• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

“Futbolcular toplumda önemli rol üstleniyor”

07 Aralık 2018 Cuma 17:00
12
14
16
18

“Futbolcular toplumda önemli rol üstleniyor”

   ► İsveçli Babalar sergisi ile babaların çocukların hayatındaki rollerine ilişkin farkındalık yaratılması amaçlanıyor.

           SEZA NUR DEMİRPARMAK     
     İsveç Enstitüsü’nün geliştirip tasarladığı ve İsveçli fotoğraf sanatçısı Johan Bävman’ın fotoğrafladığı, babaların çocukların bakımı ve eğitiminde üstlendikleri role ilişkin farkındalık yaratmayı amaçlayan ‘İsveçli Babalar’ sergisi İsveç Konsolosluğu ve Göztepe Spor Kulübü işbirliğiyle düzenlendi.

     Göztepe Spor Kulübü futbolcularından Yasin Öztekin, Andre De Castro Pereira ‘Castro’ ve Ricardo Martins De Araujo ‘Kadu’ ile Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil’in çocuklarıyla çektirdikleri fotoğrafların yer aldığı sergi, 7-30 Aralık 2018 tarihleri arasında Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde ziyarete açık olacak. Serginin açılış resepsiyonunda konuşan İsveç Başkonsolosu Therese Hyden, futbolcuların ve babaların toplumda büyük bir rol üstlendiğini, babalarının kendilerini geliştirdiği ailelerde çocukların da gelişiminin daha iyi olacağını söyledi.

“Futbolcular her yaştan insana örnek teşkil ediyor”
     Serginin Göztepe Spor Kulübündeki arkadaşlarımız babalarının çocukları hayatlarındaki rollerini göstermeyi hedeflediğini dile getiren Hyden, “Futbolcular ve babalar olarak toplumda büyük bir rol üstleniyorsunuz. İnsanların en gencinden en yaşlısına örnek alabilecekleri bir rol teşkil ediyorsunuz. Bu fotoğraflardan gördüğünüz kadarıyla babaların sadece aile için değil toplum için de önemli bir örnek teşkil ettiğini görüyoruz” diye belirtti.

     Babanın ve annenin aile içerisindeki sorumluluklarını eşit olarak alması bütün aileye çok olumlu etki yaptığı araştırmalar sonucunda görüldüğünü kaydeden Hyden, “Ailede anne ve babalar aynı önemi teşkil etmektedir. Babalarının kendilerini geliştirdiği ailelerde çocukların gelişimi ve hayatlarına dair konulardaki gelişmeleri her zaman daha iyi olacaktır. Kendini bu yönde geliştirmiş olan babalar hem kendilerini hem de ailelerine daha mutlu, daha sağlıklı daha iyi bir hayat vaat etmektedir” ifadelerinde bulundu.

“Futbolcularımız taraftarlarımıza rol model oluyor”
     Göztepe taraftarı arasında en çok babalar ve çocukların olduğunu dile getiren Göztepe Spor Kulübü Başkan Vekili Talat Papatya, “Futbolcularımız ve başkanımız da rol model taraftarlarımız için. O yüzden inşallah vermeye çalıştığımız bu güzel mesajlara bizim de bir katkımız olur, taraftarlarımız bu mesajları en iyi şekilde alır” diye konuştu. Sanatın yaşamın iyi taraflarını ve güzel duyguları ortaya çıkarttığını kaydeden Papatya, “Göztepe olarak umarız futbolun güzel duyguları öne çıkartmasını sağlarız” dedi.

     Sergiye eşi ve çocuklarıyla katılan Göztepe Spor Kulübü futbolcularından Ricardo Martins De Araujo, babaların ve annelerin aile gelişimi için çok önemli olduğunu dile getirdi.

 


+ Benzer Haberler
» İkinci 100 günde 24 milyar TL’lik 454 eylem
» Merkez Bankası, politika faizini yüzde 24’te sabit tuttu
» Türkiye Uzay Ajansı kuruldu
» Bakan Selçuk: Sözleri tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz
» Markalaşmanın yolu ‘dijitalleşme’
» Arçelik tasarım öyküleri ile ilham verdi
» 1 milyon kullanıcı lifebox’la rehberini yedekledi
» Capatect Isı Yalıtım Sistemi % 50’ye varan enerji tasarrufu sağlıyor
» Toprak ve Çocuk Programı’ndan öğrencilere zeytin hasadı etkinliği
» Gündem, dijital dönüşüm olmalı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 14.12.2018
  Ticaret 13.12.2018
  Ticaret 12.12.2018
  Ticaret 11.12.2018
  Ticaret 10.12.2018
  Ticaret 08.12.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni