• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

İZİKAD’ın konuğu genç sporcular oldu

20 Mayıs 2020 Çarşamba 12:00
12
14
16
18

İZİKAD’ın konuğu genç sporcular oldu

           KÜBRA TOPAL     
    İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD), 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlediği online toplantıda genç sporcularla buluştu. Toplantıya, İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Sezgin, üyeler, milli yüzücü Bengisu Avcı, milli basketbolcu Derin Bulut, milli hentbolcular Cem Tatlıcı ve Baran Şimşek ile Türkiye Tekerlekli Sandalye Dans Şampiyonu Sinem Öntürk katıldı. Online toplantıda 19 Mayıs’ın 101’inci yılı kutlanırken aynı zamanda genç sporcuların yaşamları ve başarıları konuşuldu.

“Zihnin gençliği her zaman yaşın önündedir”
     İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Sezgin, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “19 Mayıs benim doğum günüm” dediğini hatırlatarak, “19 Mayıs, bir kurtuluş mücadelesinin başlangıç günüydü. Bu önemli günün üzerinden 101 yıl geçti ve bugün hala milli mücadelenin ateşinin yakıldığı günü düşününce sesimiz titriyor. Atatürk, ‘Ben Sporcunun Zeki, Çevik ve Aynı Zamanda Ahlaklısını Severim’ sözüyle spor ile olumlu karakter özelliklerinin harmanlanması gerektiğini işaret ediyor. Genç fikirleriniz varsa yaşınız kaç olursa olsun gençsinizdir, gençlik sadece bir yaş aralığını ifade etmez. Zihnin gençliği her zaman yaşın önündedir” diye konuştu.

“Spor hayatın bir parçasıysa hiçbir engel önünüzde duramaz”
     Tekerlekli sandalye sporcusu Sinem Öntürk ise badminton yaparak başladığı spor hayatına son 5 yıldır tekerlekli sandalye dans sporunu icra ettiğini söyleyerek, “2017 yılında Antalya’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda kadınlarda şampiyon oldum. Bu pandemi döneminde boş alanlarda, hatta apartman boşluğunda bile antrenmanlarıma devam ediyorum. Spor hayatın bir parçası olduğu zaman hiçbir engel sizin önünüzde duramıyor” ifadelerini kullandı.

“Manş Denizi’ni geçen en hızlı Türk kadınıyım”
     36 km’lik Manş Denizi’ni 11 saat 29 dakikada yüzerek geçen milli yüzücü Bengisu Avcı, bu başarısı ile Manş Denizi’ni geçen en hızlı Türk kadını olduğunu belirtti. Avcı, “Uzun mesafe yüzücüsü olarak böylesi mesafelere hazırlanırken gününüzü iyi planlamak gerekiyor. Günde 20 km yüzdüğüm antrenmanlarım bile oldu” dedi.
     Genç bir milli sporcu olarak hayatını spora göre dizayn ettiğini söyleyen Basketbolcu Derin Bulut, “Bu dönemde pandemi sebebiyle ancak kondisyonumuzu korumaya çalışıyoruz. İstedikten sonra her şartta spor yapılabilir” şeklinde konuştu.

“Aileler çocuklarını spora yönlendirmeli”
     Hentbolcu ve kişisel spor koçu Baran Şimşek ise hentbolu kendisinin seçmediğini, hentbolun kendisini seçtiğini dile getirdi.  Şu an gençlerin teknolojinin gelişmesi nedeniyle hareketli yaşamdan uzaklaştığını belirten Şimşek, ailelerin çocuklarını spora yönlendirmesi gerektiğini söyledi.
     Hentbolcu Cem Tatlıcı da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü minnetle ve saygıyla andığını ifade ederek, “Böylesine özel bir günü biz gençlere armağan etmiş olması bize duyduğu güveni gösteriyor. Biz de bu güvene layık olmaya çalışıyoruz” dedi. Milli takıma kadar yükseldiği hentbolun hayatının bir parçası olduğunu söyleyen Tatlıcı, spor hayatı ile eğitim hayatını beraber götürdüğünü söyledi.


+ Benzer Haberler
» Vaka sayısı yine binin üzerinde kaldı
» Nisanda ihracat %41,4, ithalat %25 azaldı
» 2020 yılı ilk çeyrekte yüzde 4,5 büyüdük
» İş dünyası 2020’ye iyimser bakıyor
» Gürer: “Belediye başkanları, kendi ekibini belirleyebilmeli”
» Nisanda 40 bin 171 taşıt trafiğe çıktı
» Türk Eximbank’ın sendikasyon kredisi yenileme oranı %134 olarak gerçekleşti
» Karabağlar Belediyesi kahvehane esnafının da yanında
» Turizmciler yeni yılın planlarını şimdiden yapıyor
» Dijital liderler kobi’lere rehberlik etmeyi sürdürüyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 29.05.2020
  Ticaret 28.05.2020
  Ticaret 27.05.2020
  Ticaret 22.05.2020
  Ticaret 21.05.2020
  Ticaret 20.05.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni