• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

Gençler işsizliğe bakışlarını Bornova’da anlattı

07 Aralık 2017 Perşembe 11:00
12
14
16
18

Gençler işsizliğe bakışlarını Bornova’da anlattı

   ► 81 ilden 81 sivil toplum temsilcisi gençler daha güzel bir gelecek için Bornova’da buluştu.

           HABER MERKEZİ     
     AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkez Başkanlığı desteği ile Pi Gençlik Derneği ve Bornova Belediyesi ortaklığında 29 Kasım’da başlayan ve 4 gün süren Genç Bak-İş 2 Projesi Ulusal Zirve Toplantısı tamamlandı. “Gençlerin Gözünden Türkiye’ de Mesleki Eğitim ve Genç İşsizliği” başlıklı toplantı için Türkiye’nin 81 ilinden 81 sivil toplum temsilcisi gencin biraraya geldiği Zirve’de, gençlerin iş sahibi olma yolundaki arayışlarına ışık tutacak bilgiler aktarıldı.

     Zirve’nin sonuç bildirgesinin önümüzdeki günlerde yayınlanacağı açıklandı. Pi Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Begüm İntepeler İşten, 2014 yılında kurdukları dernekleri aracılığıyla gençlik hakları ve sorunları üzerine çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Bornova Belediyesi’nin desteği ile organize ettiğimiz Genç Bak-İş 2 Projesi’nin Ulusal Zirve Toplantısı’nı 29 Kasım-3 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirdik. 81 ilden sivil toplum temsilcisi genç arkadaşlarımızı Bornova’da ağırladık.

     AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkez Başkanlığı (Türkiye Ulusal Ajansı) desteği ile Bornova Belediyesi ve Pi Gençlik Derneği ortaklığında yürütülen Genç Bak-İş 2 Projesi’nin Ulusal Zirve Toplantısı Bornova Belediyesi ev sahipliğinde yapıldı. Bornova Belediyesi Kültür Merkezi ve Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nin salonlarında dört gün boyunca genç işsizliği konusunda düzenlenen oturumlara büyük ilgi gösterildi.

Mesleki eğitimin yaygınlaşması ve daha nitelikli hale gelmesi konusundaki çalışmalara katkı sağlama amacını da taşıyan Zirve’de “Saha Çalışmaları Deneyim Paylaşımı”, “AB Müzakere Fasılları”, “Mesleki Eğitim İçin Rehberlik Servisi’nin iyileştirilmesi”, “Gençlerin Gözünden Türkiye’de Mesleki Eğitim ve Genç İşsizliği”, “Gençlik Çalışmaları, Gönüllülük ve Fırsatları” başlıklarında oturumlar düzenlendi. Sanayi kuruluşları ve meslek odalarının temsilcileriyle çeşitli üniversitelerden uzmanların deneyimlerini aktardığı Genç Bak-İş 2 Projesi’nin, ikinci buluşması da Bornova Belediyesi’nin ev sahipliğinde başarıyla tamamlandı.

     Pi Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Begüm İntepeler İşten, 2014 yılında kurdukları dernekleri aracılığıyla gençlik hakları ve sorunları üzerine çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Bornova Belediyesi’nin desteği ile organize ettiğimiz Genç Bak-İş 2 Projesi’nin Ulusal Zirve Toplantısı’nı 29 Kasım-3 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirdik. 81 ilden sivil toplum temsilcisi genç arkadaşlarımızı Bornova’da ağırladık. Genç işsizliği ve gençlerin mesleki eğitimi tercih etmeyişleri üzerine yaptığımız araştırmaların yanı sıra Genç Bak-İş 2’nin konusu olan rehber öğretmenlerin de gençlerin mesleki eğitimi tercih etmeleri ya da etmemeleri üzerindeki etkileri ve bakış açısını değerlendirdiğimiz anketlerin sonuçları üzerine konuştuk. Raporunu da önümüzdeki günlerde yayınlayacağımız bu araştırma; hem gençlere hem rehber öğretmenlere hem de eğitim sistemi üzerindeki karar alacılara inanıyorum ki fayda sağlar nitelikte olacak” dedi.

     Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Pi Gençlik Derneği çatısı altında toplanan gençlerin İzmir’de büyük bir organizasyonu başarıyla gerçekleştirdiğini belirterek, “Bornova Belediyesi olarak onlara destek olmaktan mutluluk duyduk. Gençlerin en önemli sorunlarından biri olan işsizliğin yine gençler tarafından derinlemesine irdelenmesi gerçekten çok önemli. Burada ortaya çıkan fikirlerin gençlerin geleceklerini oluşturmalarında önemli etkileri olacağına inanıyorum” dedi.

 


+ Benzer Haberler
» Küçükpark’ta mutluluk veren oyunlar
» Üç yeni pazaryeri projesi ilerliyor
» Pınarbaşı’da sonbahar başkadır
» Bornova’nın arılığı bal ormanına dönüşüyor
» İZSİAD’tan Ata Anı Evi teşekkürü
» “TÜSİAD Bu Gençlikte İş Var!” da iş’in rengi değişti
» 393 milyonluk bütçe Meclis’te kabul edildi
» Bornova’da 5 bin ailenin tenceresi Dost Market ürünleriyle kaynıyor
» Bornova’ya yeni bir spor tesisi daha
» Bornova’da herkese spor imkanı var


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 16.10.2018
  Ticaret 15.10.2018
  Ticaret 13.10.2018
  Ticaret 12.10.2018
  Ticaret 11.10.2018
  Ticaret 10.10.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni