• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

“İşsiz genç, aşsız ev bırakmayacağız”

13 Şubat 2019 Çarşamba 15:00
12
14
16
18

“İşsiz genç, aşsız ev bırakmayacağız”

   ► Tunç Soyer, projelerinin İzmirlilere dokunacağını hayatlarını iyileştireceklerini belirtti.

           SEZA NUR DEMİRPARMAK     
     Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, İYİ Parti İzmir İl Başkanlığını ziyaret etti. Ak Partinin projeleriyle kendi projeleri arasında büyük bir fark olduğunu ifade eden Soyer, “Bir tarafta masada hazırlanan projeler var, bir de İzmirliye dokunan onun hayatını iyileştirecek projeler var. Bizim projelerimiz çılgın projeler değil. Biz esnafımıza, gencimize, kadınımıza, işsizimize dokunan projeleri hayata geçiriyoruz. ‘İşsiz genç aşsız ev bırakmayacağız’ diyoruz” açıklamalarında bulundu.

“Bizim projelerimiz çılgın projeler değil”
     AK Parti’nin projelerinin masada hazırlanan projeler olduğunu açıklayan Soyer, “Bizim de projelerimiz dillendireceğimiz gün gelecek biz 10 yıldır hazırlıyoruz. Arada fark var. Bir masada hazırlanan projeler var, bir de İzmirliye dokunan onun hayatını iyileştirecek projeler var. Bizim projelerimiz çılgın projeler değil. Biz esnafımıza, gencimize, kadınımıza, işsizimize dokunan projeleri hayata geçiriyoruz. ‘İzmir’de işsiz genç aşsız ev bırakmayacağız’ diyoruz. İçini dolduracak, neler yapmamamız gerektiğini biliyoruz. Bunları birlikte çeşitlendirip, zenginleştireceğiz çünkü bu ekonomik krize rağmen bunu başaracağız. İzmir buna muktedirdir. Varsa bundan daha çılgın bir proje söyleyin” diye belirtti.

“Eylemlere destek olmak için gitmemiştik”
     Kayyum atanan HDP’li belediyelere destek verdiği tartışmalara cevap veren Soyer, “HDP yasal meşru bir siyasi partidir bunun üzerine söylenecek bir şey yok. Biz sur belediyesinin eylemlerine destek olmak için gitmedik. Türk hukuk sisteminde bir belediye başkanı ancak suç işlerse görevden alınır meclis üyelerinden biri seçilerek gelir. Bir kanunla kayyum denilen bir şey başlatıldı hukuk sistemi dışında hukuki meşruiyeti olmayan bir kanundur. Biz belediye başkan olarak böyle bir adım atıldığında bunun yanlış olduğunu söylemek en önemli tavırdır. Herhangi bir belediye böyle bir muameleyle karşı karşıya kalırsa yapılması gereken budur. Dolayısıyla burada kastedilen şey hukuki gelenekleri savunmaktır” ifadelerinde bulundu.

“10 numara İzmir 6 liralık soğanın altında kalmıştır”
     Mücadelelerinin 31 akşamı bitmeyeceğini dile getiren İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, “Bu ülke kaybettiklerini kazanana kadar bu mücadele bitmeyecek. Atatürk’ün kurduğu cum temel değerlerinden vazgeçmeyeceğiz. Vazgeçtiklerini zannedenlere hatırlata hatırlata yeniden tesis edeceğiz. Belediye başkan adayımızın ifade ettiği gibi kutlu bir günün başlangıcı olmak için yola çıkan herkesin mücadelesini tebrik ediyorum” dedi.
     AKP’nin projelerinin ütopik olduğunu ifade eden Kırkpınar, “10 numara İzmir bugün 6 liralık soğanın altında kalmıştır. Ayağı yere basmaya ütopik ve aklın alamayacağı projelerle İzmirlinin huzuruna çıkmak kendi hakları ve iddialarıdır. Eminiz ki 25 yıldan beri İstanbul’u yönetenler 25. yılın sonunda ‘affedin biz hata yaptık’ diyorsa İzmir’in bu belediye başkan adayına yetki vermesi demek 5 yıl sonra bizi affedin demesinin karşılığıdır. Biz hizmeti millete taşıyan bir idealin peşindeyiz. CHP ve İYİ Parti’nin birlikte hareket ettiği 25 ilçede desteğimiz tam, 3 ilçede kendi adaylarımızın yarışacak, 2 ilçede de İYİ Partili millet ittifakının adaylarımız olacaktır. Bugünden o güne 30-0’ı gerçekleştirdiğimiz gün Türkiye İzmir’den bahsedecektir” açıklamalarında bulundu.

 


+ Benzer Haberler
» “Zeytinyağında KDV yüzde 1’e düşürülmeli”
» Türk organik sektörü üç koldan tanıtım atağına kalktı
» “İlave istihdam teşvikleri kapsamında Şubat, Mart, Nisan aylarında işe alınacak sigorta kapsamını genişletiyoruz”
» Soyer: İzmir Hub merkezi olacak
» ESİAD’dan “Gelecek İzmir” projeleri
» İZKA Kalkınma Kurulu yeni başkanını seçti
» Beko çocuklara ‘Şampiyonlar Gibi’ beslenmeyi öğretti
» “Yatırım yapmak için fırsat sunuyoruz”
» QNB Finansbank’a Bonds & Loans’dan 4 ödül
» UPS, Whatsapp hattı ile müşterilerinin hayatını kolaylaştırıyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 23.02.2019
  Ticaret 22.02.2019
  Ticaret 21.02.2019
  Ticaret 20.02.2019
  Ticaret 19.02.2019
  Ticaret 18.02.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni