• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

İZİKAD’dan “Gelecek İçin Kadın!” hamlesi

28 Kasım 2018 Çarşamba 15:00
12
14
16
18

İZİKAD’dan “Gelecek İçin Kadın!” hamlesi

           HABER MERKEZİ     
     Kadın hakları için mücadele eden yeni STK’lar oluşturulmasını desteklemeyi ve bu STK’larda yer alacak kadınların savunuculuk, organizasyon ve örgütlenme kapasitelerini artırmayı hedefleyen İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD), Ege Bölgesindeki İş Kadınları Derneklerinde Kapasite Geliştirme projesinin ilkini gerçekleştirdi.

     İZİKAD Amerika Büyükelçiliği’nin açtığı Small Grant Programı’na başvurarak destek almaya hak kazandığı Ege Bölgesindeki İş Kadınları Derneklerinde Kapasite Geliştirme projesinin ilkini Aydın Ticaret Odası’nda gerçekleştirdi. Aydın, Manisa, Denizli ve İzmir’de şubat ayına kadar sürdürülecek projenin Aydın’daki ilk gününde Gelişim Akademisi tarafından iş kadınları için liderlik ve yönetim becerileri, girişimcilik ve iletişim ile ilgili eğitimler verildi. İZİKAD’ın proje paydaşı Kadın Haklarını Koruma Derneği İzmir Şubesi tarafından da kadın haklarının gelişimi, girişimci ve yönetici kadınları teşvik eden uluslararası ayrıcalıklar, kadının hukuki statüsünü koruyan örneklerle ilgili bir eğitim verildi.

     İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Huriye Serter açılış konuşmasında kadınların toplumsal statüsünün artırılmasına ve üretimin her alanında eşit haklarla yer almasına çaba harcayan tüm çalışmalar gibi bu projeye de paydaşlarının da desteği ile büyük bir heyecan ve gururla başladıklarını söyledi. Ülkemizin parlak bir geleceğe doğru kalkınmasına omuz verecek, “Gelecek İçin Kadın!” sloganı ile başladıkları projesonrasında İzmir, Aydın, Manisa ve Denizli iş kadınları ile sürdürülebilir bir iş kadınları platformu oluşturmayı da hedeflediklerini belirten Serter, BM Global Compact Kadının Güçlendirilmesi İlkelerine de değindi.

     Gerçek kalkınmanın ancak kadınların ekonomiye tam katılımı ve karar alıcı pozisyonlarda yer alması ile gerçekleşebileceğini ifade eden Serter, “Mottomuzodaklanmak, hedef ve strateji geliştirmek,ortak akıl. Hedefimiz, bu mottoyla örgütlenerek, iş dünyasında ‘biz de varız’ demek.Bunun içinhayal gücü, cesaret, harekete geçme ve geçirebilme yeteneğibizde var. Potansiyelimizin farkında olalım, birlikte güçlenelim” diyerek projeye katılan iş kadınlarına teşekkür etti.

     Kadın Hakları Koruma Derneği İzmir Şube Başkanı Engin Demir de konuşmasında “Bizden sonra gelecek nesillerin daha aydınlık bir yolda daha emin adımlarla yürümesini istiyoruz ve toplumsal cinsiyet eşitliğine inanıyoruz.Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk kadınına verdiği değer ve hakların çok daha ötelerde yer bulmasını ve kadının ekonomik özgürlüğünün olmasını istiyoruz” dedi.Tamamlandığında 240 kadının faydalanması planlanan projenin Aydın’daki ilk gününe Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken de katılarak Aydın’da kadınlar için böyle bir projenin yapılmasından dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi.

 


+ Benzer Haberler
» “AB ile iş birliğini arttırmak için kararlı adımlar atacağız”
» Cari denge fazlası Ekimde 2 milyar 770 milyon dolar
» Büyüme rakamları Türk ekonomisinin acil inişi kazasız yaptığını ortaya koyuyor
» “İzmir’in mazereti yok”
» Turkcell’den yepyeni bir GNÇ
» Palandöken, “Yılbaşı öncesi kredi kartlarına dikkat”
» Doğru PVC Pencere seçimi ile kışın keyfini sürün
» Kocaoğlu’ndan İZBAN çalışanlarına çağrı
» İZTO’dan Japonya’ya turizm atağı: Zeytin Rotası tatlanıyor
» Bu serginin geliri öğrencilere burs olacak


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 12.12.2018
  Ticaret 11.12.2018
  Ticaret 10.12.2018
  Ticaret 08.12.2018
  Ticaret 07.12.2018
  Ticaret 06.12.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni