• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Hazır giyim sektöründe, Turquality destekleri artırıldı

05 Mayıs 2021 Çarşamba 12:00
12
14
16
18

Hazır giyim sektöründe, Turquality destekleri artırıldı

           HABER MERKEZİ      
     Turquality, ülkemizin devlet destekli ilk marka programıdır. Hem teşvik, hem değer oluşturan bir iş modeli olduğu için, ürün ve hizmet üreten tüm sektörler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Son dönemlerde iş süreçlerini uçtan uca dijitalleştirerek geleceğe hazırlanan işletmeler, global çapta markalaşma çalışmalarına hız katmak için rotalarını Turquality’e çevirmektedirler.   
     Turquality’de değer oluşturan konular hakkında bilgiler veren Progroup Uluslararası Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Salim Çam, şunları söyledi:
     “Turquality’nin değer oluşturduğu konuların başında S & OP stratejileri yer alıyor. Yani, Satış & Operasyon Planlama sayesinde, entegre iş planları oluşturularak, global müşteriler de talep artışı sağlanıyor. Turquality entegre iş planları kapsamında şirketler; yeni ürün planları, satış fırsat planları, gelir- kar planları, talep planları, satış - pazarlama operasyon girdileri, talep şekillenmesi, kapasite planları, stok planları, malzeme planları, lojistik planları, ürün çeşitlemesi, varsayımlar, talep dağılımı, performans göstergeleri, işletme sermayesi, kar marjları, devir hızları, bütçe kontrolleri, kök neden analizleri gibi konuları gerçekleştirerek marka değerinde ciddi artış sağlıyor” dedi.  

Turquality iş modeli ve disiplini ile ciddi döviz girdisi sağlanır
     Turquality iş modeli ve disiplini hakkında açıklamada bulunan Progroup Danışmanlık Başkanı Dr. Salim Çam, şunları kaydetti:
     “Turquality iş modelinde, ürün sektörüne çok ayrı bir değer veriyoruz. Ülkemiz, ihracat konusunda fırsatlar ülkesidir. Turquality’nin iş modeli ve disiplinini şirketlere uyarladığımızda, ciddi bir döviz girdisi sağlarız. Turquality’de danışmanlık yaptığımız ürün sektörü firmalarında, önce yapılan çalışmaları detaylı bir şekilde analiz edip, hedef kitleyi tespit ederek, kaynak ve kabiliyet planlarını oluşturuyor ve bir yol haritası çiziyoruz. Bu çalışmanın 423 alt süreç yönetimi var. Ardından, doğru algoritma kurulduğunda, sistem otomatik bir hızla çarkını döndürmeye başlıyor ve ardından döviz yağmaya başlıyor. Son zamanlardaki yüksek teknoloji ataklarımız ve çalışmalarımızla da, dünyanın en cazip ülkesi konumundayız” diye konuştu.

Turquality firmalara, hangi konularda, nasıl bir ivme kazandırıyor
     Ürün ihracatı yapan markalar için Turquality desteği almanın koşulları hakkında bilgiler veren Progroup Başkanı Dr. Salim Çam, konuşmasına şöyle devam etti:
     “Müracaat eden markanın, Türkiye’de tescilinin yapılmış olması gerekiyor. Yurtdışında da, ibraz edeceği iş planında belirtilecek hedef pazarlarının en az birinde, aynı markanın tescil edilmiş olması gerekiyor. Ürün ihracatı için son 3 yıl ihracat yapma, ürün ihracat ortalamasının en az 3 milyon tutar oranında olması gerekiyor. Hazır giyim sektörüne verilen Turquality destekleri, 2021 yılında artırıldı. Verilen destekler tabloda yer alıyor” şeklinde konuştu.


+ Benzer Haberler
» Kurulu gücün yüzde 52’si YEKA’dan
» Kamuda işe alımlar tek kapıdan yapılacak
» Mobil ödeme alışverişleri 2,5 katına çıktı
» “Türkiye’nin çıkışı üretimde, yeni girişimcilere ihtiyaç var”
» İsraf edilen ekmeğin üretiminde yıllık 18 bin kamyon un kullanılıyor
» DHL Global Forwarding’den Türkiye’ye doğrudan demiryolu hizmeti
» e-menşe belgesinde blokzinciri uygulamaları
» Türk Eximbank, 785 milyon ABD doları tutarında kaynak sağladı
» “Belirsizliğin ortadan kaldırılması tüm taraflara fayda sağlayacak”
» Günlük vak’a sayısı 11.394, iyileşen sayısı 37.261


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 12.05.2021
  Ticaret 11.05.2021
  Ticaret 10.05.2021
  Ticaret 07.05.2021
  Ticaret 06.05.2021
  Ticaret 05.05.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni