• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

İnsana Değerde yılın büyük ödülü ESBAŞ’ın oldu

26 Kasım 2021 Cuma 15:00
12
14
16
18

İnsana Değerde yılın büyük ödülü ESBAŞ’ın oldu


           HABER MERKEZİ      
     Kovid-19 pandemisi nedeniyle dünyada ve ülkemizde çalışma şartlarının bozulduğu son 2 yılda Türkiye’nin En İyi İşvereni ödüllerini alan ESBAŞ, bu kez de PERYÖN’ün yılın en büyük ödülü olan  ‘İnsana Değerde Liderlik Büyük Ödülü’nü müzesine götürdü. İnsana Değerde Liderlik Büyük Ödülü, ilk kez ESBAŞ sayesinde İzmir’e kazandırılmış oldu.
     Türkiye İnsan Yönetimi Derneği’nin (PERYÖN), 13.’sünü düzenlediği İnsana Değer Ödülleri’nin büyük ödülü olan ‘İnsana Değerde Liderlik Büyük Ödülü’ ESBAŞ’ın oldu. ESBAŞ, PERYÖN’ün çatı derneği olan Avrupa İnsan Yönetimi Derneği (EAPM) tarafından desteklenerek uluslararası bir boyuta taşınan ‘İnsana Değerde Liderlik Büyük Ödülü’nü, insan kaynakları alanındaki yenilikçi ve başarılı uygulamaları ile aldı. ESBAŞ, başvuruda bulunan çok sayıdaki firma arasından finale kalan Şişecam, Sahibinden.com ve WAT Motor firmaları arasından büyük ödülü almaya hak kazandı. İnsana Değerde Liderlik Büyük Ödülü, ilk kez ESBAŞ sayesinde İzmir’e kazandırılmış oldu.

     PERYÖN’ün, insan yönetimi alanındaki başarılı uygulamaları tanıtmak ve örnek uygulamaları sektöre kazandırmak amacıyla 13.’sünü düzenlediği ‘İnsana Değer Ödülleri’, 48 jüri üyesinin 8 farklı kategoride yaptığı değerlendirmeler sonucunda sahiplerini buldu.
     Sakıp Sabancı Müzesi’nde düzenlenen ödül töreninde ESBAŞ’a ödülünü Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Salim Atay, Uluslararası Çalışma Örgütü Türkiye Direktörü Numan Özcan ve PERYÖN Yönetim Kurulu Başkanı Buket Çelebiöven birlikte verdiler. Ödül jürisinde de bulunan ILO Türkiye Direktörü Numan Özcan, ödülü verirken yaptığı konuşmada, ESBAŞ’ın geliştirdiği güzel uygulamaları sadece kendi bünyesinde uygulamakla kalmayarak, Ege Serbest Bölgesinde faaliyet gösteren diğer firmalarda da yaygınlaştırmaya çalışmasının kendisini çok etkilediğini vurgularken, PERYÖN Yönetim Kurulu Başkanı Buket Çelebiöven ise, yapılan güzel uygulamaların herkese ilham verdiğini söyledi.

“YOLCULUK MÜKEMMELLİĞE DOĞRU”
     ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler, şirketlerinde 2012 yılında başlattıkları mükemmellik yolculuğunun, “İNSAN DEĞERDE LİDERLİK BÜYÜK ÖDÜLÜ” ile taçlanmış olmasından dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi. Dr. Faruk Güler, şunları söyledi: “2012 yılında bu yolculuğa çıkarken, sadece şirketimizde değil, tamamı küresel piyasalara ürün ve hizmet sunan 167 yerli ve yabancı firmanın faaliyet gösterdiği Ege Serbest Bölgesini alanında mükemmellik merkezi yapmak gibi iddialı bir hedefi vizyonumuza yerleştirerek çalışmalarımıza başladık.  Bu hedefe ulaşmak için EFQM yönetim modelini ve Yalın, Kaizen ve Hoşin Kanri felsefeleri ile çalışma prensiplerini uygulayarak ESBAŞ’ta büyük bir dönüşüm sağladık. Şirketimizde kurumsallaşmayı ve çalışan memnuniyetini uluslararası standartlara taşıyan bu yöndeki çalışmaları günümüze kadar kesintisiz sürdürmekteyiz. Mükemmellik yolculuğumuzun bu yeni adımında PERYÖN’ün bu değerli ödülünü müzemize götürmekten dolayı gurur duyuyorum” diye konuştu.

EKONOMİNİN ZOR YILLARI ESBAŞ’IN ÖDÜL YILLARI OLDU
     ESBAŞ’ın 2017 yılında KALDER’den Türkiye Mükemmellik Ödülünü aldığını hatırlatan Dr. Faruk Güler, ardından 2018 yılında PERYÖN’den Memnuniyet ve Bağlılık Ödülünü aldığını belirterek, şu bilgileri verdi: “Çıktığımız mükemmellik yolculuğunda kurumsallaşma ve çalışan memnuniyetini sağlamaya yönelik attığımız adımların, uluslararası ölçekte değerlendirme yapan kuruluşlar tarafından ödüllendirilmesi bizleri gururlandırıyor. Pandemi nedeniyle tüm dünyada ve ülkemizde ekonominin darboğaza girdiği, firmaların kapandığı ya da küçüldüğü son 2 yılda üst üste Türkiye’nin En İyi İşvereni ödüllerini, Türkiye’nin Profesyonel Hizmetler Sektörü Ödülünü ve Ege Bölgesi’nin En İyi İşvereni Ödülünü almamız ve son olarak bu yılın en büyük ödülü olan ‘İnsana Değerde Liderlik Büyük Ödülü’nü kazanmış olmamız, en zor şartlarda bile çalışanlarımızın mutluluğunu önemsediğimizi ve ESBAŞ’ın insana değer veren kültürünü tavizsiz sürdürdüğünün kanıtı olmuştur.”


+ Benzer Haberler
» Vak’a/test oranı iki gündür geriliyor
» Dış ticaret açığı 5,3 milyar dolar
» “Mevcut para politikası etkileri 2022’nin ilk yarısında görülecek”
» Travel Turkey İzmir turizme yön veriyor
» Nebati: Önceliğimiz yatırım ve istihdam olacak
» Güler: Tek tarafı koruyan sözleşme olmaz
» Duayen iş insanı Erdoğan Özgörkey hayatını kaybetti
» Süt üreticisi fahiş zamlara tepkili
» “Antalya Havalimanı ihalesi ekonomiye olan güvenin göstergesi”
» Google Türkiye 15. yılını kutluyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 03.12.2021
  Ticaret 02.12.2021
  Ticaret 01.12.2021
  Ticaret 30.11.2021
  Ticaret 29.11.2021
  Ticaret 27.11.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni