• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Kariyer  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda atama heyecanı

07 Ağustos 2017 Pazartesi 14:00
12
14
16
18

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda atama heyecanı

   ► Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda atama heyecanı yaşandı. Bakanlığın taşra teşkilatında çalışacak 589 personelin görev yerleri belli oldu.

           ANKARA TİCARET     
      Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda atama heyecanı yaşandı. Bakanlığın taşra teşkilatında çalışacak 589 personelin görev yerleri belli oldu.
Gümrük  ve Ticaret Bakanlığı Konferans Salonu’nda kura çekimi yapıldı. Kura çekim törenine Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci, Gümrük  ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcıları İsmail Yücel, Sezai Uçarmak ve Remzi Akçin katıldı.

     Bakan Yardımcısı Çiftci, törende yaptığı konuşmada “Bu ülkenin sınırları, kapıları size emanet” dedi ve göreve başlayacak memurlara tavsiyelerde bulundu.
 Çiftci: “Sizler pek çok elemeden geçtiniz, hayatınız boyunca iyi eğitim aldınız. Asıl hayatınız ve asıl çalışmanız şimdi başlıyor. Aldığınız eğitimin hakkını verin; anne-babalarınızın, bu milletin size verdiği emeğin karşılığını verme zamanı geldi. Kura çekiminin ardından görev yerlerinize gidecek ve inanıyorum ki üstlendiğiniz o kutsal emanetin hakkını en iyi şekilde vereceksiniz.
     Bu ülkenin sınırları, kapıları size emanettir. Göreviniz kutsaldır. Bu millete hizmet etmek için bu görevlere seçildiğinizi her daim hatırınızda tutmanızı istiyorum. Sorunlara takılıp kalmak yerine, çözümün bir parçası olmak için mücadele edin. Şikâyet etmek, seyirci olmak yerine, aktif olarak söz sahibi olun.”

     Bakan Yardımcısı Çiftci, göreve başlayacak memurların milletin temsilcisi olacağının altını çizdi ve şöyle devam etti:
     “Sizler yurt dışından ülkemize gelenlerin ilk karşılaştığı kişiler olacaksınız. Dolayısıyla bizleri, milletimiz sizler temsil edeceksiniz. Davranışlarınızla, konuşmanızla, kıyafetinizle, ülkemizi temsil ettiğinizi her an hatırınızda tutun.
     Sizlerin de huzur içinde çalışmanız, mutlu olmanız bizim için çok önemli. Sizin hep daha iyi şartlarda çalışmanız için elimizden geleni yapıyoruz. Göremediğimiz, yetişemediğimiz yerler olabilir, bunları bize iletin.
     Sizlerle Bakanlığımızın ve ülkemizin daha da güçleneceğine inanıyorum. Ülkemize ve milletimize hizmet etmek adına çıktığınız bu yolda hepinize başarılar diliyorum.”

     Bakan Yardımcısı Çiftci konuşmasının ardından Müsteşar Yardımcıları İsmail Yücel, Sezai Uçarmak ve Remzi Akçin ile birlikte butona bastı elektronik ortamda atama işlemini başlattı.
     Salonda atanacağı yeri heyecanla bekleyen memurların yanı sıra aileler de vardı. Anne babalar, eşler, kardeşler hepsi atama sevinci yaşayan yakınının  sevincine, heyecanına ortak oldu. Ekranda ismini ve atandığı yere görenler, sevinç gözyaşları döktü.

     Bakanlığın 2016/2 B Grubu personel alımına ilişkin 760 aday sınavda başarılı olarak atanmaya hak kazanmış, 139’da yedek aday belirlenmişti.
     Asıl listeden atama hakkı kazanan adaylar ile yedek adaylardan toplam 719 aday belgelerini teslim etti.  Belge teslim eden adaylardan 85’i eş,  4’ü sağlık durumundan, 41’i ise merkez teşkilatına yerleştirileceği için toplam 130 aday kuraya girmedi. Kalan 589 adayın elektronik ortamda kura işlemi gerçekleştirildi, yeni memurların görev yerleri belirlendi.

 


+ Benzer Haberler
» Öncelik, kadın genç ve engelli istihdamında
» İMİB, “Ortak hareketle, 15 milyar dolara ulaşabiliriz”
» “Nakliyeci esnafa ticari akaryakıt verilmeli”
» Design Week’te katılımcı sayısı % 75 arttı
» Ar-Ge’ye geçen yıl 24,6 milyar lira harcandı
» Kaç firmaya ne kadar uçak katkı payı ödendi
» Turkcell Superonline’ın fiberi 3 milyon haneye ulaştı
» Deso, Arkas Trıo’yu ağırlayacak
» Cari açık yalıtımla azaltılabilir
» ’Endüstri 4.0 Zirvesi’nin tanıtım toplantısı yapıldı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 18.11.2017
  Ticaret 17.11.2017
  Ticaret 16.11.2017
  Ticaret 15.11.2017
  Ticaret 14.11.2017
  Ticaret 13.11.2017
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni