• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

İl başkanlarına ayda 2 kez buluşma teklifi

11 Temmuz 2019 Perşembe 18:00
12
14
16
18

İl başkanlarına ayda 2 kez buluşma teklifi

   ► İYİ Parti İzmir İl Başkanı Kırkpınar, kentin sorunlarını konuşmak için il başkanlarının 15 günde bir buluşması gerektiğini söyledi.

           SEZA NUR DEMİRPARMAK     
     Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar’ı İYİ Parti İl Başkanlığı’nda ziyaret etti. 23 Haziran seçimlerinden sonra İYİ Parti’ye ilk ziyaretini gerçekleştiren CHP İzmir İl Başkanı Yücel, toplantıda önemli mesajlar verdi. İYİ Parti İzmir İl Başkanı Kırkpınar, kentin problemlerini konuşmak ve çözmek için CHP, AKP ve İYİ Parti il başkanlarının 15 günde bir araya gelmeli teklifinde bulundu.

“Dayanışma amacına ulaştı”
     İstanbul seçim sonuçlarının siyaset tarihi için çok önemli olduğunu ifade eden Yücel, İzmir’de 31 Mart seçimlerinde İzmir’de yapmış olduğumuz dayanışma amacına ulaştı. İstanbul seçimlerinin iptaliyle birlikte yine aynı dayanışmayı sahaya ve sandığa yansıttık. Sonuçlar gerçekten umut verici oldu. Siyaset tarihi için anlamlı. Ülkemizin yeniden demokratikleşmesi yolunda parlamenter sistem bu yönde yapılan çalışmalara çok önemli bir katkısı olduğunu düşünüyorum. İzmir seçimlerine olan katkınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Ardından İstanbul seçimlerinde bir fiil çalıştınız, İYİ Parti İzmir teşkilatı orada destek verdi ve neticede ülkemizde umut olan yeni bir sayfa açıldı. Çünkü insanları kutuplaştıran, ötekileştiren siyaset anlayışının Türkiye’ye faydası olmadığını herkes gördü. Herkesi kucaklayan bir yönetim anlayışıyla yönetilecek. Biz CHP olarak üstümüze düşen her şeyi yapacağız. İzmir’in daha iyi hizmet alması için yapılması gereken ne varsa bu konuda merkezi hükümetin desteğini gerektirecek konularda birlikte hareket edersek İzmir’e daha iyi hizmet ederiz diye düşünüyorum” açıklamalarında bulundu.

“Demokrasi yoksa siyasi ve ekonomik istikrar olmaz”
     CHP ve İYİ Parti iş birliğinin demokrasi için önemli olduğunu belirten İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, “Türkiye’de demokrasi hukukun adaletin yok sayılır hale geldiği dönemde CHP ve İYİ Parti iş birliği ile bu tıkanıklığı açmak, Türkiye’nin normalleşmesini yeniden hissetmek demokratik hakların kullanılmasında engellerin kalkması, millet iradesinin her şeyin üstünde olduğunu, milletin devlete güveninin yeniden tesisi edilmesi noktasında verilen mücadele sonuç alınmış bir anlam taşıyor. Yaşadığımız zamanda demokrasinin olmadığı coğrafyalar var. İnsanların huzurlu mutlu olmasını sağlayan tek şey demokrasidir. Demokrasinin olmadığı yerde siyasi ve ekonomik istikrar olmaz. Ekonomik anlamda büyük özverilerle ekonomik sıkıntılar aşılabilir ama toplumsal kutuplaşmanın açacağı yaralar kolay iyileştirilemiyor. Biz Türkiye’nin her türlü derdine çare olmak için bir araya geldik. Bir yandan demokrasiye sahip çıktık, kutuplaşmayı ortadan kaldıracak nefes alma süreç yaşadık” dedi.

     İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 23 Haziran seçimini kazanmasıyla ilgili konuşan Kırkpınar, “İstanbul seçimleriyle ilgili de mazbatası alınmış bir seçimken 6 Mayıs akşam saatlerinde seçimin iptal edilip yenileceği yönünde kamuoyu duyurusuyla karşılaştık. Şahsen 150-200 bin civarında oy farkı bekledim. Ancak İstanbul’a gidince fikrim değişti. En güçlü oldukları ilçelerde karşılaştığımız tablo 400-500 bin fark yönündeydi. Çünkü bizim milletimiz mazlumun, hak gaspına uğramış insanların yanında yer alır. Bu bir hak gaspıydı bunun cevabını sandıklarda aldılar. Bizim kimseyle düşmanlığımız yok biz Türkiye’nin yeniden fabrika ayarlarına dönmesi için gereken siyasi kimlikleriz” diye belirtti.

“Buca metrosu onay bekliyor”
     Metropol ilçelerde ulaşım olarak en büyük sıkıntıyı yaşayan ilçenin Buca olduğunu ifade eden Kırkpınar, “Projesi finansmanı sağlanmış sadece onay bekleyen bir metro var. Yerelde bizlerin, genelde merkezi hükümetin bu tip olaylarda özverili makul ve anlaşılır konularda bir araya gelmesinden yanayım. Yerel hizmet akışının sağlanması partiye oy vermişlere değil tüm İzmir’e gelecek. AKP, İYİ, CHP il başkanları olarak 15 günde bir araya gelerek ilin temel problemleriyle ilgili merkezi hükümetten nasıl bir destek alabiliriz. Milletin beklediği ulaşım gibi temel problemlerin aşılması lazım. Hizmet herkesin hakkı. Bu hizmeti partizanlık gibi bir tutumla engellemek İzmirliye yakışmaz” diye konuştu.


+ Benzer Haberler
» Yaş meyve sebze sektörü Antalya’da buluştu
» Ar-Ge 250 açıklandı: Zirvede yine ASELSAN var
» Oda, Borsa ve STK’lardan destek
» TZOB ve FAO iş birliğini daha ileri aşamaya taşıyacak
» Yüzde 50 gümrük vergisi ABD’ye çelik ihracatını azaltır
» İMDER, 596 milyar dolarlık inşaat projelerine odaklandı
» Rüzgar enerjisinin merkezi Avrupa’da kapasite büyümesi risk altında
» Başkan Tugay ‘yatık bina’ sakinleri ile Vali’ye gidecek
» 2020’ye ‘bembeyaz’ başlangıç
» Çeşme’nin 2020 yılı bütçesi 202 milyon 700 bin lira


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 17.10.2019
  Ticaret 16.10.2019
  Ticaret 15.10.2019
  Ticaret 14.10.2019
  Ticaret 12.10.2019
  Ticaret 11.10.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni