• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

İESOB’nin ilçe iftarları tamamlandı

20 Mayıs 2019 Pazartesi 13:00
12
14
16
18

İESOB’nin ilçe iftarları tamamlandı

           HABER MERKEZİ     
     İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB), gelenekselleştirdiği ilçe iftarlarını tamamladı.  Her yıl merkezde ve ilçelerde gerçekleştirdiği iftarlarla oda başkan ve yöneticileri ile bölgelerdeki yerel idarecileri biraraya getiren İESOB, bu yıl 6 ayrı bölgede iftar düzenledi..

Yoğun ilgi
     İESOB’nin ilçe iftarları bu yıl Yarımada Bölgesi’nde başladı. Urla’daki iftara Karaburun, Seferihisar, Çeşme ve Urla’da faaliyet gösteren odaların başkan ve yöneticileri ile yerel yöneticileri katıldı. Ödemiş iftarına Kiraz, Beydağ ve Ödemiş ilçelerinin, Kemalpaşa iftarına Bağyurdu, Armutlu, Kemalpaşa ve Ören ilçelerinin, Tire’deki iftara Selçuk, Bayındır, Tire, Çırpı ve Torbalı ilçelerinin, Aliağa’daki iftara Foça, Aliağa ve Menemen ilçelerinin, Bergama’daki son iftara ise Poyracık, Dikili, Bergama ve Kınık ilçelerinin esnaf temsilcileri katıldı.

     İESOB’nin  düzenlediği bölge iftarlarına ilçelerin kaymakamları ve belediye başkanları da katıldı. Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, Karabarun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, Urla Cumhuriyet Başsavcısı Tuncay Çelik, Urla Kaymakamı Önder Can,  Beydağ Kaymakamı Gürkan Üçüncü, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, Kemalpaşa Kaymakamı Kemal Kızılkaya, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrısever, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, Aliağa Kaymakamı Erhan Günay, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Bergama Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, ilçelerin meslek kuruluşları yöneticileri, kefalet kooperatifleri idarecileri, siyasi parti temsilcileri, müftüler, kurumların müdürleri esnaf teşkilatını yalnız bırakmadılar.

Ramazan mesajları
     İftarlarda oda yöneticilerine mesajlar veren İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, Ramazan ayının değerinin iyi kavranması gerektiğine dikkat çekti.
     Ramazan ayının sabır, bereket ve paylaşım ayı olduğunu hatırlatan Mutlu, teşkilat üyelerine tavsiyelerde bulundu. Mutlu konuşmalarında şunları söyledi: ‘Ramazan ayı, insanlara ruhlarını, kalplerini arıtabilmeleri için fırsatlar sunar. Bu çerçevede yetime öksüze, fakire fukaraya, sahip çıkın. Yardımların makbulü gizli yapılanlardır. Günlük yaşamınızda, işlerinizde sevgi ve saygıyı esas alın. Bir olayı, bir kişiyi, iş hayatınızda veya sosyal yaşamınızdaki gelişmeleri değerlendirirken empati kurmayı ihmal etmeyin. Bu şekilde hoşgörünüz artacak, en sıkıntılı durumlarda bile bir çıkış noktası bulmanız kolaylaşacaktır. Ana babanız hayatta ise, kıymetini bilin.  Onları hoş tutmak, ihtiyaçlarını gidermek görevimizdir. Kalp kırmamaya özen gösterin, aranızdaki kırgınlıkları bitirin. Devlete millete sahip çıkın. Öfkenize ve nefsinize hakim olun. Öfke ve nefis bir olup aklın önüne geçmesin. Sabretmesini bilmek ise her işin sonunda hayırlara vesile olur. Sabırlı olan kazançlı çıkar.’


+ Benzer Haberler
» Ağustos’ta kurulan şirket sayısı % 26,34 azaldı
» Finans dünyasının yıldızları Sardis için toplandı
» Kruvaziyer gemiler İzmir’e geri dönüyor
» Çinliler, Türk kuru meyvelerini çok sevdi
» İzmir’de bulunan sürücü kurslarına eğitim
» Temizlik ve hijyen rekabette fark yaratıyor
» Tedavide ‘ameliyathane’ muamması
» ZES sıfır emisyon için yatırımlarını sürdürüyor
» Kışın artan faturaların çözümü Multipor’da
» Pastacılar İzmir’de buluşacak


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 21.09.2019
  Ticaret 20.09.2019
  Ticaret 19.09.2019
  Ticaret 18.09.2019
  Ticaret 17.09.2019
  Ticaret 16.09.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni