• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Türkiye Takım tezgahı sektörü EMO Hannover’de

13 Eylül 2019 Cuma 13:00
12
14
16
18

Türkiye Takım tezgahı sektörü EMO Hannover’de

           HABER MERKEZİ     
     Metal işleme sektöründe dünyanın lider ticaret fuarı olan EMO Hannover’e Türkiye takım tezgahları sektöründen 48 marka katılım gösterecek. Sektörün çatı kuruluşu TİAD’ın Başkanı Fatih Varlık, fuar kapsamında Türk üreticilerin yerli ve milli ürünlerini dünyanın farklı ülkelerinden gelen sektör temsilcilerine tanıtacağını ve yeni iş fırsatları yakalayacağını söyledi. Varlık, sektörün yılsonu ihracat hedefini ise 580 milyon dolar olarak açıkladı.
     Türkiye’nin takım tezgahları sektörü, yerli ve milli makineleriyle dünyanın en önemli fuarı olan EMO Hannover’e çıkarma yapmaya hazırlanıyor. Takım Tezgahları Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TİAD) Başkanı Fatih Varlık, 16 Eylül Pazartesi günü kapılarını açacak olan EMO Hannover Fuarı’na Türkiye’den 48 marka ile birlikte katılım göstereceklerini söyledi.

     Türk firmalarının ürünlerini tüm dünya ile buluşturup, distribütör ve bayi bulabilme şansı yakalayacakları EMO Hannover Fuarı’nı önemsediklerini dile getiren Varlık, “Katılımcı olan firmalar Türkiye’de üretilen, CNC torna, CNC işleme merkezi, ovalama tezgahı, takım bileme makinesi, testere makinesi, lazer kesim makinesi,  pres makinesi, kesici ve tutucu takımlar, parça bağlama sistemleri, CNC tezgahların diğer ekipman ve aksesuarları, CNC simülasyon yazılımı, robotik ve otomasyon sistemlerini sergileme fırsatı yakalayacak.
Dolayısıyla EMO Hannover Fuarı Türk firmalara ürettikleri ve ihraç etmekte oldukları makineleri ve yeni ürünlerini tüm dünyadan gelen alıcılar ile buluşturma imkanı sağlıyor” dedi.

“EMO, sektörün tanıtımı için dünya prömiyeri”
     Sektör olarak 2018 yılında önceki yıla göre yüzde 19’luk artışla 584 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdiklerini hatırlatan Varlık,  2019 yılının ilk yarısında ise 281 milyon dolarlık bir ihracata imza attıklarını söyledi.  Sektörün yılın ilk yarısında en fazla ihracatı sırasıyla; Almanya, ABD, Rusya, Polonya, Kanada, Hollanda, İtalya, Macaristan, Fransa ve Hindistan’a yaptığının altını çizen Varlık, bu ülkelere yapılan satışların toplam ihracatın yüzde 46’sını oluşturduğunu aktardı.  Varlık, “ Bu bakış açısıyla EMO Fuarı hem bu ülkelere yapılacak olan ihracatın artmasına destek sağlayacak hem de katılımcı firmaların kendilerine yeni pazarlar yaratması konusunda fırsatlar sunacaktır. EMO Fuarı Türkiye’de üretilen yerli ürünlerin tüm dünyaya pazarlanması konusunda önemli bir etkinlik. Fuarda yakın ve ulaşılabilir nitelikte olan ülkeler haricinde Avustralya, Yeni Zelanda, Japonya, Meksika, Güney Afrika gibi ülkelerden hem katılımcılar ve ziyaretçiler de olacak. Bu sebeple fuara, Türk ürünlerinin pazarlanmasında dünya prömiyeri olarak bakabiliriz” dedi.

CELIMO Uluslararası Toplantısı’na katılımı TİAD koordine ediyor
     TİAD Başkanı Varlık, fuar esnasında Avrupa Takım Tezgahları ve Aksesuarları Ticari Birliği (CELIMO) tarafından “CELIMO Uluslararası Toplantısı” düzenleneceğini ve bu toplantıya Türkiye’den katılımı kendilerinin koordine ettiğini aktardı. TİAD’ın CELIMO Yönetim Kurulu’nda bulunduğunu da sözlerine ekleyen Varlık, toplantıda CELIMO üyesi olan Avrupa ülkeleri haricinde; Japonya, ABD ve Hindistan’dan da katılımcıların yer aldığını söyledi. Toplantıda sektörün geleceği konuşulacak.


+ Benzer Haberler
» 1.016 yeni vak’a ya karşı 1.334 iyileşme
» İnşaat malzemeleri ihracatında miktar arttı değer düştü
» Çin-Avrupa yük trenlerinin taşıdığı mallarda artış
» Fintek şirketleri, finansal sistemdeki sorunları çözmeye aday
» Gençlere ve Kadınlara pozitif ayrımcılık
» Siber güvenliğin geleceği Türk Telekom’a emanet
» Uzay Kampı Türkiye, yaz kamplarına 20. yılına özel programla başlıyor
» Akkol: Şirketler arasında paylaşımlı ortak ofis dönemi başlıyor
» İzmir Büyükşehir Belediyesi “Girişimcilik Merkezi” kuruyor
» E-Ticaret sitelerine 5 dakikada siber güvenlik taraması


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 11.07.2020
  Ticaret 10.07.2020
  Ticaret 09.07.2020
  Ticaret 08.07.2020
  Ticaret 07.07.2020
  Ticaret 06.07.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni