• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Günsan rotayı Afrika, Rusya ve Orta Doğu’ya çevirdi

22 Ocak 2020 Çarşamba 13:00
12
14
16
18

Günsan rotayı Afrika, Rusya ve Orta Doğu’ya çevirdi

           HABER MERKEZİ     
     Anahtar priz sektörünün lider şirketlerinden Günsan, yenilikçi ve kişiselleştirilmiş ürün portföyünü zenginleştirerek 2019 yılını çift haneli büyümeyle kapadı. Cirosunun yüzde 40’ını ihracattan karşılayan şirketin büyümesinde, akıllı yeni ürün gruplarıyla Afrika, Ortadoğu ve Rusya pazarlarına odaklanmasının de etkisi büyük oldu. 2019 yılında ihracatını da çift haneli olarak arttıran Günsan, ihracat yaptığı ülke sayısını 70’e çıkarma hedefiyle ilerliyor.
     Anahtar ve priz sektöründe yenilikçi vizyonuyla fark yaratan Günsan, kaliteli, akıllı ve kişiselleştirilebilen ürün gamıyla 2019 yılını çift haneli büyümeyle geride bıraktı. Anahtar priz, grup prizler, aksesuarlar, sigorta kutuları, şalt grubu, kauçuk fiş ve prizler ile kablo kategorilerinde toplam 17 bin parçalık ürün portföyü ve 50 milyon anahtar üretim kapasitesi ile farklılaşan Günsan, 2019 yılında prestijli global fuarlara katılarak yeni pazarlarda pazar payını artırmaya odaklandı. Ürünlerini aralarında 50’den fazla ülkeye ihraç eden Günsan, 2019 yılında portföyüne Afrika, Ortadoğu ve Rusya pazarlarını da dahil ederek, ihracatını da artırdı.

“Sektör ortalamasının üzerindeyiz”
     Teknolojik gelişmeleri ve trendleri yakından takip ederek yenilikçi ürünlere odaklandıklarını söyleyen Günsan Elektrik Ceo’su Francisco Gil Garcia; “Üretim kapasitemiz her geçen yıl artıyor. Sektörümüzde Ar-Ge’ye en fazla kaynak ayıran şirket olarak sektörün ortalamasının üzerinde ilerliyoruz. Son iki yılda prestijli projelerde önemli roller aldık. Büyük ölçekli gayrimenkul projelerinin yanı sıra İstanbul Havalimanı ve birçok şehir hastanesinin de çözüm ortağıyız.  Deneyimlerimizi ve birikimimizi günümüz teknolojisi, sistemleri ve kullanıcı ihtiyaçları ile uyumlu hale getiriyoruz. 2019’da lansmanını yaparak pazara sunduğumuz İngiliz tipi serimizin yanı sıra mobil uygulamamız Radius App, Eqona USB’li şarj prizi gibi ürün ve çözümlerimiz de bu anlayışımızın bir göstergesi.” değerlendirmesinde bulundu.

“Odağımızda ihracat var”
     Son dönemde özellikle üst segment projelerinin artmasıyla dekorasyona olan ilginin arttığını, yeni nesille birlikte dekorasyon anlayışını da değiştiğini söyleyen Garcia, “Gelişen ve değişen ihtiyaçlar doğrultusunda bugün, elektrik anahtarları ve prizleri sadece işlevsellikleri ile ön planda değil, kaliteleri ve özgün tasarımları ile de yaşam alanlarının bir parçası haline geldi. Bizim ürünlerimiz de bu ihtiyaç ve taleplere göre şekilleniyor. Satışlarımızda ihracatımızın payını arttırmayı hedefliyoruz. İhracat yaptığımız ülke sayısını 70’in üzerine çıkarmak üzere çalışmalarımız sürüyor. Bu yıl da Afrika ve Ortadoğu’nun yanı sıra Rusya pazarında olmak istiyoruz. Rusya bizim için önemini halen koruyor. Bu pazarda elektrik malzemelerinin tamamına talep var.” dedi. Günsan’ın 2020 hedefleri arasında enerji verimliliğine odaklanarak, enerji tüketimini azaltmaya katkıda bulunan ürünler geliştirmek olduğunu söyleyen Garcia, yapı marketlerle işbirliğini de artırmak istediklerini kaydetti.


+ Benzer Haberler
» Yeni vak’a 1.086, iyileşen ise 2.315 oldu
» “Haziran satışlarında son 10 yıllık ortalama seviyeye yaklaşıldı”
» “Haziran’daki yüzde 25’lik artış sektöre moral oldu”
» Orta Asya ülkeleri Türk ürünlerini bekliyor
» Taklit ve tağşişe ceza meslekten mene kadar gidebilir
» MB: Petrol fiyatları artıyor, gıda enflasyonu yatay seyirde
» Eximbank’tan yabancı ihracat destek kuruluşuna ilk “garanti”
» Yangınların yüzde 42’si sigara izmaritinden
» İzmir’de sokak hayvanları için Avrupa standartlarında merkez
» Ytong, sağlıklı ve konforlu binaların yapıtaşı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 07.07.2020
  Ticaret 06.07.2020
  Ticaret 03.07.2020
  Ticaret 02.07.2020
  Ticaret 01.07.2020
  Ticaret 30.06.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni