• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Piri Reis’te ders zili çaldı

13 Eylül 2019 Cuma 14:00
12
14
16
18

Piri Reis’te ders zili çaldı

   ► Lucien Arkas, Bu yıl Piri Reis mezunlarının İzmir Özel Saint Joseph Fransız Lisesi’ne giriş oranının yüzde 80 olduğunu belirtti.

           HABER MERKEZİ     
     Özel Piri Reis Okullarının yeni öğretim yılı açılışında konuşan Orion Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, okullardaki başarının her geçen yıl daha da fazla arttığını söyledi.
     2019-2020 Eğitim- Öğretim Yılının başlaması nedeniyle Özel Piri Reis Okullarının Karşıyaka ve Güzelbahçe kampüslerinde iki ayrı tören düzenlendi. Törenlere Orion Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, Yönetim Kurulu Üyeleri, Fransa’nın İzmir Fahri Konsolosu Zeliha Toprak, veliler ve öğrenciler katıldı.

Güzel bir iş yapıyoruz
     Özel Piri Reis Okullarının başarısının her geçen yıl katlanarak arttığını, bunun tesadüf olmadığını dile getiren Orion Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, “Öğrencilerin başarılı olabilmesi için biz, öğretmenler, veliler yumak halinde birlikte çalışıyoruz. Hep birlikte güzel bir iş yapıyoruz, bunu devam ettireceğiz” diye konuştu.
     Bu yıl Piri Reis mezunlarının İzmir Özel Saint Joseph Fransız Lisesi’ne giriş oranının yüzde 80 olduğunu belirten Arkas, “Saint Joseph Lisesine talep çok olunca çocuklarımız açıkta kalıyordu. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan alınan izin ile bu sorunu da aşmayı başardık. Piri Reis’ten mezun olan 50 öğrencimiz arasından Saint Joseph’e gitmek isteyen 40 tanesinin 33’ü bu isteğine kavuştu.

     Bunların bir kısmı da Fransızca kontenjandan yararlandı. Bu yıl başarımız yüzde 80 oldu seneye daha iyisini yaparız hiç endişeniz olmasın, bize inanın yeter. Biz dimdik yolumuza devam ediyoruz” dedi.
     Piri Reis Okullarının kuruluş prensiplerinden asla ödün vermeyeceğini sözlerine ekleyen Arkas, “Biz bu vakfı 21 yıl önce kurarken lisan bilen, araştırmacı, başarıya odaklı, kendine güvenen dünya vatandaşı öğrenciler yetiştirmeyi hedef edindik. Bu hedefimizde ilerliyoruz. Çocukların kendilerini tanımasına müsaade ediyoruz. Onlara ezberle, sadece sorulan soruları cevapla yetinmek yerine hayal etmeyi ve hayallerinin peşinden koşmayı aşılıyoruz” diye konuştu.

En iyi seçim Piri Reis
     İzmir Saint Joseph Fransız Lisesi’nin yeni kayıtlarının 3’te 1 oranında Piri Reislilerden oluştuğunu dile getiren İzmir Saint Joseph Fransız Lisesi Müdürü ve Özel Piri Reis Okulları Koordinatörü Jacques Augereau ise, “Saint Joseph Lisesi Müdürü olarak mutluyum çünkü her yıl artan talep lisenin seviyesinin yükseldiğini gösteriyor. Özel Piri Reis Okulları Koordinatörü olarak mutluyum çünkü LGS sonuçlarımız çok iyi. Türkiye birinciliklerimiz var. Hangi okul böyle bir başarıyı gösterebilir ki? Bu reklam sloganı değil, gerçekler üzerine kurulmuş bir sonuçtur” dedi.

     Milli Eğitim Bakanlığı’ndan alınan iznin Piri Reisli öğrencilere sağlanan bir kolaylık olarak algılanmaması gerektiğini anlatan Augereau, “Saint Joseph’e girmek için halen çalışmak gerekiyor. Piri Reislerden gelen öğrencilerin seviyesi akademik olarak çok yeterli, dil eğitimleri de gayet iyidir. Burada bu okullarda düzenli bir sistem içerisinde tüm kişiliklerini ele alan bir eğitim anlayışı ile öğrenciler daha iyi hazırlanıyor. Sizler buradasınız çünkü Saint Joseph’e giden yolda en iyi seçimin Piri Reis olduğunu anladınız” diye konuştu.

Her adım öğrenci için
     Atılan her adımda öğrenciler için daha iyi nelerin yapılabileceğinin düşünüldüğünü söyleyen Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları Müdürü Sabrina Ataseven, “Hedefimiz öğrencilere kapasiteleri doğrultusunda bilgiyi yönetmeyi öğretmektir. Bunun için bu yıl ortaokul seviyesinde bireysel öğrenci takip sistemi kurduk. Böylelikle her öğrencinin bireysel özelliklerini göz önünde tutarak kapasitesini en üst düzeye çıkartarak edindiği bilgiyi projelendirme fırsatı yaratacağız” dedi.

     Eğitimin planlamasında çocukların farklı ilgi ve becerilerini göz önünde bulundurduklarını ifade eden Özel Karşıyaka Piri Reis Okulları Müdürü Dr. Dilek Ege ise, “Öğrencileri 21. Yüzyılda yaşayacakları topluma hazırlamayı, bireysel ve sosyal farkındalıklarını güçlendirmeyi ve onlara evrensel bakış açısı kazandırmayı önemsiyoruz” diye konuştu.


+ Benzer Haberler
» İzmir Kalkınma Ajansı’ndan 22 projeye 18 milyon TL hibe
» Dünyada içerisinde küresel devlerin yer aldığı 5 milyon şirket risk altında
» “Üzümde ürün çeşitliliği rekabetçiliğimizi arttırır”
» İzmir Mozerellası için ilk adım atıldı
» Alsancak Bornova Sokağı yayaların oluyor
» Tarihi Carfi Köşkü bilgi ve kültür evine dönüşecek
» Palandöken, “Turizme yerli turist ayarı yapılmalı”
» Kemalpaşa’da çiftçiye ücretsiz toprak analizi
» Jülide Özçelik AASSM’de caz rüzgarı estirdi
» Mevsimlik tarım işçilerinin ortalama günlük ücretleri 2019 yılında %17,1 arttı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 28.02.2020
  Ticaret 27.02.2020
  Ticaret 26.02.2020
  Ticaret 25.02.2020
  Ticaret 24.02.2020
  Ticaret 21.02.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni