fazla vakit geçiren insanların dışarıda bulamadıkları konforu ve verimli çalışma alanını kendi evlerinde uygulamak istediklerini belirterek iç mimarlık hizmetlerine talep artışı olduğunu ifade etti.
     B+S markasıyla hem bireysel hem de kurumsal müşterilere yönelik profesyonel mimarlık ve içmimarlık hizmeti sunduklarını dile getiren Sezgin, tasarım ve uygulama konusunda bir ekip olarak çalıştıklarını dile getirdi.

     İçmimar Betül Sezgin “Pandemi nedeniyle insanlar artık evden çalışma sistemine yöneldi. Toplantılar zoom üzerinden yapılıyor, mesafeler bu anlamda kısaldı. Fakat artık insanlar evden çalıştığı için mesai saatleri çok uzadı. Daha sonra bu sistem de yavaş yavaş oturmaya başladı. Evden çalışan bir çok insan aslında kendi evlerinin çalışma ortamı olarak çok da uygun olmadığını farketti. Işığın geliş açısı, evin sessiz noktası ve diğer çalışma ekipmanlarının kendi rahat edecek şekilde olmasını istiyorlar. Bu nedenle iç mimarlık hizmeti alarak dışarıda kavuşamayacakları konforu ve huzuru evlerinde yakalamak istiyorlar. Bu konuda bizler etkin çözümler üretiyoruz” diye konuştu.

ÇÖZÜM ODAKLI TASARIMLAR
     Her müşterinin kendi talep ve istekleri olduğunu ve mimari tasarımları hazırlarken bu beklentilere cevap verir nitelikte hizmet ürettiklerini kaydeden Sezgin, “Mimarlık benim için, sonsuz bir bağlamsal eğitim sürecidir. İdeolojiler ve kavramlar çerçevesinde özgürce yaratma içgüdüsüyle başlıyoruz her projemize. Kullanıcı odaklı tasarımlar, yaşadığımız düzen içerisinde hem tasarımcıyı hem de müşteriyi aynı seviyede tatmin etmeli ve ortak paydada buluşup sorulara cevap verebilmelidir. Bu noktada müşterinin isteklerini net bir şekilde ifade edebilmesinin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü; mimar, içmimar veya tasarımcıyı ancak sınırlar vererek kendi yaratıcı dünyasından günümüz dünyasına geçiş yaptırabilirsiniz.

     Tasarımcıyı başarılı kılan, insan odaklı ve kullanıcıya en doğru cevap veren tasarımları üretmesidir. Firma olarak hem tasarım hem de uygulama konularında kurumsal çözümler sunuyoruz. Tasarımını yaptığımız işin uygulamasını da yapmamız bize çok daha başarılı ve sorunsuz bir sonuç elde etmemizi sağlıyor. Müşterilerin aklındakine en yakın sonucu almak ve günün sonunda onların mutlu ve huzurlu olarak görmek bizim en büyük motivasyonumuz. Onların beğenilerine, isteklerine cevap veren bir sonuç elde etmemiz gerekiyor. Kızım Mimar Ceren Sezgin ve diğer ekip arkadaşlarımız ile birlikte çalışıyoruz. Uygulamalar konusunda da profesyonel çözüm ortaklarımız bulunuyor. Tasarımın her aşamasında yer alıp, mekanları kullanıma hazır halde teslim ediyoruz” ifadelerini kullandı.

YENİ MOBİLYA MARKASI YOLDA
     İçmimar Betül Sezgin sözlerini şöyle sürdürdü: “Ağırlıklı olarak İzmir, Çeşme Bodrum, Didim gibi sayfiye yerleri, ve diğer büyük şehirlerde hizmet veriyoruz. Turizm sektöründe de etkin hizmet üretmek istiyoruz. Çünkü bir otelde odadan iç ve dış mekanlara pek çok farklı alanda hizmete ihtiyaç duyuluyor. Yurtdışında Londra’da bir müşterimize de tasarım gönderdik. Yurtdışı pazarında daha aktif olmak istiyoruz. Pandemi aslında belkide geç kaldığımız dijitalleşme olgusunu hayatımızın içine dahil etti. Birçok firma online sistemin avantajlarının farkına vardı. Bizler de kendi müşterilerimizle ve ustalarımızla online görüşerek bu süreçte hizmetlerimize ara vermeden devam ettik. Pandemi nedeniyle özellikle yurtdışından ürün tedariği konusunda sıkıntı yaşadık. Bu sıkıntıyı yerli üreticilerle çalışarak atlatmaya çalıştık.

     Kendi isteklerimizi ve beklentilerimizi anlattık onlar da daha yüksek standartlarda üretim yaparak bizlere destek oldu. Türkiye mobilya üretimi konusunda çok önemli bir potansiyele sahip. Yurtdışındaki benzerlerine göre hem tasarım hem de kalite açısından aşağı kalan bir yanımız yok. Bu nedenle bu alanda raha fazla yatırım yapılması hem kalite hem de uygun maliyet açısından insanlara avantaj sağlayacaktır. Her kriz aslında bir fırsat yaratır. Önemli olan kriz döneminde nasıl bir adım daha ileri gidebileceğinizi bulabilmek ve doğru yatırımları yapabilmektir. Dekorasyonda mobilya çok temel ve önemli bir unsur. Biz de kendi mobilya tasarımlarımızı geliştiriyoruz. Çok yakında kendimize ait bir marka ile mobilya sektöründe de ürünlerimizi sunacağız. Online bir satış sistemi üzerinde duruyoruz”


+ Benzer Haberler
» İyileşen sayısı vak’a sayısının üzerine çıktı
» Piyasalarda ‘faiz’ yangını
» Merkez Bankası’ndan faizi %16’ya indirme kararı
» Güzellik sektörü Fuarizmir’de buluştu
» Otopark Yönetmeliğinde değişiklik yapıldı
» Dernekler toplantılarını elektronik ortamda yapabilecek
» Tüketici güven endeksi Ekim’de %3,6 azaldı
» Yurt içi turizm yüzde 78,0 arttı
» Başkan Soyer’den üretici kooperatiflerine müjde
» ABD-İzmir ilişkileri geliştirilecek


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 22.10.2021
  Ticaret 21.10.2021
  Ticaret 20.10.2021
  Ticaret 19.10.2021
  Ticaret 18.10.2021
  Ticaret 16.10.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni