• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

iyzico, KOBİ’lerin satışlarını yüzde 8 artırıyor

13 Ekim 2021 Çarşamba 12:00
12
14
16
18

iyzico çözümleri, online alışveriş rekabetinde fırsat eşitliği yaratıyor

iyzico, KOBİ’lerin satışlarını
yüzde 8 artırıyor

           HABER MERKEZİ      
     Büyük pazaryerleri karşısında rekabet şansı arayan küçük ve orta ölçekli işletmelerin, başta dijitalleşme süreçlerini tamalaması ve alıcı için güvenli ödeme sistemi sağlaması gerekiyor. iyzico, bu sorunlara odaklanarak geliştirdiği iyzico Korumalı Alışveriş çözümüyle üye iş yerlerinin işlem hacmini yüzde 8 oranında artırırken, iş yerlerinin müşterilerine iyzico ile Öde sayesinde yüzde 37 oranında daha hızlı tamamlanan bir ödeme deneyimi sunmalarını sağlıyor.

     Tüketicilerin online alışverişe artan ilgisi, küçük ve orta ölçekli işletmeleri geleneksel perakende kanallarına alternatif olarak online ticarete katılmaya yönlendirdi. İşletmelerin, kullanıcı ve işlem hacmi yüksek pazaryerlerinde yaratacakları sanal bir vitrin satış anlamında ana caddedeki bir dükkanın potansiyelini beraberinde getirebiliyor. Pazaryerleri dünya çapında e-ticaretten yüzde 47 pay alırken, satıcıların kendi sitelerinin aldığı pay ise yalnızca yüzde 26.
     Finansal hizmetleri demokratikleştirmeyi ve herkes için ulaşılabilir kılmayı hedefleyen iyzico geliştirdiği çözümlerle, küçük ve orta ölçekli işletmelerin büyük pazaryerleri ve köklü markalarla olan rekabetinde fırsat eşitliğini sağlıyor.

     KOBİ’lerin geleneksel perakendeye alternatif olarak online ticaretin artan popülaritesine katılmasını çok değerli bulduklarını söyleyen iyzico CEO’su Barbaros Özbuğutu, “Ancak adil alışveriş ve tüketicilerin seçim hakkına saygı için, pazarın tekelleşmemesi gerekiyor. Bu nedenle KOBİ’leri destekleyen, onların sorunlarına yönelik çözümlere odaklandık. Online pazar yerlerinin e-ticaretin gelişmesine yaptığı katkı yadsınamaz. Pazarın herkes için verimli olabilmesi için, büyük markalar kadar  küçük ve orta ölçekli işletmelerinde oyunda kalması gerekiyor. Rekabetin daha eşit koşullarda sürebilmesi için mutlaka KOBİ’lerin desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz” dedi.

PANDEMİ DÖNEMİNDE KURUMSAL ÜYE İŞ YERİ BAŞVURULARI YÜZDE 73 ORANINDA ARTTI
     70 binden fazla üye iş yerinin çok büyük bir bölümünü KOBİ’lerin oluşturduğu iyzico, pandemi döneminde kurumsal üye iş yeri başvurularında yüzde 73’lük bir artış yaşadı. Türkiye’nin sahip olduğu e-ticaret potansiyeline rağmen özellikle küçük işletmelerin önünde büyümelerini engelleyen sorunlar olduğuna dikkat çeken Barbaros Özbuğutu,  öncelikle bu sorunları tespit ettiklerini ve iyzico Korumalı Alışveriş gibi çözümleriyle üye iş yelerinin satışlarına yüzde 8 oranında katkıda bulunduklarını belirtti.

3 MİLYONDAN FAZLA MÜŞTERİ İYZİCO KORUMALI ALIŞVERİŞ’İ TERCİH ETTİ
     Güvenlik ile ilgili endişeleri sebebiyle online alışverişlerini büyük pazar yerlerinden yapan alıcıların, küçük ve ortak ölçekli işletmelerden de güvenli bir alışveriş deneyimi yaşamaları için iyzico ile Öde ve iyzico Korumalı Alışveriş ürünleri geliştirildi.
     iyzico Korumalı Alışveriş kapsamında yapılan tüm alışverişler için 7/24 canlı telefon ve chat desteği sunulmasının yanı sıra, ürünle ilgili herhangi bir problem yaşanması durumunda ise iptal/iade süreçlerinde iyzico insiyatif alarak tüketicinin hakkını koruyor. Böylece adını hiç duymadığı bir marka dahi olsa tüketiciler iyzico Korumalı Alışveriş’e güveniyor ve o mağazadan alışveriş yapıyor. Bugüne kadar 3 milyondan fazla tüketicinin bu yöntemi tercih ederken, büyük pazar yerleriyle rekabet şansını böylece eşitleyen KOBİ’ler, varlıklarını sürdürmeye ve işlerini büyütmeye devam ediyorlar.
     KOBİ’lerin e-ticaret pazarından daha fazla pay almasına odaklanan iyzico’nun geliştirdiği diğer çözümler arasında yapay zeka tabanlı katma değerli servisler de yer alıyor. Dynamic 3DS, Sahtecilik Önleme Sistemi ve Akıllı Ödeme Yönlendirme Servisi ile binlerce KOBİ hiçbir ücret ödemeden kazancını artırıyor.


iyzico Hakkında:
iyzico; 2013’te farklı büyüklüklerdeki şirketlere e-ticaret dünyasında sanal POS hizmeti ve yapay zeka tabanlı ödeme teknolojileri sunmak amacıyla kuruldu. Basit ve güvenli platformu ile karmaşık ödeme alma süreçlerini kolaylaştıran iyzico, kısa süre içerisinde binlerce şirketin dijitalleşmesine katkı sağlayarak büyük başarılara imza attı ve 2019 yılında dünya ödeme devi PayU tarafından satın alındı. iyzico, bu güçlü yapıyla birlikte şirketlere sunduğu hizmetlerin yanı sıra finansal hizmetleri demokratikleştirmek ve herkes için ulaşabilir kılmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.
iyzico Korumalı Alışveriş ile tüketicilerin internet alışverişlerine karşı duyduğu endişelere çözüm sunuluyor ve daha iyi bir deneyim yaşamaları sağlanıyor. iyzico mobil uygulaması üzerinden 7/24 canlı destek ve iptal/iade süreçlerindeki kolaylıklar ile kontrol tüketicilere geri veriliyor. Bugüne kadar 2 milyondan fazla tüketici, internet alışverişlerini iyzico Korumalı Alışveriş güvencesiyle gerçekleştirdi ve bu sayı her geçen gün artmaya devam ediyor. Karma bir ödeme çözümü olan iyzico ile Öde ürünüyle ise bankacılık hizmeti almayan milyonlarca tüketicinin, iyzico Korumalı Alışveriş güvencesiyle internetten alışveriş yapabilmesi sağlanıyor.  
iyzico; geliştirdiği kolay, erişilebilir ve yenilikçi teknolojilerle internet alışverişlerini hem tüketiciler hem de satıcılar için kolaylaştırmaya devam ediyor.


 


+ Benzer Haberler
» Vak’a sayısı azaldı ama aktif vak’a sayısı artıyor
» OSB’ler ‘4562’ye çözüm bekliyor
» Dünya Gıda Günü: Tek yol gıdamıza sahip çıkmak
» İZTO’dan üyelerine fuar teşviği
» TSKB’den İzmir Demir Çelik’e 75 milyon dolar kredi
» SGK’ya kayıtlı çiftçi sayısı 12 yılda yüzde 46 geriledi
» Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği değişti
» İzmir Körfez Festivali açılış kokteyli yapıldı
» Nohut, sülfürik asit ve saf amonyak ihracatında kayıt uygulaması
» Denizciler pandemide rotasını simülatörle çizdi


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 16.10.2021
  Ticaret 15.10.2021
  Ticaret 14.10.2021
  Ticaret 13.10.2021
  Ticaret 12.10.2021
  Ticaret 11.10.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni