• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

ISMART Tasarım Merkezi tescillendi

07 Ocak 2021 Perşembe 12:00
12
14
16
18

ISMART Tasarım Merkezi tescillendi

           HABER MERKEZİ      
     İnci Holding’in otel ekipmanları sektöründeki lider iştiraki ISM Minibar, tasarım ve Ar-Ge’deki konumunu güçlendirdi. 2019 yılında açılan ISMART Tasarım Merkezi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın tescillediği merkezler arasına girdi. ISM Minibar Genel Müdürü Niyazi Şencan, “Teknoloji ve kalitedeki farkımızı tasarım merkezimizle daha fazla ortaya koyacağız. Yeni tasarım fikirleri ile birlikte konaklama ve ağırlama sektöründe geleceğe yön vereceğiz” dedi.
     İnci Holding grup şirketlerinden ISM Minibar bünyesindeki ISMART Tasarım Merkezi, Bilim ve Sanayi Bakanlığı tarafından tescillendi. Otel ekipmanları üretimi yapan ISM Minibar, 2019 yılında yeni ürün ve proje geliştirmenin yanı sıra yatırım yapmak ve projelerini hayata geçirmek isteyen girişimcileri bir araya getirecek ISMART Tasarım Merkezi’nin açılışını gerçekleştirmişti. Aralık 2020’de tüm gereklilikleri yerine getirerek başvurusu sonuçlanan ISMART, tasarım geliştirme ve Ar-Ge kültürünün gelişmesine önemli bir ivme kazandıracak.
 
     Tescil belgesiyle ilgili açıklama yapan ISM Minibar Genel Müdürü Niyazi Şencan, beş kıtada 62’den fazla ülkeye ihracat yaptıklarını, global pazarda teknoloji ve kalitede sektörün en önde gelen firmalarından biri olduklarını ifade etti. Şencan, “Pandemi nedeni ile sektörün içinden geçtiği bu zor günlerde yatırımlarımıza devam ederek, her koşulda şirket stratejimizi hayata geçirme odağımızı koruyoruz. ISMART Tasarım Merkezi’mizi  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan onaylı tasarım merkezi sıfatı ile taçlandırdığımız için çok mutluyuz. Günümüzün iş dünyasında, bir işletmenin varlığını sürdürebilmesi ve gelişebilmesi, ürettiği mal ve verdiği hizmetin özelliklerine ilişkin çok hızlı değişen müşteri ve pazar taleplerine zamanında cevap verebilmesine ve inovatif bir yaklaşım ile bu talepleri karşılayabilme yeteneğine bağlıdır. Bu bağlamda, işletmelerin söz konusu talepleri karşılamasında, yenilikçi, inovatif ve oyun değiştiren fikirler ile firmanın mühendislik bilgi birikimini yansıtması, çağdaş normlara göre belli bir disiplin ve gelişim içerisinde tasarım ve AR-GE faaliyetlerini yürütmesi artık çok daha değerli” dedi.

     Genç tasarımcılara kapı açtıklarını da vurgulayan Şencan, “Otel odası başta olmak üzere konaklama ve ağırlama sektöründe yenilikçi ses getirecek projesi olan ve bu projelerini geliştirmek isteyen tüm girişimcilerle iş birliği yaparak, farklı iş modelleri çerçevesinde projelerin gelişimine katkı sağlıyoruz. Üniversiteler ve hizmet sektöründe yer alan birçok kuruluşla da iş birliği içindeyiz. Amacımız tasarım merkezimizin sadece şirketimize yeni tasarımlar kazandırması değil aynı zamanda merkezimizde sektörle ilgili her türlü yenilikçi fikir ve tasarıma sahip genç tasarımcılara da olanak sağlamak. Biz yeni nesille birlikte geleceğe yön vermek istiyoruz” diye konuştu.


+ Benzer Haberler
» Tüm rakamlarda gerileme var
» İletişimin devlerinden yerli iş birliği
» Kısa vadeli dış borç 134,6 milyar dolar
» Değerli Konut Vergi oranında artış
» KÇÖ için yeni başvurular 31 Ocak tarihine uzatıldı
» Gelir kaybı ve kira desteğine 2 milyondan fazla esnaf başvurdu
» TCMB’nin yıl sonu enflasyon beklentisi yüzde 11,15 oldu
» TTO Başkanı Olgun, 2020’yi değerlendirdi
» Gürer: Sağlık Meslek Lisesi mezunları atama bekliyor
» Aylin Nazlıaka: Halkın iktidarına ulaşmaya az kaldı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 16.01.2021
  Ticaret 15.01.2021
  Ticaret 14.01.2021
  Ticaret 13.01.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni