• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Hayvanlarda iyileşme süresi kısalıyor

04 Nisan 2019 Perşembe 14:00
12
14
16
18

   ► WinPet yara koruyucu korse, 500 gramlık kediden, 100 kiloluk bir köpeğe kadar tüm yaralı hayvanların iyileşme sürecini kolaylaştırıyor.

     Hayvanlarda kazalar ve operasyonlar sonrasında yaşanan yara iyileşmesi sıkıntılı bir süreç olarak karşımıza çıkıyor. Egzama, mantar gibi deri hastalıkları da benzer bir süreci doğuruyor. Hayvanın yarayı yalaması, kaşıması ve oynaması yaranın iyileşme sürecini uzatıyor. Hastanın yaraya ulaşmaması için kullanılan elizabeth yakalığı, kafesler gibi klasik yöntemler ise birçok hasta da depresyon duygusunu tetikliyor. Hayvanlarda yara iyileşme sürecini kolaylaştırmak için üretilen WinPet yara koruyucu korse hem iyileşme sürecini hızlandırıyor hem de hastanın depresyona girme riskini ortadan kaldırıyor. Yaraların üzerini kaplayan korse her ağırlıktaki hasta da kullanılabiliyor. Hayvanlarda iyileşme sürecinin elizabeth yakalığı, bandajlar, ağızlıklar gibi yöntemlerle hastayı bloke ederek yürütülmeye çalışılmasının yanlış olduğunu dile getiren Win Pet Proje Sorumlusu ve Veteriner Hekim Emirhan Yaramancı, yara koruyucu korsenin açık yarası olan hayvanlar için iyileşme sürecinin yönetilmesinde kurtarıcı olduğunu belirtti.

Hayvanlar depresyona girmeden iyileşiyor
     Kedi, köpek ve kemirgen hastalarda yara iyileşme sürecinin yönetilmesinin tüm dünyada ciddi bir sorun olduğunu belirten Yaramancı, “İyileşme süreci klasik yöntemler dediğimiz elizabeth yakalığı, dar kafesler gibi bandajlar ağızlıklar gibi yöntemlerle hastayı bloke ederek yürütülmeye çalışılıyordu. Klasik yöntemlerin her birisi hayvanlarda depresyona sebep olabiliyor. Bu depresyona bağlı olarak 8-10 günde iyileşecek yara iyileşmesi çok daha uzun süreçlerde sonuçlanıyor. Böyle sorunlar yaşandığında basit vakaların iyileşmesi dahi bir ayı buluyor. Bu durum veteriner hekimlik mesleği adına tüm dünyada çok ciddi bir sorundu. Win pet yara koruyucu korseyle bu süreç artık çok daha kısa ve olağan seyrinde devam ediyor. Klasik yöntemler olarak kabul edilen depresyon sebebi ürünlerin bundan sonra kullanılmayacağı anlamına geliyor. Hastalarımız için hekimler için ürün iyileşme sürecinin yönetilmesinde kurtarıcı görevi görüyor” açıklamalarında bulundu.
     Hayvanların elizabeth yakalığını çıkartmak için kendine zarar verdiğini kaydeden Yaramancı, “Kediler elizabeth yakalığından nefret ediyorlar, giydirir giydirmez kafalarını vuruyorlar. Köpekler yakalığı çıkartma ya da parçalama gayretinde oluyorlar. 25 kg üzerindeki hayvanların elizabeth yakalığını kırmaları 10 dakika sürüyor. Onun için yoğurt kovası, çöp kovası geçirenler oluyor. Hasta bu durumda yiyemiyor içemiyor etrafa çarpıyor. Depresyona giriyor” ifadelerinde bulundu.

“Yara koruyucu korse yırtılmıyor”
     Yara koruyucu korse kumaşının nanoteknoloji ürünlerinden biri olan vinteks kumaştan üretildiğini dile getiren Yaramancı, “Kumaşı güçlü hayvanlar bile kolay kolay yırtamıyor. Yani kumaşın yırtılma mukavemeti oldukça yüksek. Korse makasla kesilip hastaya uygun olarak şekillendirilebiliyor. Bununla beraber antialerjik ve antimikrobakteriyel özelliklere sahip. Yüzde yüz su geçirmez, ıslansa dahi hızlı kuruyor. Yara nefes alıyor dolayısıyla yara iyileşmesinde oksijensiz ortamda üreten mikroorganizmalar üreyemiyor. Nanoteknolojik özellikleri sayesinde açık yaralarda kullanılabiliyor, yaraya yapışmıyor. Şimdiye kadar kullanıp olumsuz geri dönüş yapanlar olmadı şu ana kadar, bizim sorunumuz bilinirliğimizin az olması ve pazarlama sürecinin doğru yönetilmesi. Yurtdışından ciddi talepler var, ihracat yapma gayretindeyiz” diye konuştu.

“Hasta yaşam konforunu kaybetmiyor”
     Yara koruyucu korsenin yaralar dışında deri hastalıklarında da kullanılabildiğini belirten Yaramancı, “Sadece yaralarda değil deri hastalıklarında da kullanılıyor. Deriyle ilgili tüm sorunlarda yara koruyucu korse kullanılabiliyor. Yara koruyucu korseyi derinin üzerinde suni bir doku gibi düşünün, yara iyileşmesi kumaşın altından sorunsuz bir şekilde devam ediyor. Bu süreç içinde hasta yaşam konforunu kaybetmiyor. Hasta yaşam konforunu kaybetmediği için depresyona girmiyor. Günlük hayatını devam ettirebiliyor, evde tek başına kalabiliyor” dedi.
     Hastanın korseyi çıkartmasının mümkün olmadığını söyleyen Yaramancı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Açık yara tedavisinde ve yanık tedavisinde yapışmıyor. Bütün bunların dışında çok asabi hayvanlarda ürünü doğru kullanırsanız hastayı sakinleştirebiliyorsunuz. Ürünü agresif bir hayvanda daha sıkı kullanılırsa hastada algıyı yönetiyoruz. Sıkı olduğu için hasta yarasını unutuyor sadece temel ihtiyaçlarına odaklanıyor. Daha rahat bir hayvansa normal şekilde kullanıyoruz. Dikişlerin yırtılmasını da önlüyor. Bütün dış etkenlerden koruyor.”

“Hayvanlar yarasını yaladığında iyileşme süreci uzuyor”
     Hayvanlarda yara iyileşmelerinde doğru bilinen yanlışlar olduğunu dile getiren Yaramancı, “Kediler ve köpekler yaralarını yalayarak iyileştiriyorlar derler, bu sebepten hayvanlarının yaralarını yalamasına izin veririler. Elinizde bir yara var ve ısrarlar kaşıyorsunuz kabuk olmasını önlüyor ve o yaranın iyileşmesine müsaade etmiyorsunuz. 8 günde iyileşmesi gereken yara 1 ayda iyileşecektir. Hasta yarasını her yalamasında iyileşmesini engelliyor” diye konuştu.

“Bütün kilolardaki hayvanlara oluyor”
     Yara koruyucu korsenin her kilodaki hayvana olabildiğini ifade eden Yaramancı, Hastaların kilolarına uygun bedenler var. 500 gramlık yavru kediden, 100 kiloluk köpeklere kadar bedenler var. Korse hayvanın göğsüne oturduktan sonra bütün vücuduna da oturuyor. Esas olan göğüs çevresinin ve ağırlığın oturması” dedi.
     Vücudun diğer bölgeleri için de korse yaptıklarını ifade eden Yaramancı, “Piyasada olan mevcut ürünümüz gövde aparatı ancak prototipleri hazır olan henüz ticarileşmemiş bacak aparatları, boyunluklar, başlıklar da mevcut. Öyle ki uzun burunlu köpeklerde burnunun ucundan kuyruk ucuna kadar, kısa burunlu kedilerde ve köpeklerde göz çevresinden kuyruk ucuna kadar tüm vücudu kapatabiliyoruz. Hasta bu süreçte depresyona girmeden hayatını devam ettiriyor” açıklamalarında bulundu.

   ► WinPet yara koruyucu korse nedir?

     WinPet yara koruyucu korse; ileri teknoloji ürünü, teknik kumaştan yapılmış Medikal bir üründür. İlk prototip WinPet’ler plastik su şişelerinden yapılmıştır ve iyileşme sürecinde oldukça başarılı olmuştur. Buradan hareketle Ar-Ge sürecinde plastik su şişesinin mukavemet, sıvı geçirmezlik ve hızlı kuruyabilme özellikleri WinPet’in teknik kumaşına yansıtılmıştır. Bununla beraber, ürüne katma değer sağlayacak ve işlevselliğini artıracak antimikrobiyallik, antiallerjiklik ve elastanlık ayrıca sağlanmıştır.
     Her boy ve ağırlıktaki hasta da güvenle kullanılabilen WinPet yara koruyucu korse, ergonomik tasarımı ile iyileşme sürecinde hastanın yaşam konforunu azaltmadan, yaraya ulaşarak zarar vermesini önler. Yumuşak dokusu ve vücudu birçok noktadan hafif basınç etkisiyle saran yapısıyla, hastanın kendini güvende hissetmesini sağlar. Vücudu alışık olmadığı şekilde sarılan korse ile hastanın dikkati dağılır yara ile oynama ve kaşıma davranışı azalır. WinPet yara koruyucu korse; sahipli hayvanlar, hayvan dostları, veteriner hekimler ve barınaklar için büyük bir yenilik ve kolaylık sağlamaktadır.


+ Benzer Haberler
» İzmir’in en değerlisi Göztepe
» Melas azaldı, hayvan yemi maliyeti arttı
» Fındıkta hesap çarşıya uymadı
» Temmuz’da turist sayısı yüzde 2,77 düştü
» Sebzeler yerini tropikal bahçelere bırakıyor
» Alsancak’ta ticaretin eski tadı kalmadı
» Müze gelirlerinde yüzde 53,37’lik artış
» Türkiye Bilişim Derneği’nden KOBİ’lere altın rehber
» Beyaz eşya üretiminin %75’ini ihraç ediyor
» MPİOS’den 7 milyon liralık tesis yatırımı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 24.08.2019
  Ticaret 23.08.2019
  Ticaret 22.08.2019
  Ticaret 21.08.2019
  Ticaret 20.08.2019
  Ticaret 19.08.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni