• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Kariyer  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

Instagram Yarışması’nda dereceye girenler ödüllerini aldı

29 Kasım 2017 Çarşamba 16:00
12
14
16
18

Instagram Yarışması’nda dereceye girenler ödüllerini aldı

           SELDA AK     
     İzmir Ticaret Borsası’nın 15 Haziran-30 Eylül 2017 tarihleri arasında düzenlediği #itbyarisma17 Instagram Yarışması’nda derece alan fotoğraf ve videoların sergilendiği ödül töreni gerçekleşti.
     İzmir Ticaret Borsası’nın 15 Haziran-30 Eylül 2017 tarihleri arasında düzenlediği #itbyarisma17 Instagram Yarışması’na 756 eser yüklendi, şartnameye uygunluk gösteren 463 eser; İTB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ercan Korkmaz, İTB Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Tayfur Akın, İTB Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Zincircioğlu, 9 Eylül Üniversitesi GSF Fotoğrafçılık Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gökhan Birinci, Ege Üniversitesi  İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi  Yrd. Doç. Dr. Ahmet İmançer, Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özlem Aşman Alikılıç, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen, Foto Muhabirleri İzmir Şubesi Başkanı Kadir Kemaloğlu ve İFOD Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Dağtaş’tan oluşan jüri heyeti tarafından değerlendirildi. Yarışmada, birincilik ödülü 4.000 TL, ikincilik ödülü 2.000 TL, üçüncülük ödülü 1.000 TL, mansiyon 750 TL olarak belirlendi.

Üzüm ve incir kategorisi
     Üzüm Fotoğraf Kategorisi’nde  birinci Hakkı Çılgın -@hakkicilgin, ikinci İbrahim Aysundu - @ibrahimaysundu, üçüncü Feyzullah Tunç- @feyzullahtuncc oldu.
     Üzüm Video Kategorisi’nde birinci Ramazan Emiroğlu-@remiroglu, ikinci Hakan Kuyumcu-@hakankuyumcu, üçüncü Uğur Uygun  @ugur.uygun.
     İncir Fotoğraf Kategorisi’nde birinci İsmet Danyeli- @ismetdanyeli, ikinci Tayfun Taner-@tayfuntaner09, üçüncü Nadire Günday-@gundaynadire  oldu.
     İncir Video Kategorisi’nde Anıl Can-@anilcanuguz (Mansiyon) ödüle layık görüldü.

     Sosyal medyanın sosyal ve ekonomik etkilerinin çılgın bir hızla yükseldiği bir dijital çağda yaşadığımızı söyleyen İTB Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, “2012 yılından 2017 yılına kadar 5 yıllık zaman içerisinde dünya nüfusu ortalama %10’luk bir artış göstermiş. İnternet kullanıcı sayısı ise adeta şaha kalkmış ve 5 yıllık sürede %81 oranında artmış. Sosyal medya kullanıcı sayısı ise bütün istatistikleri geride bırakarak %88 oranında büyümüş. Böyle bir dönemde rekabetçi kalabilmek için sosyal medya eğitimi, herkes açısından bir tür evrensel okuryazarlık olmak durumunda. Geçtiğimiz hafta Borsamızda bir konferans veren fütürist Ufuk Tarhan’ın dediği gibi belki de okullarımızda STEM eğitiminin yanında “gelecek” dersleri vermek durumundayız. İnternetin tüm kalıpları değiştirdiği günümüzde kurumların da bu değişime uygun bir gelişim göstermesi bir zorunluluk. Bu nedenle paydaş iletişimini artırmak için geçen yıl başlattığımız Instagram yarışmasını bu yıl geliştirerek devam ettirdik.“

     Geçen yıl sosyal medya yarışmamızın konusu, tarihi Borsa sarayımızın fotoğraflarıydı ve yarışmaya 178 fotoğraf katıldı. Bu yıl yarışma konusunu Ege’nin ihracat yıldızları üzüm ve incirde üretim, hasat, kurutma ve işleme süreçlerine ilişkin fotoğraf ve videolar olarak belirledik. Yarışmaya gösterilen ilgi de tıpkı sosyal medya gibi hızlı büyüdü. Siteye 756 eser yüklendi. Şartnameye uygunluk gösteren 463 eser jüri değerlendirmesine  sunuldu. Uygun eser katılımında yüzde 160’lık bir artış yaşadık ve bu bizi ziyadesiyle mutlu etti.” dedi.

 


+ Benzer Haberler
» ABD’de “İzmir gönüllüsü” olacak
» “Bakım faaliyetlerimiz evrilmeli”
» TÜRKONFED Londra Borsası’na damgasını vurdu
» Ortadoğu’da yaşanan kriz emlak fiyatlarını düşürmez
» Erken rezervasyonda aldatıcı, gerçek dışı indirimlere dikkat
» Alaköprü sulama projesine hızla devam ediyor
» Y kuşağı tüketime aç ama kolay lokma değil
» Pazar-yetenek uyumu şirketlerin finansal performansını artırıyor
» Beyaz eşyada akıllı üretim devrimine büyük destek
» Yeni yılda CIO’ları bekleyen 6 zorluk


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 13.12.2017
  Ticaret 12.12.2017
  Ticaret 11.12.2017
  Ticaret 09.12.2017
  Ticaret 08.12.2017
  Ticaret 07.12.2017
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni