• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Güzelbahçe’den ortak çağrı: Satın alma, sahiplen

04 Ekim 2021 Pazartesi 09:00
12
14
16
18

Güzelbahçe’den ortak çağrı:
Satın alma, sahiplen


           HABER MERKEZİ      
     Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, CHP, AK Parti ve İYİ Parti Meclis üyeleri can dostlar için bir araya gelerek ‘satın alma, sahiplen’ diyerek vatandaşlara çağrıda bulundular.
     4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi ve Hayvan Hakları Komisyon Başkanı Ferda Demirbaş, AK Parti Meclis Üyesi ve Hayvan Hakları Komisyon Üyesi Sadık Soykan, İYİ Parti Meclis üyesi ve Hayvan Hakları Komisyon Üyesi Gizem Albaş bir araya gelerek baktıkları can dostları için ortak çağrıda bulundular: “can dostları satın almayın sahiplenin” dediler.

“EN YAKIN KOMŞULARIMIZ”
     Evinde dört kedi besleyen Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, “Eşim Nilüfer ile birlikte bahçemizde dört kedi besliyoruz. Önceden bahçemizde Rottweil cinsi ‘Kral’ adında bir köpeğimiz vardı. Onu kaybettikten sonra bir süre hayvan bakamadık. Şimdi dört tane kedimiz var. Evimizin neşesi oldular. Can dostlarımızla birlikte yaşamak zorundayız. Sokak dostları bizler gibi yaşam hakkına sahip canlılardır. İçinden geçtiğimiz pandemi sürecinden onlar da çok etkilendi. Bakım, tedavi, beslenme ve barınma ihtiyaçlarını bir şekilde karşılayabiliriz fakat bizlerden en çok sevgi görmek istiyorlar. Onlara sevgimizi verirsek dostlukları paha biçilmez olur. O yüzden sokakta yaşayan can dostlarımıza sahip çıkalım. Güzelbahçe Belediyesi Geçici Hayvan Barınağı’nda uğrayıp sizlerde can dost sahiplenebilirsiniz. Satın almayalım sahiplenelim” dedi.

“BİZ BAKMAZSAK KİM BAKACAK”
     Birçok kedinin bakımını üstlendiğini söyleyen AK Parti Meclis Üyesi Sadık Soykan, ’’Bunlar sokakta yaşayan can dostlarımız güzel ya da çirkin gözüyle bakmadan onlara sevgimizi göstermeliyiz. Yaşam alanları zaten kısıtlı o yüzden biz bakmazsak bu can dostlara kim bakacak? Eğer bir can dosta sahiplenmek istiyorsak sokakta olan ya da Belediyemizin Geçici Hayvan Barınağı olmalı. Satılmak için üretilen hayvanları değil elimizde mevcut olan barınağımızda bulunan can dostlarımızı ücretsiz sahiplenelim’’ dedi.

“AİLEMİZİN BİR PARÇASI GİBİ”
     Evin çevresindeki tüm kedilerin mama, içme suyu ve bakımlarını takip ettiklerini ifade eden CHP Güzelbahçe Meclis Üyesi ve Hayvan Hakları Komisyon Başkanı Zeynep Ferda Demirbaş, ‘‘Alerjimiz olduğu için evimizin içine alamıyoruz ancak bahçe ve sokaktaki can dostlarımıza bakıyoruz. Onların her öğün yiyecek ve içmek için suyunu kontrol ediyoruz. Evimizin çevresindeler ancak onları ailemizin parçası gibi görüyoruz. Eğer bir can dostu istiyorsak satın almayalım, Güzelbahçe Belediyemizin barınağından ücretsiz sahiplenelim’’ dedi.

“SATIN ALMAYALIM EVLAT EDİNELİM”
     Elsa isminde bir köpeğini iki yıl önce ilanda görüp sahiplendiğini söyleyen İyi Parti Meclis Üyesi Gizem Albaş, ‘‘İlk ailesi bakımını gerektiği gibi yapamayacağından Elsa için ilan açmıştı. Elsa’yı sahiplenmesem sokağa ya da barınağa bırakılacaktı. Alışmanın ilk zamanlarında biraz sıkıntılar yaşadık ancak onlar hem iyi bir dost ve iyi bir öğrenci. Çok çabuk öğreniyorlar ve uyum sağlıyorlar. İş yerimizde de kedi ve köpeklerimiz var onlara da bakıyoruz. İstedikleri tek şey sıcak bir yuva o yüzden satın almayalım evlat edinelim’’ dedi.

GEÇİCİ HAYVAN BARINAĞI 24 CAN DOST SAHİPLENDİRDİ
     Güzelbahçe Belediyesi geçici Hayvan Barınağı’nda Ocak-Eylül ayları arası; 668 kısırlaştırma (kedi-köpek), 571 kuduz aşısı, 1285 iç-dış parazit aşılaması, 29 harici operasyon, 951 can dost tedavi edildi, 24 Can dostta sahiplendirildi.


+ Benzer Haberler
» Vak’a sayısı azaldı ama aktif vak’a sayısı artıyor
» OSB’ler ‘4562’ye çözüm bekliyor
» Dünya Gıda Günü: Tek yol gıdamıza sahip çıkmak
» İZTO’dan üyelerine fuar teşviği
» TSKB’den İzmir Demir Çelik’e 75 milyon dolar kredi
» SGK’ya kayıtlı çiftçi sayısı 12 yılda yüzde 46 geriledi
» Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği değişti
» İzmir Körfez Festivali açılış kokteyli yapıldı
» Nohut, sülfürik asit ve saf amonyak ihracatında kayıt uygulaması
» Denizciler pandemide rotasını simülatörle çizdi


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 16.10.2021
  Ticaret 15.10.2021
  Ticaret 14.10.2021
  Ticaret 13.10.2021
  Ticaret 12.10.2021
  Ticaret 11.10.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni