• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Gündem koku ve susuzluk

11 Eylül 2018 Salı 13:00
12
14
16
18

Gündem koku ve susuzluk

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eylül ayı olağan meclis toplantısı birinci oturumu Belediye Başkanvekili Sırrı Aydoğan idaresinde gerçekleştirildi.

           FATİH ÖZKILINÇ     
     İzmir Büyükşehir Belediyesi Eylül ayı olağan meclis toplantısı birinci oturumu Belediye Başkanvekili Sırrı Aydoğan idaresinde gerçekleştirildi. Mecliste son günlerde İzmir’de yaşanan kötü koku ve Kiraz’ın Çayağzı Mahallesi’nde yaşanan susuzluk gündeme geldi.
     Toplantının dilek ve temenniler bölümünde söz alan Ak Parti Grup Başkanvekili Ali Kökoğuz, “İzmir’de bir koku var. Vatandaşların şikayetlerini iletiyorum. Vatandaşlar bilgilenmek istiyor.

     Bu lağım, kötü, pis koku neden? Neden önlem alınamaz durumda? Vatandaşlar sormakta. Belediye olarak bu gerçeği, bilinen konuyu değerlendirmenizi istiyoruz” dedi.
     Kökoğuz’a cevap veren Başkanvekili Sırrı Aydoğan ise “Büyükşehir çalışmalarını devam ettiriyor. Kesin bir neticeye varmış değiller. Bilim insanlarıyla araştırmalar sürüyor. Vatandaşın sorma, hakkı sizin de dile getirme hakkınız doğaldır. Gerekli bilgiye ulaşıldığı zaman açıklamayı yapacağız. Şu an neden bulunamadı” diye konuştu.

“İzmir bizim gözbebeğimiz”
     AK Partili Meclis Üyesi İmet Tunç da “Avrupa’daki şehirleri kimi hikayelerde farelerin bastığı ifade edilir. Bu hikayeler tarihe not düşülmüştür.  Sizlerde tarihe not düştünüz. İzmir’i koku sarmıştır. İzmir’le ilgili yaptığımız bazı yorumlar çarpıtılmakta. Yanlış algılarla yönlendirilmekte. Hatta bu konuyu, kendisi yok diye isim söylemek istememize rağmen Aziz Bey değişik yerlerde gündeme getirmekte.

     Maalesef ortada bir koku var. Bu kokuyu ifade etmek, dile getirmek zorundayız. Dile getirirken,  grup başkan vekilinin ifadeleri ortaya çıkmakta. Biz her zaman dile getirdiğimiz İzmir’in alt yapısı ile ilgili sorunlardır. İzmir’in altyapısını kuramadınız. Sorun sizden kaynaklanan sorundur. Bu sorunları dile getirirken kimse düşünmesin ki İzmir’e kem gözle bakıyoruz. İzmir’e kem gözle bakmıyoruz. İzmir’i seviyoruz. İzmir bizim göz bebeğimizdir” dedi.

“Sesimi duyun, susuzluğu giderin”
     Öte yandan AK Parti Meclis Üyesi Özcan Kaymak ise  Kiraz’da yaşanan susuzluk problemini gündeme getirdi. Kaymak, “Kiraz da, Çayağzı Mahallesi’nde 3 aydır susuzluk yaşanıyor. Vatandaşın sondaj yapmasından kaynaklanan ve köye akan akarsuyun kesilmesinden kaynaklanıyor. Bu tespit edildi. Ve bir aydır Kiraz’daki İZSU ve İzmir Büyükşehir Belediyesi çalışanlarıyla her gün temas halindeyim. Uğraştım ancak İZSU Kiraz’da çalışan kardeşlerimiz üstlerinden talimat almaları gerektiğini söyledi.

     2018 yılındayız, oraya gittim ve orada camiden vatandaşlara anons yaptırarak köylüyü meydana topladım, devletimize, İZSU’ya söz gelmesin diye protestolarına engel oldu. İnsanları bilgilendirdim. Şu an itibariyle köyümüzde o suyu akıtmak içi başka kaynaklarımız var. İZSU’daki arkadaşlara söyledim ama ağır giden bir sistem var. Cuma günü arkadaşlarımızın köye çıkmaları gerekiyordu ama ‘kepçe arızalı’ dediler. Pazartesi aradığımda ‘kepçeyi çıkaramadık, sıkıntı yaşadık’ dediler. Sizden ricam; sesimi duyun ve oradaki susuzluğu giderin. İnsanlar evinde su içemiyor” dedi.

 


+ Benzer Haberler
» Şişecam ihracatta rekorlar kırmaya devam ediyor
» Ayakkabı sektörünün dev buluşması başlıyor
» Denizyolu baykuş seferleri başlıyor
» 2023’te 72 Milyar $ ihracat hedefi
» İş’te Kadın İşte Kadın Zirvesi
» Yaratıcı parmaklar 23 Nisan’da yarıştı
» Elektrikli ve Hibrid araçlar testi geçti
» Alaçatı fabrika ayarlarına dönüyor
» Bayramlarını Mistral Carrera’da kutladılar
» 23 Nisan İzmir’de coşkuyla kutlanıyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 24.04.2019
  Ticaret 23.04.2019
  Ticaret 22.04.2019
  Ticaret 20.04.2019
  Ticaret 19.04.2019
  Ticaret 18.04.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni