• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

HALK GYO’dan yılın ilk çeyreğinde 9,7 milyon TL net kâr

11 Mayıs 2018 Cuma 10:00
12
14
16
18

HALK GYO’dan yılın ilk çeyreğinde 9,7 milyon TL net kâr

           HABER MERKEZİ     
     2018 yılı ilk çeyrek finansal verilerini açıklayan Halk GYO, aktif büyüklüğünü 2,4 milyar TL’ye, özkaynaklarını 1,9 milyar TL’ye yükseltti. Konut satışı, ofis kirası ve finansal gelirden oluşan toplam hasılatını 18 milyon TL olarak açıklayan Şirketin net dönem karı ise 9,7 milyon TL olarak açıklandı.
     Kurucusu Halkbank’tan aldığı güçle yatırımcılarına, müşterilerine ve gayrimenkul sektörüne değer katmayı sürdüren Halk GYO yılın ilk çeyreğinde de sektörünün gelişimine yönelik yenilikçi ve öncü çalışmalarını sürdürdü.
     İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projesinin en büyük paydaşlarından bir olan Şirket, 2016 yılsonunda başladığı inşaat çalışmalarında %20 seviyelerine yaklaştı. 46 ve 34 katlı Halk Ofis Kuleleri’nin hızla yükseldiği projenin finansmanı konusunda da sektöre örnek olacak adımlar attı.

Türkiye’nin ilk gayrimenkul sukuk ihracı…
     Türkiye’nin ilk GYO Sukuk İhracını nitelikli yatırımcılara satış yöntemiyle tamamlayarak bir ilke imza attıklarını belirten Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin şunları ifade etti:
     “2018 yılının ilk çeyreğinde de portföyümüzü geliştirerek planladığımız hedefler doğrultusunda büyümemizi sürdürdük. Şeffaflık, ürün çeşitliliği, ulaşılabilirlik, eşitlik ve hesap verilebilirlik ilkelerimize bağlı kalarak, bu dönemde de sektörün kurumsallaşmasına katkı sağlarken yatırımcılarımıza çözüm ortağı olmaya devam ettik. Faize değil reel ekonomiye dayalı ürünler geliştirerek Türkiye’nin ilk GYO sukuk ihracını gerçekleştirdik.”

     Genç nüfus artışının getirdiği yüksek talep ve gayrimenkule dayalı finansal ürünlerin yaygınlaşması ile sektörün büyümesinin artacağını belirten Yetgin, şunları söyledi:
     “Türkiye ekonomisi gayrimenkul sektöründe çok başarılı bir yılı geride bıraktı. Amacımız bu yıl da bu performansı devam ettirebilmek. Bu amaçla çalışmalarımıza devam ediyoruz, hemen tüm platformlarda gücümüzü göstermeye çalışıyoruz.  Gayrimenkul sektöründe uluslararası yatırım fırsatlarının değerlendirildiği MIPIM fuarında, yabancı yatırımcılara modern kent yaşamı ve yaşanılabilir alanlar oluşturulmasına dönük çalışmalarımızı anlattık. Aynı anlayış doğrultusunda, hem sektöre destek olmak hem de gayrimenkul sektörünün önemine vurgu yapmak için Gayrimenkul Zirvesi’ne Zirve Sponsor olarak katılım gösterdik. Hem yurtiçinde hem yurtdışında Türkiye’nin gayrimenkul sektöründeki değerini arttırmaya yönelik çalışmalarımız devam edecek. Halk GYO olarak alternatif finansal yatırım araçları geliştirerek, müşteri ve yabancı yatırımcıların sayısında artışa yardımcı olarak ülkemizin marka değerine katkıda bulunmayı hedefliyoruz.”

Halk GYO’dan şehirlerin kalbinde yükselen projeler…
     İzmir’in en prestijli bölgesi olan Alsancak’ta Teknik Yapı – Halk GYO ortaklığında hayata geçirilmesi planlanan yeni proje için hazırlıklar devam ediyor. Stratejik konumu ve yaşanılabilir alanlarıyla şehrin kalbinde yer alacak proje; ticaret, konut ve turizm alanlarından oluşan karma özelliklere sahip olma avantajını sunacak.
     Şirketin, Vakıf GYO ortaklığı ile 2015 yılında hayata geçirdiği Sancaktepe’de yer alan Bizimtepe Aydos ile 2016 yılında Er Konut ortaklığı ile hayata geçirdiği Şerhistan Konutları projeleri ise bulundukları bölgelerin markalı konut projesi olma özelliğini taşıyor. Anahtar teslimlerin yaklaştığı projelerde son kalan dairelerin satışları hızla devam ediyor.

 


+ Benzer Haberler
» “İzmir’de hak arama özgürlüğü var”
» Yüksek faiz yatırımları frenliyor
» Palandöken, “Yeniyıl indirimi diye zamlı fiyattan satış yapılıyor”
» Corendon Airlines, İzmirli turizmcilerle buluştu
» TBMM’den GYODER’e takdir plaketi
» Borusan Otomotiv, BMW Genius’ları BMW tutkunlarıyla buluşturuyor
» 380 milyon dolarlık anlaşma
» Otopark yönetmeliği 30 Haziran 2019’a ertelendi
» İzmir turizminde 10 milyar dolarlık potansiyel var
» TESK’den genel sekreterlere yönelik eğitim semineri yapıldı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 10.12.2018
  Ticaret 08.12.2018
  Ticaret 07.12.2018
  Ticaret 06.12.2018
  Ticaret 05.12.2018
  Ticaret 04.12.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni