• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Gaziemir Belediyesi’nden Rusya’ya dostluk şarkısı

13 Mayıs 2020 Çarşamba 10:00
12
14
16
18

Gaziemir Belediyesi’nden Rusya’ya dostluk şarkısı

   ► Dünyanın farklı ülkelerinden profesör, siyasetçi, çevre aktivisti ve öğrenciler Rusya’nın Zafer Günü’nü, seslendirdikleri şarkı ile kutladı. Korodaki en küçük isim ise 9 yaşındaki Gaziemirli Özgü Beren Kırkhan’dı.

           HABER MERKEZİ     
     Sovyetler Birliği’nin İkinci Dünya Savaşı’nda Nazi Almanyası’nı mağlup etmesinin yıl dönümü salgın hastalığa denk gelince Rusya, 9 Mayıs Zafer Günü’nü kutlayamadı. Bu nedenle dünyanın dört bir yanından ülkeler Zafer Günü’nü kutlamak için özel bir şarkıyı seslendirerek Ruslara armağan etti. Türkiye’den de Gaziemir Belediyesi Çocuk Korosu Kursiyeri 9 yaşındaki Özgü Beren Kırkhan şarkıyı seslendirerek sanal koroya katıldı.

     Gaziemir Uluslararası Çocuk Şenliği’ne de davetli olan ancak salgın nedeniyle etkinlik iptal olunca katılamayan Volgograd, Türkiye’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı gönderdikleri video mesaj ile kutlamış, “Dostluğumuz her zaman baki kalacak” mesajı vermişti.
     Bu jestin ardından Gaziemir Belediyesi de dünyanın çeşitli ülkelerinden profesör, siyasetçi ve bilim adamlarının yer aldığı sanal koroya dahil olarak Zafer Günü için Rusya’ya farklı bir kutlama mesajı göndermiş oldu. Farklı yaş ve meslek gruplarından oluşan sanal koro, Rusya’da vatanı için savaşan askerlere söylenen bir şarkıya dönüşen Mikhail İsakovsky ve Matvey Balnter’in Katyuşa şarkısını seslendirdi.

     Türkiye’den Özgü Beren Kırkhan’ın İngilizce olarak seslendirdiği dostluk şarkısını Belçika Liege Üniversitesi’nden Profesör Emeritus, Dr. Joseph Vromans, Tayland Bankok’tan Huzurlu Bir Gelecek İçin Uluslararası Gençlik Konferansı katılımcısı Nicha Todumrongkul, Çin’in Jilin Şehri Dış İlişkiler Görevlisi Li Yanyong, Fransa Grigny’den Huzurlu Bir Gelecek İçin Uluslararası Gençlik Konferansı katılımcısı Ines Lacial, Japonya Hiroşima’dan Barışçıl Gelecek İçin Uluslararası Gençlik Konferansı Başkanı,  Hiroşima Uluslararası Dostluk Derneği Kurucusu Dr. Koki Inai, Almanya Berlin’den Yazar Christian Reimann ve Alman Federal Meclis Sol Hizip Sözcüsü Michael Schlick de katıldı.

     Gaziemir Belediyesi ile kardeş olan Rusya’nın Volgograd şehri için özel olarak seslendirilen şarkı, Volgograd Belediyesi tarafından kamuoyuyla paylaşıldı. Video, ülkede büyük beğeni topladı.
     Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, Gaziemir Belediyesi olarak kardeş Volgograd şehrinin ve Rus halkının Zafer Günü’nü kutlamak için bu şarkıyı seslendirme kararı aldıklarını belirterek “Şenliğimize katılmaları için davet göndermiştik. Ancak salgın nedeniyle organizasyonumuzu iptal etmek zorunda kaldık.

     Bizim 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızı kutlamak için özel bir video hazırlayıp göndermişlerdi. Biz de bu jeste karşılık vermek istedik. Dünyanın birçok ülkesiyle oluşturulan sanal koroya biz de katıldık. Çocuk Koromuz’dan Özgü Beren Kırkhan da o güzel sesiyle şarkıyı seslendirdi. Görüştüğüm yetkililer, dostluk için atılmış bu adım için çok teşekkür etti. Videonun başta Volgograd şehrinde olmak üzere ülkede büyük beğeni topladığını ilettiler. Sınırların kapalı olması dostluğumuza engel değil” diye konuştu.


+ Benzer Haberler
» TCMB: Kredi kanalının sağlıklı işleyişi için gerekli tedbirler uygulanmaya devam edilecek
» İSO Türkiye İmalat PMI Mayısta 40,9’a yükseldi
» Büyükşehir Smyrna Edebiyat Yarışması düzenliyor
» Türkiye’nin ilk sanal fuarı Shoedex başladı
» İzmir’de asfalt atağı sürüyor
» Büyükşehir’in metropol dışındaki ilçelere yatırımı sürüyor
» Büyükşehir 154 bin 500 çocuğa süt dağıtıyor
» Gürer “İki Bakanlık arasındaki koordinasyon eksikliği yüzlerce genci işsiz bıraktı”
» ESBAŞ, kontrollü normalleşmeye hazır
» Suzan Sabancı Dinçer Amerikan Türk Cemiyeti Eş Başkanı oldu


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 02.06.2020
  Ticaret 01.06.2020
  Ticaret 29.05.2020
  Ticaret 28.05.2020
  Ticaret 27.05.2020
  Ticaret 22.05.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni