• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Keiretsu Forum Türkiye’den Tosby Games’e 500 bin dolar değerleme üzerinden yatırım

19 Mart 2021 Cuma 00:00
12
14
16
18

Keiretsu Forum Türkiye’den Tosby Games’e 500 bin dolar değerleme üzerinden yatırım

           HABER MERKEZİ      
     Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de her geçen gün büyüyen mobil oyun sektörü, potansiyeli ile büyük yatırım fonları ve melek yatırımcıları kendisine çekmeye devam ediyor. Bu alanda son olarak hyper – casual türünde yenilikçi ve özgün oyunlar geliştiren Tosby Games’e, Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcıları tarafından, 500 bin dolar değerleme üzerinden yatırım yapıldı.
     Türkiye’deki mobil oyun sektörünün sınırlarını aşarak uluslararası pazarda güçlü bir konuma gelmesiyle melek yatırımcılar bu alana daha fazla ilgi duymaya başladı. Son olarak mobil ve bilgisayar için oyun geliştiren, üretimini yüksek standartlarda yapan bir oyun stüdyosu olan Tosby Games, Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcılarından 500 bin dolar değerleme üzerinden yatırım aldı.
     Her ay kullanıcılarının gün içinde vakit geçirebilecekleri ve kendilerini geliştirebilecekleri oyunlar üreten Tosby Games’in 2 farklı gelir modeli bulunuyor. Tosby Games, mobil tarafında Rollic ile birlikte çalışıyor ve bu alanda oyunlarının tek müşterisi Rollic. Bilgisayar tarafında ise, oyunlarının satışlarını 30 bin kadar oyuna ev sahipliği yapan Steam platformu üzerinden gerçekleştiriyor.

     Kuruluşundan bu yana 7 ay gibi kısa bir sürede 3 milyon 540 bin TL’lik değere ulaştıklarını belirten Tosby Games kurucusu Ahmet Can Duras; “Türkiye’de ve dünyada birçok rakibimiz mevcut. Tosby Games olarak hedefimiz, mobil oyun tarafında Peak Games gibi tarihi bir exit yapıp ülkemize değer katmaktır. Steam tarafında ise, dünyadaki büyük oyuncuların arasına girmek ve Silikon Vadisi ile Japonya’da stüdyolar kurmak. Bütün dünyaya Türk oyun sektörünün ne kadar büyük başarılar gösterebileceğini kanıtlama yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Bu yolda bize inanan ve yatırım yapan Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcılarına çok teşekkür ederiz” dedi.

Keiretsu Forum Türkiye: Keiretsu Forum, 4 kıtada 53 şubesi ve 3.500’ün üzerinde lisanslı melek yatırımcı üyesi ile dünyanın en büyük melek yatırımcı ağıdır. Teknoloji, tüketim malları, internet, sağlık, enerji, gayrimenkul vb. yüksek büyüme gösteren çeşitli sektörlerdeki 1500’ü aşkın girişimci şirkete, $950 milyon üzerinde melek yatırım gerçekleştirilmesine aracılık etmiştir. Türkiye’de 100’den fazla melek yatırımcısı ve 55 girişime 75 milyon TL’den fazla gerçekleştirdiği yatırım ile Türkiye’nin en büyük ve en güçlü melek yatırımcı ağı olmayı başarmıştır. Keiretsu Forum, iş dünyasının önde gelen isimlerinden, özel sermaye yatırımcılarından, risk sermayedarlarından ve kolektif/kurumsal yatırımcılardan oluşan dünyanın lider yatırımcı topluluğudur. Keiretsu Forum kaliteli bir girişim yaratmak için gerekli olan sermaye, yetenek, teknoloji ve kaynaklara erişimi kolaylaştırmak için girişim sermayedarları, üniversiteler ve diğer partner kuruluşlar ile iş birliği içerisinde çalışır.


+ Benzer Haberler
» Aktif vak!a sayısı azalarak da olsa artmaya devam ediyor
» Dirgine Orman İşletme Müdürlüğü orman yolu yaptıracak
» MB faizi %19’da sabit tuttu
» Konut satışları Mart’ta yüzde 2,4 arttı
» Bütçe Mart’ta 23,8 milyar TL fazla verdi
» Rüzgarda 2021’de %10’luk paya göz diktik
» Türkiye’de e-ticaret 226 milyar TL’lik bir hacme ulaştı
» BESD-BİR: Fiyat değerlendirmeleri gerçekçi değil
» Ekolojik Girişimler Kooperatifi kuruldu
» Ücretli çalışan sayısı yıllık %5,1 arttı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 16.04.2021
  Ticaret 15.04.2021
  Ticaret 14.04.2021
  Ticaret 13.04.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni