• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

İzmir Büyükşehir Belediyesinin gelir gider raporu açıklandı

14 Temmuz 2020 Salı 14:00
12
14
16
18

İzmir Büyükşehir Belediyesinin gelir gider raporu açıklandı

   ► İzmir Büyükşehir Belediyesi temmuz ayı olağan meclis toplantısının birinci oturumu gerçekleştirildi

           SEZA NUR DEMİRPARMAK     
     İzmir Büyükşehir Belediyesi (İBB) temmuz ayı olağan meclis toplantısının birinci oturumu koronavirüs önlemleri kapsamında Kültürpark Fuar alanı 1 No’lu Hol’de gerçekleştirildi. Meclis oturumuna geçmeden önce İBB Genel Sekreteri Buğra Gökçe büyükşehir belediyesinin koronavirüs sürecinde yapılan çalışmaları açıkladı. Meclisin açılış konuşmasını yapan, pandemi sürecinin herkesin zorluk çektiği bir dönem olduğunu ancak iftihar edilecek şeyler de yaşandığını ifade eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “İzmir’de çok güçlü bir dayanışma ağı ortaya çıktı. Gücü olanla ihtiyacı olanın buluşması konusunda İBB’ olarak üzerimize düşeni yaptık yapıldı. Binlerce hijyen ve gıda paketi bağışlandı, ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı” dedi.

“Binlerce hijyen ve gıda paketi ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı”
     Pandemi sürecinde İzmir’de birçok haneye ateş düştüğünü, ailelerde büyük acılar yaşandığını söyleyen Soyer, salgından vefat eden tüm hemşerine baş sağlığı dileyerek konuşmasına başladı. Soyer, “Bu süreci can yakıcı ve hepimizin çok yıprandığı üzüntü çektiği, zorluk çektiği dönemin gerçekten iftihar edeceğimiz yanları da oldu. İzmir’de çok güçlü bir dayanışma ağı ortaya çıktı. Gücü olanla ihtiyacı olanın buluşması konusunda İBB’ olarak üzerimize düşeni yaptık yapıldı. Binlerce hijyen ve gıda paketi bağışlandı, ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Bu nedenle öncelikle bilim kurulumuza bize rehberlik ettiği için, İzmir’deki sağlık çalışanlarına ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Bu süreç bir beyaz önlüklülerin bir de eli nasırlıların yani çiftçilerimizin önemini anlamımıza neden oldu” diye konuştu.

     Soyer, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu süreçte elbette elimizden gelen neyse onun en fazlasını yapmaya çalıştık ama bu başarı tüm İzmir halkının başarısıdır. Eğer rakamlardaki iniş gerçekleştiyse, eğer birilerinin acısına derman olabildiysek ne mutlu İzmirlilere bütün Türkiye’ye örnek olacak bir dayanışma gösterdikleri için. Bütün bu rakamlar çok olumlu aşağıya gidiş var ama örneğin ESHOT Genel Müdürü ve eşinin koronavirüs testi pozitif çıktı şu anda karantina altındalar. Bu meselenin hala gündemde olduğunu hala can yakma potansiyeli olduğu bu hatırlatmak için ifade ediyorum. Lütfen hepimiz özen göstermeye, dikkat edelim. Salgın konusunda mesafe, maske ve hijyen unsurlarına dikkat etmelerini hatırlatmak istiyorum” ifadelerinde bulundu.

“Ara verilen projelerin bir an önce tamamlanmalı”
     Soyer’in açıklamalarının ardından konuşan İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal, salgın sürecinde ara verilen projelerin bir an önce tamamlanmasına ilişkin uyarılarda bulundu. Hızal, “İzmir’de yaşanan birtakım sorunlar var. Bu sorunlar kronikleşmeden mutlaka planlamalar yapılması gerekiyor. Bazı gecikmeler oldu. Özellikle ulaşımla alakalı sorunların giderilmesi adına adımların atılması gerekiyor. Önümüzdeki günlerde atılması gereken adımların atılmaması konusunda salgın mazeret olarak gösterilmez. Aksi İzmirlilere yapılacak en büyük haksızlık olarak düşünüyorum” diye konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediyesinin gelir gider raporu açıklandı
     2019’da İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bütçe geliri 4 milyar 929 milyon 640 bin 301 TL 76 kuruş oldu.  Gider ise 5 milyar 845 milyon 209 bin 941 TL olarak gerçekleşti. 2019 mali yılı gelir bütçesinin gerçekleşme oranı yüzde 96,60. Vergi gelirleri 48 milyon 97 bin 937 TL yüzde 94,82, teşebbüs ve mülkiyet gelirleri 299 milyon 369 bin 939 lira 08 kuruş ile yüzde 129,06, alınan bağış ve yardımlar ile özel gelirler 405 bin 116 lira 58 kuruş ile yüzde 104,56, diğer gelirler 4 milyar 555 milyon 942 bin 59 lira 27 kuruş ile yüzde 96,03, sermaye gelirleri 34 milyon 425 bin 248 lira 95 kuruş ile yüzde 41,77 olarak gerçekleşti.


+ Benzer Haberler
» İzmir’de suya %11,76 zam
» 2 bin 400 yıllık mekânda tarihi birleşim
» 3 dakikada virisü yok eden cihaz
» Gültepe’nin eski belediye başkanı Aydın Erten mezarı başında anıldı
» Konak’ta denetimden ödün yok
» “Kentte ranta izin vermeyeceğim”
» Başkan Soyer’den çevrecilere destek
» Türkiye-Suudi Arabistan ticareti verimli ilerliyor
» Hyundai 2020 Geleceğin Mobilite Ödüllerini kazandı
» Kelebek imzalı yepyeni koleksiyon Milagro


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 11.08.2020
  Ticaret 10.08.2020
  Ticaret 08.08.2020
  Ticaret 07.08.2020
  Ticaret 06.08.2020
  Ticaret 05.08.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni