• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

İTB’nin ‘Instagram Fotoğraf Yarışması’ başladı

04 Ekim 2021 Pazartesi 16:00
12
14
16
18

İTB’nin ‘Instagram Fotoğraf Yarışması’ başladı


           HABER MERKEZİ      
     İzmir Ticaret Borsası (İTB),  bu yıl 6’ncısını gerçekleştireceği ‘Instagram Fotoğraf Yarışması’ konusunun “Tarımda Sürdürülebilirlik” olduğunu duyurdu. İTB’nin @izmirticaretborsasi adresli Instagram hesabı üzerinden, 01 Ekim-30 Kasım tarihleri arasında, ‘Tarımsal Üretimde Sürdürülebilirlik Fotoğraf’, ‘Tarım Ticaretinde Sürdürülebilirlik Fotoğraf’, ‘İklim Değişikliğinin Tarıma Yansıması Fotoğraf’ olmak üzere toplam üç ayrı kategoride gerçekleştirilecek yarışmanın toplam ödül miktarı ise 40 bin TL olarak belirlendi.

“TEMEL DAYANAĞIMIZ, TARIMIN SERVETİNİ DÖNÜŞTÜRMEK”
     Yarışmaya tarımda sürdürülebilirlik temasına uygun fotoğraflarla katılım sağlanabileceğini belirten İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, “Tarihi Borsa Sarayımızı konu alan ilk Instagram yarışmamız ve sırasıyla üzüm ve incir, pamuk ve zeytin-zeytinyağı, hayvancılık, Toprak ve Çocuk temalı fotoğraf yarışmalarımız büyük ilgi görmüştü. Bu yıl ise, çevreyi koruma, ekonomik büyüme ve sosyal gelişimi hedef alarak bugünün ve gelecek nesillerin ihtiyacını karşılayacak, toplum refahının artmasını sağlayacak bir gelişimi/dönüşümü kapsayan “Tarımın servetini dönüştürme” stratejimizin temel dayanaklarından biri olan “Tarımda Sürdürülebilirlik” kavramını öne çıkarmak  amacıyla tarımsal üretimde ve ticarette sürdürülebilirlik kavramlarına ve tarımda sürdürülebilirliğin en önemli tehditlerinden biri olan iklim değişikliğine dikkat çekmeyi hedefliyoruz.” dedi.

“BİRBİRİNDEN GÜZEL FOTOĞRAFLAR GELECEĞİNİ TAHMİN EDİYORUZ”
     ‘Sürdürülebilirlik’ kavramının insanlığın kalkınma ve refahını, üretim ve çeşitliliğin devamlılığı ile gelecek nesillerin kaynaklara ulaşma imkânlarını koruyarak sağlamayı amaçladığına değinen Kestelli, “Bu nedenle, “Tarımda Sürdürülebilirlik” ana çatısı altında, 130’uncu yılımız kapsamında düzenleyeceğimiz geleneksel fotoğraf yarışmamızda; bu zenginliğimizi fotoğraf aracılığıyla yaşayan karelere dönüştüreceğiz. Yarışma temamız çerçevesinde belirlenen özel kategoriler altında düzenlenen yarışma kapsamında birbirinden güzel fotoğraflar geleceğini tahmin ediyoruz” ifadelerini kullandı.

YARIŞMAYA NASIL KATILIM SAĞLANACAK?
     Katılımcıların öncelikli olarak İzmir Ticaret Borsası’nın @izmirticaretborsasi adlı resmi Instagram hesabını takip etmesi gerekiyor. Tarımda sürdürülebilirlik temasını konu alan üç kategoriye ilişkin fotoğraflar, #itbyarisma21 hashtagi ve @izmirticaretborsasi etiketiyle katılımcı hesaplarında paylaşıldıktan sonra yarışmaya dâhil edilebilecek. Yarışmaya katılmak isteyenler katılım koşulları ile ilgili daha detaylı bilgiye https://itb.org.tr/instaborsayarisma adresinden de ulaşabilecek.

TOPLAM 40 BİN TL ÖDÜL SAHİPLERİNİ BEKLİYOR
     ‘Tarımsal Üretimde Sürdürülebilirlik Fotoğraf’, ‘Tarım Ticaretinde Sürdürülebilirlik Fotoğraf’, ‘İklim Değişikliğinin Tarıma Yansıması Fotoğraf’ kategorilerinde düzenlenecek yarışmada birincilik ödülü 5.000 TL, ikincilik ödülü 3.000 TL, üçüncülük ödülü ise 2.000 TL. Jürinin uygun görmesi halinde verilecek mansiyon ödülü ise 1.000 TL olarak belirlendi. Ayrıca her kategori için jürinin belirleyeceği sayıda esere 350 TL sergileme ödülü verilecek. Yarışmaya katılan eserler, İzmir Ticaret Borsası, 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık Bölümü, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Fotoğrafçılık ve Grafik Ana Bilim Dalı, Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü, Türkiye Foto Muhabirleri Derneği Ege Bölge Temsilciliği ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti temsilcilerinden oluşan jüri heyeti tarafından değerlendirilecek.

     Yarışma kategorilerinde hangi fotoğraflar değerlendirmeye alınacağı ise şu şekilde sıralandı: “Tarımsal Üretimde Sürdürülebilirlik Fotoğraf Kategorisinde tarımın servetini korumak, geleceğe taşımak ve değer kazandırmak için çiftçinin/emeğin, ürünün, üretim alanlarının ve doğal varlıkların sürdürülebilirliğini sağlamaya yönelik geleneksel ve modern tarımsal üretim uygulamalarını (Yenilenebilir enerjilerle üretim, üretimde verim artışı sağlayan ve/veya doğal kaynakları koruyan, su kullanımını etkin kılan, gıda atıklarını değere dönüştüren uygulamalar ve teknolojiler vb.) konu alan fotoğraflar değerlendirmeye alınacak.

     Tarım Ticaretinde Sürdürülebilirlik Fotoğraf Kategorisinde, tarımın servetini korumak, geleceğe taşımak ve değer kazandırmak için tarım ticaretinin değişimini, gelişimini ve sürdürülebilirliğini anlatan fotoğraflar değerlendirmeye alınacak. (Tarım ticaretinin gerçekleştiği alanlar: Borsalar, Elektronik İşlem Salonları, Haller, Mezatlar, Hayvan Pazarları, tarım ve gıda lojistik süreçleri vb.)
     İklim Değişikliğinin Tarıma Yansıması Fotoğraf Kategorisi ise tarımın servetinin korunması için sürdürülebilirlik konusunda tehdit oluşturan iklim değişikliğinin tarıma etkilerini anlatan fotoğraflar değerlendirmeye alınacak. (Tarımsal ürünlere, çiftlik hayvanlarına, arıcılık faaliyetine ve tarımsal üretim alanlarına, üreticilere etki eden iklimsel koşullar: Tarımsal alanda etkisi görülen sel, yangın, fırtına, kuraklık vb.)”


+ Benzer Haberler
» Depremin yıl dönümünde 30 Ekim Deprem Anıtı açılıyor
» JCI İzmir’den 29 Ekim Kutlaması
» Karşıyaka’da coşku dolu Cumhuriyet kutlaması
» Senfoniden ‘29 Ekim Özel Konseri’
» Avrupa’daki başarılarıyla dikkatleri çeken May Piar, Türkiye ofisini açtı
» Başkan Arda: Asla başaramayacaklar
» Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü taşıma hizmeti alacak
» Robotik kodlama dersleri başladı
» Otomotiv teknolojilerine 100 milyon TL’lik yatırım
» 5. Uluslararası İzmir Edebiyat Festivali başlıyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 28.10.2021
  Ticaret 27.10.2021
  Ticaret 26.10.2021
  Ticaret 25.10.2021
  Ticaret 23.10.2021
  Ticaret 22.10.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni