• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

HP’den Koruncuklara robotik ve kodlama eğitimi

14 Mayıs 2018 Pazartesi 13:00
12
14
16
18

HP’den Koruncuklara robotik ve kodlama eğitimi

   ► Koruncukköy Bolluca’ya teknoloji laboratuvarı kuran HP, çocuklara Geleceğin Bilişimcisi- robotik ve animasyonla kodlama eğitimleri veriyor.

           HABER MERKEZİ     
     HP, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (Koruncuk) ve nabutech ile işbirliği yaparak, çocukların teknoloji ile yakınlaşmalarını hedefleyen önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor. Proje kapsamında Koruncukköy Bolluca’ya teknoloji laboratuvarı kuran HP, çocuklara Geleceğin Bilişimcisi-  robotik ve animasyonla kodlama eğitimleri veriyor.
     HP Türkiye, eğitimde fırsat eşitliğine ve ülkemizin teknolojik gelişimine katkı sağlama misyonuyla Koruncuk Vakfı himayesindeki Koruncukları robotik ve animasyonla kodlama ile tanıştırıyor.

     nabutech eğitmenlerinin katkısı ve HP gönüllü çalışanlarıyla birlikte bir yıl boyunca sürecek proje kapsamında, Koruncukköy Bolluca’ya tamamen HP ürünleriyle donatılmış bir teknoloji laboratuvarı kuruldu.
     Elektronik tasarım, Nesnelerin İnterneti (IOT) ve otomotiv elektroniği alanlarında İTÜ Teknokent’te faaliyet gösteren ve AR-Ge çalışmaları yürüten nabutech şirketinin eğitmenleri ve HP gönüllüleri projenin ilk etabında toplam 53 öğrenciye haftada 12 saat eğitim veriyor. İlk etap tamamlandığında her öğrenci 8 saat robotik ve 8 saat animasyonla kodlama eğitimi almış olacak.

Projenin Urla’daki çocuk köyüne de uygulanması planlanıyor
     HP Türkiye Genel Müdürü Filiz Akdede, “Yakın gelecekte robotik ve simülasyon teknolojilerinin eğitimde geniş bir yer tutacağına inanıyoruz. HP olarak fiziksel ve dijital dünyayı birleştiren cihazlar geliştirmenin yanında teknoloji kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla sosyal sorumluluk projeleri de gerçekleştiriyoruz. Çünkü çocuklarımızın sadece teknoloji tüketicisi olmasını değil, teknolojiyle yenilikler üretmelerini istiyoruz. Bunun için de yazılım, kodlama ve eğitici oyunlar yoluyla çocukların donanımının zenginleştirilmesi gerektiğine inanıyoruz.

     Koruncuk Vakfı, korunma ihtiyacındaki çocukların eğitim, sağlık ve barınma hakkına sahip çıkarak çok değerli projeler gerçekleştiriyor. Bu nedenle projemizi güçlendirmek için onlarla işbirliği yapmaya karar verdik. İlk etapta projemiz Bolluca’da bulunan Koruncukköy’de sürüyor fakat ilerleyen dönemde Koruncuk’un İzmir Urla’da kuracağı Çocukköyünde de bu projemizi hayata geçirmeyi ve devamını sağlamayı planlıyoruz” dedi.

     “Çocuklarımızın özgüvenli, ayakları üzerinde durabilen, mücadele gücü yüksek, haklarını koruyabilen bireyler olması için uğraş veriyoruz” diyen Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı Genel Müdürü Ayşe Güveniş, “Koruncukköy Bolluca’da, çoğunluğu 7-11 yaş aralığında olan yaşayan çocuklarımız var. Burası sadece bir yuva olmanın ötesinde gençlik evi, idari ve sosyal hizmet binası, çocuk yuvası, kütüphanesi, oyun parkı, spor sahaları ve kültür merkeziyle çocukların sosyal ve bilişsel gelişimleri için donatılmış bir tesis. Çocuklarımızın en ufak ihtiyacını atlamaksızın kaliteli ve kapsamlı bir hizmet sunmak için çalışıyoruz. HP’nin hayata geçirdiği robotik ve kodlama eğitimi de teknoloji çağında yetişen çocuklarımız için önemli bir fırsat. Uzun soluklu bu proje için hem bizler hem de çocuklarımız büyük heyecan duyuyoruz” dedi.

     Teknogirişim programında onay almış bir teknoloji start-up’ı olan nabutech kurucu ortağı İlke Kurt, “Geleceğe yatırım ancak geliştirmeyle, üretimle, tasarımla, teknolojiyi satın almak yerine geliştirmekle yapılabilir. Biz bu ülkenin geleceğine, yarının mühendislerine, bilişimcilerine, yazılımcılarına, mucitlerine inanıyoruz. HP ve Koruncuk Vakfı’yla birlikte bu projenin bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

 


+ Benzer Haberler
» KDV ve ÖTV’de bahar müjdesi
» Soyer: “İzmir’de raylı sistemi iki kat artıracağız”
» NISSAN, uzatılan ÖTV ve KDV indirimlerini sıfır faizle destekliyor
» Atığı yönetenler iklimi değişikliğini engelleyebilir mi?
» Yarışmak isteyen gençler için büyük fırsat
» “İstihdam seferberliği doğru bir hamle”
» Dijital tarımda yerli ve milli ürün ‘Filiz’
» Fındıkta 1 milyar dolar gelir kaybı olabilir
» İzmirli gençler, Vodafone Freezone Son Ses Online Müzik Yarışması’nda yarı finale yükseldi
» Expomed Fuarı sektörü bir araya getirmeye hazırlanıyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 21.03.2019
  Ticaret 20.03.2019
  Ticaret 19.03.2019
  Ticaret 18.03.2019
  Ticaret 16.03.2019
  Ticaret 15.03.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni