• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Güzellik sektörü Fuarizmir’de buluştu

21 Ekim 2021 Perşembe 18:00
12
14
16
18

Güzellik sektörü Fuarizmir’de buluştu


   ► İzmir Kuaför Estetik Kozmetik Fuarı’na 80 firma ve 300’ün üzerinde markanın katılım gösterdiği belirtildi.

           GÜLCİHAN ALTINKAYA      
     Fuarizmir'de 21-24 Ekim tarihleri arasında düzenlenen İzmir Kuaför Estetik Kozmetik Fuarı ‘Start Beauty İzmir Expo’ açılış töreni gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Start Fuarcılık Genel Müdürü Ozan Öztürk, “İzmir Güzellik Fuarına 80 firmamız, 300’ün üzerinde marka ile iştirak etmekte, katılımcı firmalarımızın yüzde 80’i il dışından gelmektedir. Fuarımız 4 gün boyunca dopdolu etkinliklere sahne olacak. Dünyaca ünlü yıldızlarla çalışan, Paris, Londra ve İstanbul moda haftalarında baş makyör olarak görev alan Kreatif Makyaj Direktörü Erkan ULUÇ, profesyonel makyaj tekniklerini ziyaretçilerimizle paylaşacaktır. Kosova’dan gelen alım heyetimize ilaveten, yaklaşık 10 kişilik Kosova ekibi bir saç show gerçekleştireceklerdir. Bu anlamda da İzmir ekonomisine, esnafına katkıda bulunduğumuz için mutluluk duyuyoruz. Amacımız katılımcı firmalarımızı, İzmir ve çevre illerden gelecek olan ziyaretçilerimizle ve Kosova alım heyetiyle bir araya getirmek olacak. İzmir’in doğal ve kültürel güzelliklerine ilaveten yakın bir gelecekte fuarcılıkta da bir dünya markası olacağına olan inancımız tamdır” diye konuştu.

ÖZGENER: HAMMADDE SAĞLAMAK ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ
     Yeni fuar açılışlarından dolayı mutluluğunu dile getiren İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, “Şehrimize kazandırılan yeni fuar açılışlarından dolayı mutluyuz. Pandemide uzak kalmamızın ardından peşi sıra önemli fuarlar düzenliyoruz. İzmir için fuarcılık vizyonumuzu, kentimizi en önemli fuarcılık merkezi haline getirmek. Şehrin önde gelen meslek örgütleri düzenlenecek. Kozmetikte pandemi sürecinde bir daralma yaşandı. Hijyen ürününe desteklerin artması bu durumu karşımıza çıkardı. Bitki ve aromatik yağ çeşitliliği potansiyeli göz önüne alınırsa daha fazla ihracat potansiyeli var. İzmir Kınık OSB ‘ 19 mayıs 2011 ‘de tüzel kişilik kazandı. Tohum fide aromatik bitki yetiştiriciliği ve sanayi planlaması var. Modern seralarda tıbbi ve aromatik bitki yetiştirilmesi ve ar ge planlıyoruz. Sağlıktan kozmetiğe kadar hammadde sağlamak öncelikli hedefimiz. Daha büyük rakamları telaffuz etmeye çalışacağız. İlk seferde 70’in üzerinde katılımcı sağlıyoruz” dedi.

ALICI: SEKTÖRLERİMİZ BÜYÜDÜKÇE FUARLARIMIZ BÜYÜYOR
     Fuarın ticari iş birliklerine kapı açacağını belirten  İZFAŞ Genel Müdürü Canan Karaosmanoğlu Alıcı, “Pandemide fuarlara 1, 5 senelik bir ara verildi. Marbel İzmir Mermer fuarımızla alanımız hareketlendi. Fuar İzmir 8’inci defa kapılarını yine açtı. Düzenlenen bu fuardan dolayı çok mutluyuz. Düzenlediğimiz fuarlarda sektöre ekonomik olarak büyük artılar kazandırıldığını belirtmek isterim. Sektörlerimiz büyükçe fuarlarımız büyüyor, fuarlarımız büyüdükçe sektörlerimiz büyüyor. Fuarda sektörün yenilikleri artırılacak, ayrıca ticari iş birlikleri ve anlaşmalar düzenlenecek” dedi.

ÇAPA: MESLEĞİMİZE MİNNET BORCUMUZ VAR
     Yurt dışında gerçekleşen fuarların, İzmir’de de olmasını istediğini belirten İzmir Ticaret Odası (İZTO) 21. Meslek Komitesi Başkanı ve Meclis Üyesi Osman Çapa, “Yıllardır Fransa, İngiltere, Amerika, Japonya fuarlarını hassaslıkla izler neden burada olmadığını düşünürdüm. Bu fuarların ortak amacı birlikte olmalarına vesile olmasıdır. Bilgi ve becerilerini tüm kuaförlerle paylaşmaları dünyanın en değerli kaynaklarıdır. Sanata ve sanatçıya değer katan tüm kurumlar imalat, ithalat ve ihracatçılarına destek olduğumu sektörün katkıda bulunması, temsil ettiğimiz mesleğimize ve sanatımıza minnet borcumuz ve sorumluluğumuz vardır. Bir sonraki kuşaklara bu görevin aktarılacağından hiç şüphem yok” diye konuştu.

DOĞAN: FUARLARIN EKONOMİYE BÜYÜK KATKISI VAR
     Berberlerin öneminin pandemide daha iyi anlaşıldığına dikkat çeken İzmir Vali Yardımcısı Hulusi Doğan, “Doğru işi doğru yerde ve zamanda yaparsanız anlam kazanır. Güzellik fuarını Türkiye’nin en güzel ilde yaparsanız, en büyük fuar merkezi olan İzmir’de yaparsanız bu bir anlam kazanır. Sektör olarak güzellik üzerine kurulan bu fuarda, kuaför ve berberlere ne kadar ihtiyacımız olduğunu pandemide çok daha iyi gördük. Fuarların ekonomiye büyük katkısı var. Hem İzmir ekonomisine katkı sağladığını görmek bizleri mutlu ediyor” dedi.
 
MUTLU: CİHAZLAR DİPLOMA NUMARASINA GÖRE SATILMALIYDI

     İş birliği içinde güzel işler yaptıklarını belirten İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği  Başkanı Zekeriya Mutlu, “Bu emekler boşa gitmeyecek. Bu fuarın devam edeceğini düşünüyoruz. İş birliği içerisinde sektöre destek vererek güzel işler yapıyoruz. Bu fuarda onlardan birisi. Sektöre ayrılan finanstan emeğimizin karşılığı olan payı almaya çalışacağız. Bu meslek, insanların kendini mutlu hissetmesini sağlayan önemli bir meslek. Danıştay kararına göre belli makinelere yasak geldi. Bu makinaları biz kullanamayacaksak bize neden sattınız? Satarken bu makineyi doktor olmayanların kullanamayacağını söyleseydiniz. Cihazlar diploma numarasına göre satılmalıydı. Bu sıkıntı çözülmeli. Hangileri bizi yetkimizde hangileri değil? Bu çalışmaları yapıyoruz” dedi.


+ Benzer Haberler
» Sanayinin yeni buluşma noktasına ilgi artıyor
» “Kadınlar oldukça tartışma zenginleşiyor”
» Telseren: Önce suya yatırım yapmalıyız
» PTT AŞ hizmetlerinde dijital dönem
» İzmir sevdalıları Konak’ta anıldı
» Karşıyakalı minikler ‘Şubadap Çocuk’ ile buluştu
» İzmir’de kadınlar “temsilde eşitlik” için yürüyecek
» Güveli Barajı tamamlandı
» Elektrik üretiminde en büyük pay rüzgar enerjisinin
» Çiftçinin kuraklık kaybı 20 bin TL


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 02.12.2021
  Ticaret 01.12.2021
  Ticaret 30.11.2021
  Ticaret 29.11.2021
  Ticaret 27.11.2021
  Ticaret 26.11.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni