• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

InStory ürününü Türkiye pazarında

14 Haziran 2019 Cuma 12:00
12
14
16
18

InStory ürününü Türkiye pazarında

   ► Dijital hizmet ajansı Digital Exchange, uluslararası teknoloji şirketi Insider’ın Türkiye’de çözüm ortağı oldu.

           HABER MERKEZİ     
     Dijital hizmet ajansı Digital  Exchange, uluslararası teknoloji şirketi Insider’ın Türkiye’de çözüm ortağı oldu. Bu işbirliği kapsamında Digital Exchange, Instagram’ın ‘Hikaye’ uygulamasından ilham alınarak Insider tarafından geliştirilen InStory ürününü Türkiye pazarında müşterilerinin kullanımına sundu.
     Instory uygulaması, mobil web sitesi sahibi şirketlere e-ticarette yüzde 50’lere varan oranda satışlarını artırma fırsatı sağlıyor. E-ticarettin kalbi olan mobil web’lere kolayca entegre edilebilen InStory ürünü, müşterilerine ulaşmak isteyen 20’den fazla sektöre markalarını pazarlamada yeni bir kanal açıyor.
     Insider Ticari Kanallar ve Mobil Platform Direktörü Ali Can Kamiloğlu, InStory ürününün sıfırdan üretilen bir teknoloji olduğunu belirtti. Türkiye’deki çözüm ortakları Digital Exchange’in uzmanlıklarına Insider ürünleriyle yeni yetenekler kazandırmaktan son derece memnuniyet duyduklarını söyleyen Kamiloğlu, “Digital Exchange ve Insider’in güçlerini birleştirmesiyle markaların dijital alanda stratejik ve operasyonel ihtiyaçlarını 360 derece karşılamış oluyoruz” dedi.

20 ülkede ofisi var
     Markaların pazarlama ağlarını genişletmeleri ve büyümelerini destekleyen Insider, e-ticaret siteleri üzerinden şirketlerin satışlarını artırmalarını destekleyen araçlar geliştiren bir yazılım ve teknoloji şirketi.  Insider’in Londra, Singapur, Tokyo, Dubai ve Moskova dahil olmak üzere dünyada 20 ülkede ofisi bulunuyor.

Mobil web sitesi üzerinden yeni satış kanalı
     Insider işbirliği ile mobil web üzerinden şirketlere yepyeni bir dijital pazarlama kanalı daha sunduklarını belirten Digital Exchange CEO’su Emrah Pamuk, “InStory, Instagramın ‘Hikaye’ uygulamasından ilham alınarak geliştirilen bir teknoloji. Instagram’ın ‘Hikaye’ uygulamasında ne yapılıyorsa, tüm bu uygulamaların daha fazlasını InStory ile şirketlerin mobil web sitelerinde gerçekleştiriyoruz” dedi.
     Emrah Pamuk, mobil alış-verişin toplam küresel alışverişlerin yüzde 50’sini oluşturduğunu belirtti. Insider verilerine göre de, internet trafiğinin yüzde 62’sinin mobil kanallardan gelmesine rağmen, alış-verişlerin sadece yüzde 20’si mobil kanallardan gerçekleşiyor. Pamuk, bu nedenle, mobil web sitelerindeki dönüşüm potansiyelini ve müşteri etkileşimini artırmak için geliştirilen InStory’nin, mobil web sitelerine özel geliştirilen önemli bir inovasyon olduğunu belirtti.

20’den fazla sektör müşterilerine ulaşıyor
     InStory ürününün sunduğu interaktif deneyimler sayesinde mobil web’de etkileşimi yüzde 50’lere varan oranda artırdığını vurgulayan Emrah Pamuk, sisteme ‘kişiselleştirme’ uygulaması eklendiğinde, markaların satın alma, tıklanma ve izlenme oranlarının yüzde 70’lere kadar yükseldiğine dikkati çekti. 
     E-ticaret’in yanısıra, bankadan seyahat acentalarına, havayollarından otomotive ve sigortaya kadar 20’den fazla sektörün müşterilerine ulaşmak için InStory uygulaması aktif şekilde kullandıklarını ifade eden Pamuk, “Dijital medya kullanan ve satış - pazarlama alanında farklılık yaratmak isteyen her marka, bu uygulamayı tercih etmektedir” dedi.
     InStory uygulamasının ‘Kendin Yap’ editörü sayesinde markalar yüksek kalitede görseller, gifler, videolar ve hikayeler yaratabiliyorlar. Bu sayede markaların mobil web sitesindeki her sayfaları dinamik hale gelebiliyor. Instory’de görseller tam ekran ve dikey formatta ayarlanarak mobil web sitesindeki ziyaretçilere üç boyutlu gösterilebiliyor. Uygulama mobil web dönüşümlerini, bağlı olarak markaya olan bağlılığı artırıyor.

Hikaye teknolojisi şimdi mobil web’de…
     Insider platformları ‘yapay zeka ve makine öğrenmesi’ ile destekleniyor. İnsan gücünün sıfırlanarak tüm kararların yapay zekaya bırakıldığı segmentasyon sisteminin uygulandığı InStory’de, cinsiyetten yaşa, gelir seviyesinden satın alma olasılığına, bakılan veya satın alınan ürüne kadar, çok geniş bir yelpazede segmentasyon uygulanabiliyor. InStory üzerinde kişiselleştirme uygulaması ile sistemin etkinliğinin artırılabildiğine işaret eden Insider Ticari Kanallar ve Mobil Platform Direktörü Ali Can Kamiloğlu, sistemin işleyişine ilişkin şu örnekleri veriyor: 
     “Elektronik bir markette bir bilgisayara baktınız ancak satın almadan çıktıysanız, aynı markete tekrar geldiğinizde daha önce baktığınız bilgisayarla ilgili InStory’de bir video ile birlikte, güzel bir hikaye görebilirsiniz ve bu sizi etkileyebilir. Bir otelin mobil web sitesine Türkiye’den giren bir kişi farklı hikaye ve video’larla karşılaşırken, aynı otelin mobil web sitesine Fransa’dan giren bir turist, farklı görsellerle karşılaşabiliyor. Hedef kitlesine göre hikayeleri farklılaştırabilmesi sistemin önemli özelliklerinden biri olarak öne çıkıyor.”


+ Benzer Haberler
» Büyükşehir’in üreticiye desteği sürüyor
» Cumhurbaşkanı yeni normalleşme adımlarını açıkladı
» Chatbot kullanımı bankacılıkta 5 kat, e-ticarette 2 kat arttı
» Dell Technologies güvenli bilgisayarlarıyla profesyonellerin ihtiyaçlarını karşılıyor
» ESET, siber suç karaborsasındaki gelişmelere dikkat çekti
» Tüketicilerin %38’i sosyal medya faaliyetlerini devlet denetimine açmaya hazır
» Kimlik avı sahtekarlığının kobi’lere maliyeti 100 bin dolar
» İnternet siteleri kişisel verileri korumakla sorumlu
» Hem vaka, hem de iyileşen sayısı arttı
» Türkiye’den DTÖ ve AB’ye ‘karşı tedbir’ bildirimi


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 29.05.2020
  Ticaret 28.05.2020
  Ticaret 27.05.2020
  Ticaret 22.05.2020
  Ticaret 21.05.2020
  Ticaret 20.05.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni