• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

‘Avrupa Birliği Yaz Okulu Projesi’ sona erdi

14 Haziran 2019 Cuma 12:00
12
14
16
18

‘Avrupa Birliği Yaz Okulu Projesi’ sona erdi

           HABER MERKEZİ     
     Ege Üniversitesi ve Yaşar Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen Jean Monnet Modülü “İletişimciler için Avrupa Medyası ve Avrupa Birliği” EU-TALK Projesi Yaz Okulu Programı sona erdi. Program, Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Öğr. Üyesi Doç. Dr. Huriye Toker,  koordinatörlüğünde gerçekleştirildi. 43 genç iletişimcinin katıldığı eğitimler interaktif bir ortamda yapıldı.

     Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde gerçekleştirilen ve beş gün süren programı Yaşar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayselin Yıldız “Avrupa Birliği’ne Genel Bakış: Tarihsel Perspektif” konulu ilk dersi ile başladı. Aynı gün  Yaşar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğr. Üyesi Prof. Dr. Aylin Güney ise “ Avrupa Birliği Kurumları ve Yapısı” konulu ders verdi.

     Eğitimin ikinci gününde ise Prof. Dr. Güney ve Doç. Dr. Yıldız tarafından “ Avrupa Birliği ve Türkiye İlişkileri ve 2005 yılına kadar ve sonrası ilişkiler” konulu dersler verildi. Program, Yaşar Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Öğr. Üyesi Doç. Dr. Huriye Toker tarafından verilen “ Avrupa Medyası Ülkeler ve Örnekler, Avrupa Kamusal Alanı Sorunlar ve Tartışmalar, Türkiye Medyası ve Avrupa Birliği Haberleri, Avrupa Birliği İletişim Stratejisi(ABİS) ve Avrupa Birliği ve Haber Kaynakları” dersleri ile tamamlandı.

     Eğitim programını değerlendiren Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Selda Akçalı, “ Öncelikle öğrencilerim ve kendim adına emekleriniz için ve bu projeyi bizimle paylaştığınız için teşekkür etmek isterim. Katılımcılar ve öğrencilerimiz için çok verimli bir program olduğunu düşünüyorum. Medya alanında eksik bir konu olmasına karşın, birçoğumuzun da AB’ye dair kulaktan dolma bilgileri olduğu düşünülünce bilgi eksikliğimizi giderme anlamında çok faydası oldu.

     Avrupa Birliği konusu iletişimciler bağlamında çok eksik bir konu. Üzerinde çalışılmış bir kaynak ve çalışma yok denecek kadar az. Bu eğitim programının alternatif bakış açıları kazandırmakla birlikte, bir vizyon yüklemesi de yaşattığını söyleyebilirim. Anlattıklarınızın AB üzerine araştırma yapmak isteyen katılımcılar ve öğrenciler için aydınlık bir yol göstereceğini düşünüyorum. Ortak projelerimizin devam edeceğine inanıyorum. Katılımcılara ve öğrencilerime gösterdikleri ilgiden dolayı da ayrıca teşekkür etmek isterim. Yeni projelerle buluşmak üzere,  tekrar teşekkür ederim” dedi.

     Programın sonunda katılımcıların beş günlük yoğun programa ilgi ve katılımından dolayı teşekkür eden Proje koordinatörü Doç. Dr. Toker, “Üzerine çalıştığımız ve ders verdiğimiz AB alanında, iletişimciler ve medyanın eksikliği söz konusu. Bu eğitim programı sayesinde belki sizler de AB üzerine çalışmalar, stajlar, projeler vb. faaliyetlerde bulunabilirsiniz” dedi.  Dr. Toker, 43 katılımcıya sertifikaların 14 Haziran’da düzenlenecek ikinci grup yaz okulu öğrencileriyle kaynaşma ve tanışma toplantısı sırasında Yaşar Üniversitesi’nde düzenlenecek törenle verileceği bilgisini de paylaştı.


+ Benzer Haberler
» İEKKK’da tarım ve kooperatifleşme masaya yatırıldı
» Büyükşehir’in üreticiye desteği sürüyor
» Cumhurbaşkanı yeni normalleşme adımlarını açıkladı
» Chatbot kullanımı bankacılıkta 5 kat, e-ticarette 2 kat arttı
» Dell Technologies güvenli bilgisayarlarıyla profesyonellerin ihtiyaçlarını karşılıyor
» ESET, siber suç karaborsasındaki gelişmelere dikkat çekti
» Tüketicilerin %38’i sosyal medya faaliyetlerini devlet denetimine açmaya hazır
» Kimlik avı sahtekarlığının kobi’lere maliyeti 100 bin dolar
» İnternet siteleri kişisel verileri korumakla sorumlu
» Hem vaka, hem de iyileşen sayısı arttı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 29.05.2020
  Ticaret 28.05.2020
  Ticaret 27.05.2020
  Ticaret 22.05.2020
  Ticaret 21.05.2020
  Ticaret 20.05.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni