• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Gençleri ‘Askıda Kariyer’ bekliyor

27 Kasım 2019 Çarşamba 16:00
12
14
16
18

Gençleri ‘Askıda Kariyer’ bekliyor

   ► TEV ve LİYAKAT Derneği iş birliği ile düzenlenen ‘Askıda Kariyer’ projesinin basın lansmanı yapıldı.

           SEZA NUR DEMİRPARMAK     
     Türk Eğitim Vakfı (TEV) İzmir Şubesi ve Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği (LİYAKAT) iş birliği ile düzenlenen ‘Askıda Kariyer’ projesinin basın lansmanı yapıldı. Askıda Kariyer Projesi ile hukuk, mühendislik, sağlık bilimleri ve idari bilimler alanında eğitim gören maddi imkânı yetersiz öğrencilerin, açılan burs fonu ile maddi olarak desteklenmelerinin yanında mesleki gelişimlerine katkıda bulunarak, meslek hayatlarına donanımlı bir şekilde hazırlanmalarını hedefleniyor. Proje ile gençleri mesleğinin erbabı olmuş meslektaşları ile bir araya getirecek bir platform oluşturarak mentorluk ilişkisi geliştirilmesi ve gençlerin kariyer basamaklarını daha rahat çıkmalarına ön ayak olunması planlanıyor. Projenin basın lansmanına Toyo İnk Ceo’su Yakup Benli, Norm Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Uysal, İzmir Barosu Başkanı Avukat Özkan Yücel, Avukat Didem Özkardeş ve Peryön Ege Şube Başkanı Ece Süeren Ok katıldı. Açılış konuşmasını LİYAKAT Yönetim Kurulu Başkanı Berkay Eskinazi ve TEV İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Gülnür Soybayraktar birlikte gerçekleştirdi.

Soybayraktar: Projeyi Türkiye’nin projesi haline getireceğiz
     LİYAKAT’ımız TEV ile bu denli büyük bir projenin içinde olmaktan onur ve gurur duyduklarını söyleyen LİYAKAT Yönetim Kurulu Başkanı Berkay Eskinazi, “Yaklaşık 6 aydan beri yoğun çalışmalarıyla bugüne geldik. Ümit ediyoruz ki bütünüyle sürdürebilir esasını hedef aldığımız askıda kariyer projesi ile nice tohumlar yeşertelim. Gençlerimiz kazansın, eğitim kazansın, Türkiye kazansın” diye konuştu.
     Türk Eğitim Vakfı (TEV) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Gülnür Soybayraktar, “52 yıldır ihtiyaç sahibi ve başarılı gençlere destek olan TEV’in böyle bir projeyle yoluna devam etmesi İzmir için ayrı bir gurur. Sizlerin desteği ile bu projeyi Türkiye’nin projesi haline getireceğimize inanıyorum. Bu projenin sunumunu yapan mezun TEV bursiyerimiz Avukat Çağla Tokuzun’u dinledikten sonra yaptığımız proje ve attığımız adımlarla ne kadar doğru kişilere dokunduğumuzu sizler de göreceksiniz. Bu projenin hayata geçmesinde Çağla’nın yaşam hikayesi, bursiyerliği ve çabaları bize ilham kaynağı oldu” dedi.

     Mezun TEV bursiyeri Avukat Çağla Tokuzun kendi hikayesini anlattı: “Hukuk okumak ilk okul hayalimdi. Lise birde 10 günde bir hukuk bürosunda staj yapma imkanı buldum. Stajım bittikten sonra cübbe giyerken sırtım terledi. O gün hukuk fakültesini kazanacağım dedim. 3 yıl boyunca üniversite sınavına girdim. 2008 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulu’nu kazandım. Daha sonra dikey geçişi kazanıp Hukuk Fakültesini okudum. Montörüm olmasaydı bu kararlılıkta olamazdı. Okulu ikinci bitirmemdeki en büyük pay pratiğim olmasıydı. Bir işin etik ve ahlakı okulda öğrenilmiyor meslek büyüklerinin yanında öğreniliyor. Kimsenin etrafında ulaşılabilir rol model yok. Projeyle hedefimiz gençlerin kapıları kapalı olan meslek büyüklerini sahaya davet etmek.”

“Konak Belediyesi olarak projenin emrindeyiz”
     “Önce mimarım sonra belediye başkanıyım” diyen Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “Mimarlık mesleğini yıllarca yaptım severek ve hiçbir zaman pişmanlık duymadığım bir mesleğim var. Mimarlık mesleği özellikle Narlıdere belediye başkanlığı dönemimde yol göstericimiz oldu. Kente bakış açımızı doğru yönde yönlendirdi onun için mesleğim benim için en kutsal mesleklerden biri. Konak Belediyesi olarak bu yapılan proje gençlerin eğitimlerinin desteklenmesi şekillenmesi ve belli bir nokta da istihdam sağlanması çok önemli. Konak Belediyesi olarak özellikle mimarlık mesleğinde yönlendirilen gençlerin bel staj yapması konusunda yardımcı olmaya hazırız. Belediyemizde de yaz dönemlerinde mimar ve inşaat mühendisi arkadaşlarımızın yoğun talebi oluyor. Bu meslek dallarında elimizden gelen desteği sağlamak konusunda hazırız. Konak Belediyesi, STK, dernek ve vakıflarımızla birlikte çalışıyor. Vakıf ve odalarda olmazsa olmazımız çağdaş nitelikli Atatürk ilke inkılaplarına uyması. Konak Belediyesi olarak projenin emrindeyiz. Nerede çalışmamız gerekiyorsa yanınızdayız. Gençlere yapılacak en güzel yatırım onların iyi bir eğitim almasını ve çağdaş akıllarla Atatürk ilke ve inkılaplarıyla geleceğe hazırlamak” açıklamalarında bulundu.


+ Benzer Haberler
» Eximbank’tan uluslararası işbirliği
» 115 ürüne ek gümrük vergisi getirildi
» Hazır giyim ihracatı tarihi rekor kırdı
» Deniz turizmi sektöründe almanya sevinci
» MB’den çekirdek enflasyon vurgusu
» “Otomobile olan talep artarak devam edecektir”
» İzmir Zabıta Teşkilatı 64 yaşında
» Ulusal fotoğraf yarışmasına başvurular başladı
» Reklam kurulu’ndan ünlülerin tanıttığı takviye edici gıda ürünlerine ceza
» Beko: Yüksek Hakem Kurulu’nun kararı ile işçiler mağdur olacak


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 06.08.2020
  Ticaret 05.08.2020
  Ticaret 04.08.2020
  Ticaret 30.07.2020
  Ticaret 29.07.2020
  Ticaret 28.07.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni