• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Glutatyon ile vücudunuzu virüslerden koruyun

18 Mayıs 2020 Pazartesi 09:00
12
14
16
18

Glutatyon ile vücudunuzu virüslerden koruyun

           HABER MERKEZİ     
     Glutamin, Glisin ve Sistein olmak üzere üç amino asitten oluşan Glutatyon, hücrelere zarar verebilen reaktif oksijen moleküllerini ve serbest radikalleri hedef alıp onları yok ederek vücudu koruyan çok güçlü bir antioksidandır. Koronavirüs nedeniyle bağışıklık sisteminin öneminin konuşulduğu son günlerde İstanbul Okan Üniversitesi Gastronomi Bölüm Başkanı ve Bonfilet Gastronomi Danışmanı Dr. Öğretim Üyesi İlkay Gök glutatyonun bağışıklık sistemini güçlendirdiğine ve vücudu virüslere karşı koruduğuna dikkat çekti.

     Glutatyon’un bilinen en iyi antioksidan olduğuna ve vücutta oluşan serbest radikalleri yani toksinleri ortadan kaldırmaya, yaşlanmayı önlemeye, enerji üreten mitokondrilerin devamını sağlamaya yardımcı olduğunu ifade eden İlkay Gök, “Vücuda glutatyon alımı kanser hücrelerinin oluşumunu engeller, cildin nem oranını dengeleyerek yenilenmesini hızlandırır, 100 gr ette yaklaşık olarak 12-26 mg bulunur ve kırmızı etteki oran tavuk etinden iki katı daha fazladır” dedi.

“Et tüketimi kas ve nörolojik hastalıkları önler”
     Ubikinon (Kinon), glutatyon, lipoik asit, spermin, karnozin, anserin ette bulunan bileşenlerdir. Bu bileşenlerin antioksidan ve serbest radikalleri kontrol etme özelliklerinin olduğunu söyleyen Gök, “Karnozin ve anserin yüksek miktarda kas ve beyinde bulunur.

     Yapılan çalışmalar et tükettikten sonra kanda karnozin mikarının arttığını göstermektedir. Günlük 1000 mg alımı belirtilen karnozini vejeteryanların hap olarak almaları öneriliyor. 100 gr et tüketiminde yaklaşık 350 mg bulunur. Nörodejaneratif hastalıklar (Alzheimer ve Parkinson), tip II diyabet, kanser, kardiovasküler hastalıklar, akut böbrek yetmezliği gibi hastalıklarda fayda sağladığı bilimsel çalışmalarda tespit edilmiştir” diye konuştu.


Bonfilet Hakkında
1905 yılında Akkoyun ailesinin hayvancılık ve kasaplık faaliyeti ile başlayıp dört kuşak boyunca büyüyerek devam eden şirket, 1970 yılında Akkoyun Et Pazarı çatısı altında faaliyetlerini sürdürmüş ve 1987 yılında Bonfilet adını almıştır. Bonfilet, 1994 yılında Türkiye’yi ilk kez MAP teknolojisi ile paketlenmiş et ve et ürünleriyle tanıştırmış ve yine Türkiye’nin ilk dondurulmuş köfte üreticisidir. 2007 yılında Türkiye’nin AB normlarındaki ilk et üretim tesisi için adım atmış ve 2010 yılında 34-001 Belgesi’ni alarak Bonfilet Et Üretim Tesisi’ni açmıştır. Ar-Ge çalışmaları kapsamında ürün çeşitliliğini artırarak, otomasyona dayalı daha kapsamlı bir üretim modeline geçen Bonfilet, güvenilir ve sağlıklı et ürünlerini geçmişinden aldığı zengin mirası ile birleştirerek sektörde öncü marka olarak lider konuma yükselmiştir. Ürünlerin üretiminden, raflarda yerini almasına kadar geçen sürede yüksek teknoloji kullanarak en kaliteli eti sunan Bonfilet, bir asrı aşkın bilgi ve tecrübesini 2015 yılında Bonet Döner markası ve 2016 yılında Bonfilet SteakHouse markası ile güçlendirerek varlığını sürdürmektedir.+ Benzer Haberler
» 50 binin üzerinde test yapıldı
» Enflasyonda yıllık %11,39, aylık %1,36 artış
» Ege’den Mayıs’ta 793 milyon dolarlık ihracat
» “Türkiye’nin ham çelik üretimi düştü”
» “Biz Varız” hijyen paketleri Halkın Bakkalı’nda
» Masraf arttı gelir azaldı ama yatırımlar durmadı
» Gürer: “Ürünü doludan etkilenen çiftçilerin zararı bir an önce karşılanmalı”
» İzmir Adnan Menderes’te uçuşlar başarıyla başladı
» Bitcoin ile lüks mobilya satışına başladı
» ESİAD’dan İzmir’e kültürel katkı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 04.06.2020
  Ticaret 03.06.2020
  Ticaret 02.06.2020
  Ticaret 01.06.2020
  Ticaret 29.05.2020
  Ticaret 28.05.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni