• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Kariyer  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  HABERLER  |  GÖRÜNTÜLÜ HABER  |  ÖZEL RÖPORTAJ  |  İHALELER  |  FİNANS  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

Hazırgiyimciler ihracatlarını artırmak istiyor

19 Nisan 2017 Çarşamba 17:00
12
14
16
18

Hazırgiyimciler ihracatlarını artırmak istiyor

   ► Türkiye’de ekonominin ve rekabetin konuşulması gerektiğini ifade eden Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Emre Kızılgüneşler, daha fazla çalışıp ihracatlarını artırmaları gerektiğini söyledi

           FATİH ÖZKILINÇ     
     Hazırgiyim ve Konfeksiyon ihracatının mümkün olduğu kadar artması gerektiğini belirten Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Emre Kızılgüneşler, “Türkiye’nin ve dünyanın içinde bulunduğu durum belli.  Çok kısa zamanda önemli seçimler geçirdik. Ekonomiyi hep arka planda bıraktık. Özellikle bu saatten sonra Türkiye’de artık ekonomi, rekabet konuşulmalı.

     Yapısal reformlar bir an önce hayata geçirilmeli ve hızlı bir atağa geçmemiz lazım. Çünkü son iki senede maalesef rakiplerimiz merdivenleri çıkarken biz yerimizde durduk, başka işlerle uğraştık. Artık bu farkı kapatmak içinde basamakları üçer, beşer çıkmamız gerekiyor. Hep birlikte çok çalışmalıyız. Müşterilerimizi memnun edecek uğraşlar içine girmeliyiz. Tahmin ediyorum biz kendi işimize konsantre olursak Türkiye’ye de gerekli faydayı sağlayacaktır” dedi.

     Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin 2016 yılı Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı Ege İhracatçı Birlikleri konferans salonunda gerçekleşti. Genel kurul toplantısında konuşan Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Emre Kızılgüneşler, 2016 yılında birlik olarak kendilerini başarılı görmediklerini ifade ederek “Hiçbir sebep başarısızlığı gerektirmez. Bizim daha fazla çalışıp ihracatımızı artırmamamız lazım” ifadelerini kullandı.

     “2017 yılını cüz bir artışla kapatacağız”
     Ege İhracatçı Birlikleri bünyesindeki 12 birlik arasında en fazla ihracat yapan birlik olduklarını belirten Kızılgüneşler, “En dinamik çalışan, en fazla eğitim yapan birliğiz. Bunlarla gurur duyabiliriz ama ihracatımızı artırmadığımız sürece bunların taçlandırılması gerçekleşmiyor. 2017 yılında ilk çeyreği geride bıraktık. Rakamlar yine 2017 yılını cüz bir artışla kapatacağımızı gösteriyor.  Belki biraz daha üstüne de çıkabiliriz. Hedefimizin ihracatımızı 2 milyar dolarlar seviyesine taşımak olması gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

     Pazarlamaya ağırlık verecekler
     Birlik olarak seneyi pazarlamaya ağırlık vererek geçireceklerini belirten Kızılgüneşler, “Bu seneyle ilgili özellikle 2018 Nisan’ına kadarki süreci söylemek gerekirse biraz daha pazarlama tarafına ağırlık verme düşüncesindeyiz. Bu konuda yönetim kurulu olarak çalışmalarımız devam ediyor. Fuar katılımlarına devam edeceğiz. 5 Mayıs gecesi tasarım yarışmamızı tekrar gerçekleştireceğiz. Bu sefer daha da enteresan bir lokasyonda olacak. Aynı zamanda bir iki tane daha teknolojik konularla ilgili gelişmeler var. Bir tanesi Ege İhracatçı Birlikleri aplikasyonu yazılıyor bu sayede üyelerimize daha yakın iletişimde olacağız.  Bu çok önem verdiğimiz konu diğer bir konu da bitubi dediğimiz dijital ortamda müşterilerle tanışma platformu hazırlığı var.

     Forsus dediğimiz bir Alman şirketiyle işbirliğimiz olacak. Bununda kısa zamanda duyurusunu yapacağız. Tahmin ediyorum yüz kadar şirketle ilk senesi bedelsiz olmak üzere Avrupa’daki bir çok müşteriyle online ortamda buluşma fırsatı sağlayacağız. Bunlar hem KOBİ niteliğindeki hem büyük çaptaki firmaların direk satın almalarıyla alakadar bir online platform” ifadelerini kullandı.
     Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin 2016 yılı Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı’nda, 2017 yılı bütçesi 4 milyon 790 bin TL olarak benimsenirken, 2017 yılı iş programı da kabul edildi.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Türkiye siyasi denetim sürecine alındı
» Gelinlik ve abiyeye ‘Dolar’ darbesi
» Analistler TL’de değerlenmenin sürebileceğini belirtiyor
» Ülke nüfusunun üçte birini çocuklar oluşturdu
» Türkiye’nin gururu ve onuru herşeyin üzerindedir
» Hazine’nin kasasına 657 milyon euro girecek
» İşte en çok arzu ettiğimiz tatil
» Dijital reklamcılık 2016’yı büyüme ile kapattı
» Geleceği yazacak kadınlar aranıyor
» TEMA Vakfı herkesi TEMASTA olmaya davet ediyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 26.04.2017
  Ticaret 25.04.2017
  Ticaret 24.04.2017
  Ticaret 22.04.2017
  Ticaret 21.04.2017
  Ticaret 20.04.2017
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    1