• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

İdea Teknoloji Çözümleri’nden yeni tebliğ semineri

15 Kasım 2019 Cuma 09:00
12
14
16
18

İdea Teknoloji Çözümleri’nden yeni tebliğ semineri

   ► İdea Teknoloji Çözümleri, 19 Ekim 2019’da resmi gazetede yayımlanan yeni tebliğler kapsamında e-Fatura, e- Arşiv Fatura, e- İrsaliye ve e-Defter uygulamalarını açıklayan bir seminer düzenledi.

           HABER MERKEZİ     
     İdea Teknoloji Çözümleri, Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından 1 Ocak 2020 itibarıyla e-Fatura mükelleflerine e-Arşiv Fatura’ya geçme zorunluluğunun duyurulması üzerine, 19 Ekim 2019’da Resmi Gazete’de yayımlanan 3 Sıra no.lu e-Defter Genel Tebliği İle e-Defter uygulamasında, 509 Sıra no.lu VUK Genel Tebliği ile e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e-İrsaliye ve diğer belgelere ilişkin düzenlemelerle ilgili kapsam ve detayları farklı sektörlerden firma yetkilileriyle paylaştı.

     Tekfen Tower’da düzenlenen seminerde, yeni tebliğin 220 bin yeni mükellefin e-Fatura’ya geçmesini zorunlu kıldığını anlatan İdea Teknoloji Çözümleri yetkilileri, firmaların elektronik uygulamaların getirdiği yeni düzenlemeler doğrultusunda geçiş sürecine hazırlanmaları gerektiğinin altını çizdi.

     Seminerin açılış konuşmasını gerçekleştiren İdea Teknoloji Çözümleri AR-GE Direktörü Yalçın Tercan, e-Defter ve e-Fatura’nın dünya standartlarında  uygulandığını, birçok global firmanın mali yıl değerlendirmelerini e-Defter standardı olan XBRL üzerinden gerçekleştirdiğini anlattı. İdea Teknoloji Çözümleri olarak e-belgeler üzerinden yapay zeka, doğal dil işleme gibi teknolojileri kullanarak ürettikleri katma değerli çözümlerin firmalara yarattığı avantajlardan bahsetti.

     İdea Teknoloji Çözümleri Ar-Ge Yöneticisi İlknur Gür Nalçacı e-Fatura ve e-Arşiv Fatura‘daki değişiklikleri aktarırken, İdea Teknoloji Çözümleri Ürün Yöneticisi Mukadder Akpınar,  VisionPlus ile e-Arşiv Fatura çözümlerinin kullanım kolaylığından bahsetti. Katılımcılara, VisionPlus’ın kullanıcı dostu bir portal üzerinden tüm faturaların kontrol edilebileceği, ortak ödeme noktası özelliği, faturaların üç farklı formatta portal yüklenmesinden çok bayili firmalarda yetkilendirme kolaylığına kadar Vision Plus’ın kullanıcılarına sunduğu avantajlar hakkında bilgi aktardı.

     Seminerin son konuşmacısı Ar-Ge Proje Yöneticisi Taner Toraman ise e-Defter ve diğer GİB uygulamalarıyla ilgili yeni zorunluluklar ve kapsamları hakkında bilgiler verdi. Seminer konuşmalarının ardından katılımcıların soruları İdea Teknoloji Çözümleri yetkilileri tarafından cevaplandı.


İdea Teknoloji Çözümleri hakkında:
İdea Teknoloji Çözümleri, 2005’te, şirket süreçlerinin daha etkin yönetimini sağlayacak, yazılım teknolojilerine dayalı çözümler geliştirmek amacıyla kuruldu. Bugün Türkiye ve dünyada, geniş satış-dağıtım ağına sahip kuruluşların uzun vadeli iş ortağıdır. Vergi teknolojileri alanında elektronik finansal uygulamaların ülkemizdeki tesis ve yaygınlaşma sürecinde öncü rol üstlenmiştir. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından onaylanan ilk e-Fatura özel entegratörüdür. İdea Teknoloji Çözümleri Ar-Ge Merkezi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 2016 Ar-Ge Merkezleri Performans Endeksine göre IT sektöründe faaliyet gösteren Ar-Ge Merkezleri içinde üçüncü sıradadır. Türkiye’nin 500 büyük hizmet ihracatçısı arasında yer almaktadır. Bilişim 500 Listesi CRM Yazılımı kategorisinde en büyük yerli şirkettir.
www.ideateknoloji.com.tr - www.vergiteknolojileri.com.tr


 


+ Benzer Haberler
» Günlük vak’a sayısı binin altına inmiyor
» Nisan ayı işsizliği % 12,8
» Zeytin ve zeytinyağı internet satışına denetim geliyor
» BAE ile gıdada yeni iş birliklerinin temeli dijitalde atıldı
» TCMB yatırımcılarla videokonferans gerçekleştirdi
» BDDK’dan 7 bankaya idari ceza
» Çin’de talep artınca ÜFE de yükselmeye başladı
» Girişim ekosistemi sağlık sektörüyle büyüyor
» Kemeraltı çarşısı da turuncu çember içinde
» Otomotiv’de Türk Yazılım Şirketi tüm Dünyaya araç kiralayacak


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 11.07.2020
  Ticaret 10.07.2020
  Ticaret 09.07.2020
  Ticaret 08.07.2020
  Ticaret 07.07.2020
  Ticaret 06.07.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni