• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

İnci Vakfı Çocuk Orkestrası, 23 Nisan’ı coşkuyla kutlamak için herkesi konser klibini izlemeye davet ediyor

23 Nisan 2021 Cuma 12:00
12
14
16
18

İnci Vakfı Çocuk Orkestrası, 23 Nisan’ı coşkuyla kutlamak için herkesi konser klibini izlemeye davet ediyor

           HABER MERKEZİ      
     Cevdet İnci Eğitim Vakfı’nın çocukları müzik ve sanat aracılığıyla sosyal açıdan güçlendirmeyi hedeflediği projesi İnci Vakfı Çocuk Orkestrası’nın her yıl 23 Nisan’da verdiği konser, bu sene mini konser klibi olarak Cevdet İnci Eğitim Vakfı Youtube kanalı ve IGTV’de yayınlanacak.
     Mini konserde İnci Vakfı Çocuk Orkestrası ile Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki çocuk koroları ve sanatçı Candan Erçetin birlikte yer alıyor.

     Cevdet İnci Eğitim Vakfı’nın çocukları müzik ve sanat aracılığıyla sosyal açıdan güçlendirmeyi hedeflediği projesi İnci Vakfı Çocuk Orkestrası, her sene 23 Nisan’da sahnede canlı olarak gerçekleştirdiği geleneksel bayram konserini pandemi koşullarına uygun bir şekilde hayata geçiriyor. Orkestra bu yıla özel hazırladığı geniş katılımlı konser klibiyle Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu yaşamayı hedefliyor.
     Cevdet İnci Eğitim Vakfı Youtube kanalında, 23 Nisan’da yayınlanan mini konser klibinde, İnci Vakfı Çocuk Orkestrası ile Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden çocuk koroları ve sanatçı Candan Erçetin birlikte yer alıyor. Zor şartlar altında da olsa klip için heyecanla çalışmalarını gerçekleştiren çocuklar ve tüm yoğunluğuna rağmen zaman ayırarak emek veren Candan Erçetin sayesinde ortaya 23 Nisan coşkusunu yansıtan, unutulmayacak bir video klip çıktı.   

     İnci Vakfı Çocuk Orkestrası’nın eşlik ettiği “Sevgiyle Buluşan Sesler” mini klibinde, Sev Kardeşim, Hayat Bayram Olsa parçaları ile İzmir Marşı yer almakta. Klip görüntüleri, Bornova Belediyesi iş birliğiyle, İzmir Naldöken Kültür Merkezi ve Homeros Vadisi’nde çekildi. İnci Vakfı Çocuk Orkestrası’na klipte Artvin Çocuk Korosu, Ayvalık Belediyesi’nin destek sağladığı Zeytin Çekirdekleri Korosu, Çanakkale İstek 1915 Okulları Korosu, Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Korosu, Denizli Pamukkale Eğitim Vakfı Özel Pev Okulları Çocuk Korosu, İzmir Kemalpaşa Korosu, İzmir Ödemiş Belediye Çocuk Korosu, Lüleburgaz Belediyesi Çok Sesli Çocuk ve Sevgi Korosu ile Trabzon Beşirli İMKB Ortaokulu koroları eşlik etti. Candan Erçetin’in yer aldığı çekimler ise Lüleburgaz’da gerçekleştirildi.    

     Cevdet İnci Eğitim Vakfı Güç Kaynağı Ece Elbirlik Ürkmez, “Bornova Belediyesi’nin katkılarıyla 5 yıldır başarıyla devam eden İnci Vakfı Çocuk Orkestrası’nda hedefimiz müziğin zengin dünyası sayesinde, öğrencilerimizin sosyal hayatta güçlü ve topluma katkılı bireyler olmalarını desteklemek. Her sene ve her koşulda 23 Nisan çoşkusunu hep birlikte yaşamak için bu konserlere büyük önem veriyoruz. Bu konserler, çocuklarımızın kendine güvenini güçlendirirken, ailelerine de emeklerinin karşılığını görmek ve haklı bir gururun tadını çıkarma imkânı sağlıyor.

     Pandemi nedeniyle çocuklarımız canlı olarak sahne alamasa da teknolojik araçların bize sağladığı avantajları kullanarak değerli Candan Erçetin liderliğinde, farklı bölgelerden çocuklar bir araya gelerek müziklerini ve coşkularını tüm Türkiye ile paylaşmış olacak. Yaşadığımız zorlu günlerde çocuklarımız bu özel günü kutlamayı her zaman olduğundan daha fazla hak ediyor. Herkesi 23 Nisan’da sevincimizi paylaşmak, neşemize ortak olmak üzere YouTube ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeye davet ediyoruz. Başta klibimizde yer alan çocuklarımız olmak üzere bu sene imkânlarını zorlayarak da olsa projeye destek veren belediyelere ve değerli Candan Erçetin’e emekleri için Vakıf adına teşekkür ediyorum.” dedi.

     Sağlığı her şeyin önünde tutan Cevdet İnci Eğitim Vakfı, çekimler sırasında pandemi koşullarını göz önünde bulundurarak; maske, sosyal mesafe, düzenli dezenfeksiyon gibi kuralları titizlikle uyguladı.
     İnci Vakfı Çocuk Orkestrası’nın 23 Nisan mini konserine Cevdet İnci Eğitim Vakfı Youtube kanalından 23 Nisan Cuma gününden itibaren ulaşılabilir.


+ Benzer Haberler
» İzmir engelsiz kent haline geliyor
» “İkinci el otomobil bayram sonrasını bekliyor”
» Turgutlu Belediyesi kırmataş mıcır satın alacak
» Hem iş hem oyun ihtiyacını karşılıyor
» Yerin 30 metre altında bayramlaşma
» Migros’tan dünyada bir ilk: Robot TARO
» Fersan, Orka Sirke’yi satın aldı
» “Güçlü sanayi altyapısı ile gençlerimizi iş ve aş sahibi yapmalıyız”
» EÜ Mühendislik Fakültesinden uluslararası bir proje daha
» 2020, İnci Vakfı için dönüşümün yılı oldu


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 12.05.2021
  Ticaret 11.05.2021
  Ticaret 10.05.2021
  Ticaret 07.05.2021
  Ticaret 06.05.2021
  Ticaret 05.05.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni