• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Kariyer  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

İlaç Sektörü Orta Doğu ve Afrika pazarında görücüye çıkıyor

14 Nisan 2017 Cuma 10:00
12
14
16
18

İlaç Sektörü Orta Doğu ve Afrika pazarında görücüye çıkıyor

           ANKARA TİCARET     
     Dört yıldır ilaç endüstrisinin önde gelen firmalarını tek bir çatı altında toplayan CPhI İstanbul İlaç Bileşenleri Fuarı’nın 2018’deki yeni adresi belli oldu. CPhI Fuarı, yeni ticari ortaklıkların oluşması için Orta Doğu ve Afrika ülkeleri arası ilaç ihracatının gelişmesine öncülük etmek amacıyla, 2018 yılında Abu Dhabi’de CPhI Middle East & Africa adıyla gerçekleşecek.
     Orta Doğu ve Afrika bölgesinde ilaç üretiminin desteklenmesi ve ilaç ihracatının gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla, son dört yıldır İstanbul’da gerçekleşen fuarda, ilaç sektörünü bir araya getirdiklerini belirten UBM EMEA İstanbul Marka Direktörü Mehmet Dükkancı, Türkiye’nin coğrafi konum ve üretim avantajları ile kısa sürede sağlık ve ilaç sektörü için önemli bir üs haline geldiğini söylüyor.

     Orta Doğu ve Afrika bölgesinde ülkelerin ilaç tüketiminin artmaya başladığını belirten UBM EMEA İstanbul Marka Direktörü Mehmet Dükkancı; “Büyüyen nüfus, gelişen kamu sağlık sigorta sistemleri, ülkelerde gelişen yaşam kalitesi ile birlikte bu bölgede ilaç ithalatı artıyor. Son dönemde petrol fiyatlarındaki gerilemeler sonucunda, bölge sağlık bakanlıkları jenerik ilaçların kendi ülkelerindeki üretimine ve çevre ülkelerden ithalatına sıcak bakmaya başladılar. Dolayısıyla Türkiye’nin yanı sıra Orta Doğu ve Afrika bölgesinde çok ciddi bir pazarın gelişmekte olduğunu gözlemledik” dedi.

     Bölgedeki mevcut ve potansiyel ticari ilişkilerin geliştirilmesi, üretimin desteklenmesi ve ülkeler arası dış ticaretin artırılması için CPhI Fuarı’nı önümüzdeki yıl Abu Dhabi’de organize edeceklerini aktaran Marka Direktörü Mehmet Dükkancı; “Son yıllarda hızla gelişen Türk ilaç sektöründe, Türk üreticiler ihracatı çok daha üst bir düzeye taşıdı. Aynı zamanda son dört yıl boyunca Orta Doğu ve Afrika pazarından fuarımıza gelen ziyaretçilerin sayısının sürekli arttığını gözlemledik. Bu süre zarfında, fuarımıza katılan ilaç üreticilerinden, daha fazla ihracat müşterisine ulaşmak istediklerine dair geri bildirimler aldık. Aynı zamanda bölgeden gelen ziyaretçilerden de bu fuarın Orta Doğu ve Afrika bölgesinde de düzenlenmesi konusunda davetler aldık. Katılımcılarımızdan ve ziyaretçilerimizden gelen bu geri bildirimleri de dikkate alarak, ilaç üretim sektörünün bölgede gelişmesi ve yayılması adına, önümüzdeki yıl fuarımızı Abu Dhabi’de düzenlemeye karar verdik. Fuarımızın adını da, bu değişiklikle paralel olarak, CPhI Middle East & Africa olarak değiştirdik” dedi.

     İlaç üreticilerinin Orta Doğu ve Afrika alıcıları ile buluşma yeri
     CPhI Middle East & Africa Fuarı’nı, Orta Doğu ve Afrika coğrafyasına hitap eden İlaç Endüstrisi Fuarı olarak konumlandırdıklarını ifade eden Dükkancı; “Bölgede; Türkiye, Ürdün, Mısır ve Cezayir üretim kapasiteleri olarak öne çıkan ülkelerdir. Bu fuar sayesinde her ülkeden katılımların olacağını, ilaç üretiminin bu bölgelerde desteklenmesi için tedarikçiler ile üreticiler arasında da ciddi bir buluşma ortamı olacağını öngörüyoruz” dedi.

     Fuar İstanbul’a tekrar ne zaman gelecek?
     CPhI Middle East & Africa Fuarı’nı, Orta Doğu ve Afrika coğrafyasına hitap eden İlaç Endüstrisi Fuarı olarak konumlandırdıklarını ifade eden Dükkancı;  “Türk ilaç sektörünün bölgede lider konumunda olması ve gösterdiği hızlı gelişim açısından fuarımızı ilk yıllarda Türkiye’de düzenlemek doğru bir girişim oldu. Gelecek yıllardaki fuarlarda Türkiye’den katılımın yüksek olacağını, Türk ilaç endüstrisinin ihracatla gelişmesine ciddi katkıları olacağını ön görüyoruz. Gelecek yıllarda ilaç endüstrisini dinleyerek, fuarımızı tekrar İstanbul’a getirmeye veya Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde farklı ülkelere taşımaya açığız. Bu konuda katılımcılarımızı dinleyeceğiz” dedi.

     İstanbul, Amsterdam Ofisleri Birlikte Hazırlıyor
     CPhI Middle East & Africa Fuarını 3 – 5 Eylül 2018 tarihleri arasında ADNEC Abu Dhabi Fuar Merkezinde düzenleyeceklerini belirten Mehmet Dükkancı; “UBM EMEA İstanbul, Amsterdam ve Abu Dhabi ofislerinin iş birliğiyle fuarımızın ön hazırlıklarını tamamladık. 8 – 10 Mart 2017 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezinde düzenlediğimiz CPhI İstanbul fuarında da, gelecek yıl Abu Dhabi’de düzenleyeceğimiz fuarımızın ön satışını yapmaya başladık. CPhI İstanbul 2017 Fuarında, Türk ve uluslararası katılımcılarımıza 1.130 m2’lik yer satışı gerçekleştirdik. Çin ve Hindistan Pavilyonları için sözleşmeleri imzaladık. Çin ve Hindistan’a ek olarak, farklı ülkelerden de Pavilyon Katılımlarını önümüzdeki aylarda bekliyoruz. Önümüzdeki 18 ay boyunca da, fuarımızın satış, hazırlık, tanıtım, organizasyon çalışmalarını İstanbul ve Amsterdam ofisleri üzerinden birlikte yöneteceğiz. İhracat pazarlarını geliştirme çabasında olan tüm Türk ve yabancı ilaç sanayicilerini CPhI Middle East & Africa fuarına katılmaya, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde ilaç ticareti yapabilecekleri potansiyel partnerler ile buluşmaya davet ediyoruz” dedi.

 


+ Benzer Haberler
» İzmir Gündoğdu meydanında milyonlar ‘İnce’ dedi
» Patates ve soğan zammında amaç; ‘İthalat’
» Petkim’den sermaye işlemleri bildirimi
» Otokoç Otomotiv 90. yaşında
» Arkadaşlıklarını çizen minik ressamlar ödüllerini aldı
» Arkas Trio’dan “Romantik Triolar” albümü raflarda
» “Hayvanlara hakları mücadelemiz devam edecek”
» ÇKS kaydı için son gün 30 Haziran 2018
» İmar Barışı dolandırıcılarına dikkat!
» Egelilerden, üniversite- sanayi iş birliğinde yeni adımlar


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 22.06.2018
  Ticaret 21.06.2018
  Ticaret 20.06.2018
  Ticaret 19.06.2018
  Ticaret 18.06.2018
  Ticaret 14.06.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni