• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Kariyer  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

İyilik Atölyesi’nde ’farklı’ hayatların tıkırtısı duyuluyor

08 Ağustos 2017 Salı 15:00
12
14
16
18

İyilik Atölyesi’nde 'farklı' hayatların tıkırtısı duyuluyor

   ► Mavibahçe AVM’de İzmir Down Sendromu Derneği işbirliği ile kapılarını açan İyilik Atölyesi’nde her ürünün mönüde gösterilen orandaki miktarı, farklı ihtiyaç sahiplerine de bağışlanıyor.

           HABER MERKEZİ     
     MaviBahçe AVM C Blok 2. Kat’ta açılan “İyilik Atölyesi”nin misafirleri, Down sendromlu bireylerin verdiği hizmetlerle keyifli anlar geçiriyor. İzmir Down Sendromu Derneği işbirliği ile gerçekleştirilen proje ile farklılıkların yaşama dâhil olması amaçlanıyor.
     Down sendromlu çocukların aileleri birlikte çalışarak yaşama dahil olduğu “İyilik Atölyesi” Kafe, MaviBahçe Alışveriş Merkezi’nde açıldı. Konsepti ile “dünyada bir ilk” olma özelliği taşıyan İyilik Atölyesi’nde her ürünün mönüde gösterilen orandaki miktarı, farklı ihtiyaç sahiplerine de bağışlanıyor.  Down sendromlu bireylerden hizmet alan misafirler, hem keyifli anlar geçiriyor hem de aynı anda pek çok kuruma destek olmanın huzurunu yaşıyor.

     Projenin yaratıcısı olan JP Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Demir, İzmir Down Sendromu Derneği (İDSD) ile birlikte gerçekleştirdikleri İyilik Atölyesi’ni, sosyal sorumluluk projesi değil, insana ve doğaya değer katan pozitif bir iyilik projesi olarak tasarladıklarını söyledi. Uzun yıllar sosyal sorumluluk projelerinde yer aldığını hatırlatan Demir, “Ben bu tür projelerin kendi içinde kaynağını yaratmasını, sürdürülebilir olmasını ve en önemlisi de kar topu gibi büyüyüp zamanla içine olabildiğince çok ihtiyaç sahibini almasını önemseyen biriyim. İyilik Atölyesi bu beklentilerin tümünü içinde barındıran bir proje. Servisinizi Down sendromlu çocuklarımız yapıyor. Bağışla ayakta duran değil; kira ödeyen, personel çalıştıran, vergi veren bir kuruluş yarattık. Kendi değerini yaratarak bunu paraya dönüştüren ve ihtiyaç sahiplerine aktaran bir yapı kurguladık” dedi.

“Her alışveriş bir bağış”
     İyilik Atölyesi’nin sadece Down sendromlu bireyler için açılmış bir kafe olmadığını; projeyi tüm engelli bireyler, toplumda dışlanmış, görmezden gelinen herkesi, her canlı ve eşyayı içine alacak kadar geniş bir zeminde kurguladıklarına dikkat çeken Ramazan Demir, projenin ilk sonuçlarını şöyle değerlendirdi:
     “Her alışverişin bir miktarına, ödediğimiz kira, maaş, ürün gideri, işletme giderleri ve operasyonel giderler için tüzel kişilikten kasa fişi kesiyoruz. Bir kısmına ise toplanan yüzde kadar bağış makbuzu veriyoruz. Yani kârımızın bir kısmını bağış olarak dağıtıyoruz. Bir ay Sokak Çocukları Derneği, bir ay sokak hayvanları, başka bir ay doğa yararına çalışan kuruluşlara katkı sağlıyoruz. Müşterilerimiz hesap öderken makbuzda, siparişine ödediği miktarın ne kadarının nereye bağışlandığını görebiliyor. Her ay kafemizdeki panoda kesilen makbuz toplamını ve aktarıldığı yardım kuruluşunu ilan ediyoruz”

     İyilik Atölyesi, tüm personeli ile en iyi hizmeti vaat ediyor. Kafede Down sendromlu bireyler ya da engelli bireyler çalıştığı için müşterilerden fazladan tolerans göstermesi ya da ödeme yapması beklenmiyor. JP Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Demir, “Bizim kafemiz aksine; en iyi ürünleri en iyi hizmetle sunan, karşılığında da her kafede olduğu gibi bu ürün ve hizmetinin gerçek karşılığını talep eden bir yerdir. Sadece hizmeti üreten ve servis edenler, buraya gelen insanların her kafede görmeye, hatta dışarda bile çok görmeye alışık olmadığı kişilerden seçiliyor.” dedi.

 


+ Benzer Haberler
» Yaş meyve sebze ihracatçıları Dubai’den mutlu döndü
» Temassız Mastercard’la ödemelerde %145 artış gerçekleşti
» Palandöken, “Vergi bilinci tabana yayılmalı”
» İZİKAD’dan Ticaret Gazetesi’ne ziyaret
» Daha yolun başındayız
» Yurtdışından ne getirebilirim? Cevabı artık bir tık uzakta
» Apple, Çin’de ikinci veri merkezi kuruyor
» Koç Üniversitesi Denizcilik Formu (KÜDENFOR)’un “Türk Boğazlar Sistemi” çalıştayı
» İş sağlığı ve güvenliğini yarışarak öğrenecekler
» ERA Türkiye’ye ABD’den 2 ödül birden


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 24.02.2018
  Ticaret 23.02.2018
  Ticaret 22.02.2018
  Ticaret 21.02.2018
  Ticaret 20.02.2018
  Ticaret 19.02.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni