• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Güneş Enerjisi Santralleri sayesinde çevre kirliliği azalıyor

16 Mayıs 2020 Cumartesi 14:00
12
14
16
18

Güneş Enerjisi Santralleri sayesinde çevre kirliliği azalıyor

   ► Enerji için her geçen gün gerek maddi gerek doğaya verdiği zararlar bakımından bedeller ödüyoruz. Bu bedelleri en aza indirmek, temiz enerjiyle mümkün.

           HABER MERKEZİ     
     Hava kirliliği başta olmak üzere çevre kirliliğini azaltmak için temiz enerjiye yönelmemiz gerektiğini belirten  HT Solar Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Ahmet Beler, havayı kirletmeyen, atık oluşturmayan ve sürdürülebilir en önemli enerji kaynaklarından birinin güneş olduğunun altını çiziyor.

Dünyanın kurtuluş anahtarı temiz enerji
     Temiz enerji için üniversite, devlet ve özel sektörün birlikte hareket etmesi gerektiğine değinen HT Solar Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Ahmet Beler, sözlerine şöyle devam etti, “Gelecekte yaşanabilir bir dünya için fosil yakıtlardan enerji elde etmeyi bırakarak temiz enerjiye odaklanmalıyız. Doğayla ve ekosistemle uyumlu temiz enerji, dünyamızın kurtuluşunun anahtarı olacak. Dünyamızı kurtaracak olan bu enerjiden daha çok faydalanmak adına Ar-Ge yatırımlarına ağırlık veriyoruz. HT Solar Enerji olarak globalde Ar-Ge faaliyetlerine yıllık 10 milyon dolar harcıyor ve 20 yüksek teknoloji kuruluşuyla iş birliği yapıyoruz.”

Güneş enerjisi Ar-Ge ve hammadde yatırımlarının kaderini belirliyor
     Güneş enerjisinin işletme ve ülkeler için faydasına değinen Beler, “Enerji, üretim yapan işletmelerin en büyük maliyetleri arasında yer alıyor. Özellikle dışa bağımlı olan ülkelerde enerji maliyeti, hammadde ve Ar-Ge gibi alanlara yapılacak yatırımın kaderinde büyük rol oynuyor. İşletmeler enerji maliyetlerini, Ar-Ge yatırımları ve hammadde üretimine kaydırarak, üretim ve teknoloji güçlerini artırabilirler. Böylece doğrudan ülkenin üretim ekosistemine katkı sağlayabilirler. Çevreye ve üretime olan katkılarından dolayı, devlet otoritelerinin de yenilenebilir enerji yatırımlarına teşvikler vermesi büyük önem taşıyor” dedi.

“Çevreye duyarlı ve sürdürülebilir üretim yapıyoruz”
     Çevreye sadece ürettikleri panellerle değil fabrikalarında uyguladıkları iş modelleriyle de katkı sağladıklarını sözlerine ekleyen Beler, “Fabrikamızda uyguladığımız birçok tedbir ve yatırım ile çevreye saygılı üretim yapıyoruz. Ayrıca atıklarımızı tehlikeli ve tehlikesiz atık olarak kaynağında ayrıştırılması için çalışmalar yürütüyoruz.

     Tehlikeli atıklarımızı işinde uzman, lisanslı firmalara gönderiyoruz ve çevreyi kirletici etkisi olabilecek tehlikeli ve tehlikesiz atıkların doğaya karışmasının da önüne geçiyoruz. Atıklarımızın geri dönüşüme kazandırılmasını sağlayarak kaynakların etkin kullanılmasına yardımcı oluyoruz. Fabrikamızın ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi sertifikası bulunuyor ve bu standardın yükümlülüklerini düzenli olarak yerine getiriyoruz. PV Cycle üyeliğimizle satışını yaptığımız güneş panellerin ömürleri bittiğinde toplanarak bertarafını veya geri dönüşümünü sağlıyoruz. Bu sertifikalar 3 yılda bir yenileniyor ve her yıl ara denetimler gerçekleştiriliyor” dedi.


+ Benzer Haberler
» 50 binin üzerinde test yapıldı
» Enflasyonda yıllık %11,39, aylık %1,36 artış
» Ege’den Mayıs’ta 793 milyon dolarlık ihracat
» “Türkiye’nin ham çelik üretimi düştü”
» “Biz Varız” hijyen paketleri Halkın Bakkalı’nda
» Masraf arttı gelir azaldı ama yatırımlar durmadı
» Gürer: “Ürünü doludan etkilenen çiftçilerin zararı bir an önce karşılanmalı”
» İzmir Adnan Menderes’te uçuşlar başarıyla başladı
» Bitcoin ile lüks mobilya satışına başladı
» ESİAD’dan İzmir’e kültürel katkı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 04.06.2020
  Ticaret 03.06.2020
  Ticaret 02.06.2020
  Ticaret 01.06.2020
  Ticaret 29.05.2020
  Ticaret 28.05.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni